NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Badanie Wakacyjny Trendomierz Huawei 2017 kreśli obraz smartfonu jako wielofunkcyjnego urządzenia w czasie wakacyjnych podróży
  Nieodłączny towarzysz każdej podróży. Na wakacjach smartfon to niezastąpiony fotograf, ale nie tylko

  Co każdy szanujący się podróżnik musi mieć pod ręką? Portfel, paszport, karty kredytowe... Chwila, przecież w niezbędniku wczasowicza nie może zabraknąć także smartfonu, który już dawno temu przestał być wyłącznie zwykłym telefonem do rozmów i SMS-ów. O tym, jak na urlopie wykorzystujemy potencjał tego gadżetu, możemy przekonać się z lektury Wakacyjnego Trendomierza Huawei.

 • 28 lipca na ekrany polskich kin wchodzi film akcji ''Atomic Blonde'', ekranizacja kultowej powieści graficznej ''The Coldest City''. W roli głównej laureatka Oscara - Charlize Theron
  James Bond w spódnicy. Dziś premiera filmu akcji z Charlize Theron – tylko u nas wywiad z jego reżyserem

  Co wyjdzie ze skrzyżowania ''Salt” z „Johnym Wickiem”? Już dziś będziemy mogli się o tym przekonać, fundując sobie wyprawę do kina. Na duże ekrany wchodzi jedna z najciekawszych premier tego roku – ''Atomic Blonde'' z twardą jak stal Charlize Theron w roli głównej. W pakiecie szpiegowskie porachunki, prywatna wendeta, bezwzględni przeciwnicy i świetne sceny walki.

 • Rząd skierował do konsultacji społecznych projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym. Ma on nałożyć akcyzę na elektroniczne papierosy i nowoczesne wyroby tytoniowe (NWT)
  Podwyżka nawet o 100 proc. Tak mogą wzrosnąć ceny tych produktów, jeśli rząd opodatkuje je akcyzą

  Ministerstwo Finansów szykuję akcyzę na kolejną grupę produktów. Na listę objętych tych podatkiem wyrobów mają wkrótce trafić e-papierosy i tzw. nowatorskie wyroby tytoniowe (NWT). Resortowi zależy, aby były one traktowane tak samo jak tradycyjne fajki. Przekazany do Sejmu projekt ustawy w tej sprawie poddawany jest teraz konsultacjom społecznym. Najpewniej nowe przepisy wejdą w życie od stycznia 2018 r.

 • 4 sierpnia na ekrany polskich kin wchodzi film science fiction „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”. Reżyserem ekranizacji popularnego francuskiego komiksu jest Luc Besson, twórca takich hitów jak „Leon zawodowiec” czy „Piąty element”
  Najdroższy niehollywoodzki film w historii kina. Widzieliśmy najnowsze dzieło Luca Bessona

  Dwie dekady. Tyle czasu minęło, zanim Luc Besson, jeden z najsłynniejszych europejskich wizjonerów kina, spełnił swoje marzenie, jakim było przeniesienie na duży ekran ulubionej lektury z młodości – „Valérian i Laureline”. Już 4 sierpnia do polskich kin trafi „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”, wysokobudżetowa ekranizacja tego kultowego komiksu. Na specjalnym pokazie prasowym zorganizowanym przez Kino Świat i Orange Polska mogliśmy się przekonać, czy warto było czekać na ten tytuł.

 • Już 15-16 lipca w Warszawie odbędą się V Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Polską reprezentować będzie najlepsi zawodnicy VIII Mistrzostw Polski
  Turniej, który spełnia marzenia. Dzięki tej akcji dzieci mogą poczuć się jak Lewandowski czy Ronaldo

  Z myślą o dzieciach, które ze względu na trudną sytuację materialną czy społeczne wykluczenie mają w życiu ,,pod górkę”, powstała wyjątkowa inicjatywa, jaką są Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Poprzez uczestnictwo w Małym Mundialu młodzież uczy się, że dzięki wytrwałości, sportowej pasji oraz poświęceniu, każdy może osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia.

 • W naszym kraju trwa akcja ''Narodowy Test Słuchu''. Słuchobus, w którym można bezpłatnie przejść testy słuchu, dotrze do kilkudziesięciu miast
  Polskę objeżdża ''słuchobus''. Możesz bezpłatnie przebadać swój słuch

  Nie łamie się jak noga – nagle, w jednej chwili. Pogarsza się stopniowo, z czego początkowo nie zdajemy sobie sprawy, a kiedy jego stan pozostawia już naprawdę wiele do życzenia, często jest już niestety za późno, by go odratować. Kłopoty z nim stają się wręcz problemem cywilizacyjnym. Słuch, o którym mowa, nie ma lekko również w kraju nad Wisłą.

 • Powieść „Ambasadorowa” porusza problem przemocy domowej, która wymyka się stereotypom
  Przemoc niejedno ma oblicze. Ta książka pokazuje, jak wiele gorzkiej prawdy jest w tym stwierdzeniu

  Niekiedy zaczyna się niewinnie. Najpierw od krzywych spojrzeń i drobnych zakazów, potem przeradza się w nieustanną kontrolę czyjegoś życia, a na końcu daje o sobie znać w postaci siniaków na plecach. Tak naprawdę ma wiele form i etapów, bo może rozpocząć się gwałtownie albo mieć zakamuflowany przebieg. W każdym przypadku rani. Nie może być inaczej, skoro zadają ją najbliżsi. Przemoc domowa to najgorsze, co może przytrafić się człowiekowi.

 • Nina Majewska-Brown zadebiutowała powieścią obyczajową ''Wakacje'', która doczekała się 3 części: "Zwyczajny dzień'', ''Jak się nie zakochać'' i ''Nina''. Jest też autorką kryminału ''Grzech''
  ''Autor powieści nie powinien być jak urzędnik'' – przekonuje polska pisarka, którą porównano do Camilli Läckberg

  Mogła zostać nauczycielką, ale wybrała inną drogę. Jako absolwentka polonistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pracowała w różnych wydawnictwach. Tam poznała od podszewki branżę, dzięki której półki rodzimych księgarń wypełnione są po brzegi dziełami ludzi pióra. Z czasem zapragnęła znaleźć się po drugiej stronie, aby to jej nazwisko widniało na okładkach książek. Inspiracji dla swojej twórczości szuka przeważnie w codziennym życiu.

 • 11 czerwca w Warszawie odbył się wielki finał 9. edycji programu ''Po stronie natury''. Na zdjęciu na pierwszym planie od lewej: Inga Songin z Żywiec Zdrój, Martyna Wojciechowska i Fabrizio Gavelli z Żywiec Zdrój
  Ponad 6 000 000 drzew. Wspólnymi siłami zapracowaliśmy na ten imponujący wynik

  Nie ma zdrowia bez wody. Oczywista oczywistość. Żeby jednak każdy miał dostęp do tego płynu, również w przyszłości, musimy otaczać troską jego zasoby. W jaki sposób możemy włączyć się w to dzieło? Zacznijmy od sadzenia drzew. Tak jak organizatorzy programu ''Po stronie natury'', którzy 11 czerwca w Warszawie świętowali posadzenie milionowego drzewa dziewiątej edycji programu.

 • UN Women i światowi reklamodawcy zainicjowali Unstereotype Alliance, projekt, który ma działać na rzecz równości płci i rzeczywistego wizerunku kobiet w materiałach reklamowych
  Wizerunek kobiet w reklamach pod lupą. ONZ i globalny biznes zawiązują koalicję

  UN Women, jednostka ONZ zajmująca się sprawami kobiet i równością płci na świecie, w porozumieniu z przedstawicielami globalnego biznesu zainaugurowała w Cannes międzynarodowy projekt Unstereotype Alliance. Ma on na celu walkę ze stereotypowym wizerunkiem płci, głównie postrzeganiem kobiet w treściach i materiałach reklamowych.