NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • UN Women i światowi reklamodawcy zainicjowali Unstereotype Alliance, projekt, który ma działać na rzecz równości płci i rzeczywistego wizerunku kobiet w materiałach reklamowych
  Wizerunek kobiet w reklamach pod lupą. ONZ i globalny biznes zawiązują koalicję

  UN Women, jednostka ONZ zajmująca się sprawami kobiet i równością płci na świecie, w porozumieniu z przedstawicielami globalnego biznesu zainaugurowała w Cannes międzynarodowy projekt Unstereotype Alliance. Ma on na celu walkę ze stereotypowym wizerunkiem płci, głównie postrzeganiem kobiet w treściach i materiałach reklamowych.

 • Yoga 910, z ekranem 4K i praktycznie niewidocznymi ramkami, to laptop, który można ustawić pod każdym kątem. Służy do tego specjalny zawias 360°
  4 w 1. Ten komputer to coś więcej niż klasyczny laptop

  W pociągu czy na mieście – bez różnicy. Niezależnie od tego, czy spędzamy czas na służbowych rozjazdach, czy spacerach po betonowej dżungli trudno nam wypaść z codziennego obiegu. A czasy mamy takie, że rytm nadaje mu internet. Przenośne urządzenia stają się więc przedłużeniem naszych dłoni. Co jednak wtedy, gdy ekran smartfonu jawi się jako zbyt mały, a zarazem nie uśmiecha się nam targanie ze sobą elektronicznej ''cegły''? Jesteśmy bez wyjścia? Niekoniecznie.

 • Mondelēz International, producent czekolady Milka i ciasteczek Oreo, otworzył we Wrocławiu pierwsze w naszym kraju Centrum Badań, Rozwoju i Jakości.
  To tu praca ma słodki smak. Amerykański gigant otworzył we Wrocławiu swoje centrum technologiczne

  Innowacja to... Każdy, komu leży na sercu lepsza przyszłość, potrafi mniej więcej zdefiniować to pojęcie. Nowoczesność, postęp, rozwój, technologia, biznes i nauka – to najczęstsze synonimy tego odmienianego dziś przez wszystkie przypadki słowa. Nowo otwarty ośrodek pod Wrocławiem udowadnia jednak, że innowacja może być również bardzo... słodka.

 • Tajemnicze, przerażające i wiekowe. Mumie tak zawładnęły wyobraźnią ludzkości, że dały początek filmowej serii horrorów
  Fenomen, który intryguje od wieków. Jakie mroczne sekrety skrywają egipskie mumie?

  Są symbolem starożytnego Egiptu. Fascynują zarówno badaczy, którzy widzą w nich bezcenne znalezisko i kopalnię wiedzy odsłaniającej kulisy dawnych cywilizacji, jak i odwiedzających muzea turystów pragnących zobaczyć je na własne oczy. O ich odkryciach chętnie rozpisują się media na całym świecie, a związane z nimi dziwne przypadki czasem stają się wodą na młyn dla wierzących w klątwy ludzi. Mumie, bo o nich mowa, to niewątpliwie zjawisko intrygujące ludzkość od wieków.

 • Martyna Wojciechowska, dziennikarka, pisarka i podróżniczka, jest ambasadorką programu "Po stronie natury".
  Z myślą o przyszłych pokoleniach. Martyna Wojciechowska i Żywiec Zdrój podpisują ważne zobowiązanie

  Trzy razy mniej niż wynosi średnia europejska. O tyle uboższe są w Polsce zasoby czystej wody pitnej w porównaniu z tymi, którymi mogą pochwalić się inne kraje europejskie. Nic więc dziwnego, że musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby chronić te bezcenne źródła życiodajnego płynu.

 • Inteligentne miasto będzie działało jak dobrze naoliwiona maszyna tylko wtedy, gdy poszczególne elementy infrastruktury będą ze sobą ściśle zintegrowane
  Platforma jak klocki LEGO. Tak rysuje się przyszłość inteligentnych miast

  Czułe na smog latarnie, kosze wysyłające komunikat „jestem pełny”', przesyłające zdalnie pomiary wodomierze. Gdzie nie spojrzeć stykamy się z coraz bardziej inteligentnymi urządzeniami, które sprawiają, że życie w mieście staje się prostsze. Bujny rozwój miejskiego Internetu Rzeczy jest już faktem, teraz jednak cała sztuka w tym, by te wszystkie smartcuda zespolić w jeden superwydajny organizm.

 • Korzystanie z telefonu za granicą długo wiązało się z obawami o koszty. Od 15 czerwca w UE zaczyna obowiązywać rozporządzenie znoszące dodatkowe opłaty za roaming.
  Roaming, a ceny jak w kraju. Za granicą w Orange zapłacimy tyle samo, co w Polsce

  Korzystanie z telefonu za granicą do tej pory wiązało się z obawami o koszty. Od 15 czerwca w UE zaczyna obowiązywać rozporządzenie znoszące dodatkowe opłaty za roaming. Będzie taniej.

 • Polska słynie z produkcji drobiu, jednak nie wszyscy z nas są do niego przekonani. Aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska (pierwsza z lewej) i lekarz weterynarii Aleksandra Porada (pierwsza z prawej) zapewniają, że nie mamy czego się bać
  Produkujemy go na potęgę, a sami tak się go boimy. Jaka jest prawda o eksportowanej na cały świat polskiej specjalności?

  Dzięki niemu jesteśmy numerem jeden w Unii Europejskiej – wyprzedzamy nawet takie potęgi jak Wielka Brytania, Francja czy Niemcy. Nic w tym dziwnego, skoro mogą zajadać się nim wszyscy już od 6 miesiąca życia. Na przeszkodzie nie stoi nawet uczulenie, ciąża czy „uroki” starości. Jednak paradoksalnie w naszym kraju powstały na jego temat niestworzone historie, przez co w niektórych z nas wzbudza nieuzasadnione lęki.

 • W Miasteczku Orange w Warszawie odbyła się konferencja Innovation Gardens Summit, dla której inspiracją były niedawno zakończone targi World Mobile Congress w Barcelonie
  Innovation Gardens Summit w Warszawie. Tu zaprezentowano ostatnie hity i nakreślono przyszłość mobilnego internetu

  Świat, gdzie w globalnej sieci surfujemy 10 razy szybciej, używając do tego naszego telefonu. Rzeczywistość, w której nie musimy już dłużej męczyć się z instalowaniem dziesiątek aplikacji na smartfonie i zamartwiać się, czy starczy nam na nie pamięci, bo wszystko znajdziemy na wyciągnięcie ręki w tzw. „chmurze”. Czasy, w których pojęcie „Internet of Everything” będzie prawdziwe jak nigdy dotąd. Tak może wyglądać przyszłość, gdy wejdzie w życie standard 5G z całym wachlarzem możliwości, jakie zapowiadają najwięksi gracze branży telekomunikacyjnej.

 • Od stycznia 2017 r. papierosy sprzedawane są w paczkach ze zmienionym wyglądem. Nałogowych palaczy kłują w oczy sugestywne zdjęcia nowotworów, stąd kupują na potęgę specjalne zasłaniacze
  Potrzeba matką wynalazku. Tak Polacy radzą sobie z dyskomfortem po gryzącym sumienie zakupie

  Co z oczu, to z serca. Jeśli czegoś ciągle nie widzimy, szybko o tym zapominamy i przechodzimy do porządku dziennego. A gdy to „coś” nie należy do przyjemności, tym bardziej dążymy do tego, by jak najszybciej zniknęło z naszego pola widzenia. Ten mechanizm obronny ostatnio dał o sobie znać wśród amatorów dymka, którzy w ten sposób zareagowali na najnowszy „image” fajek.