NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Polska słynie z produkcji drobiu, jednak nie wszyscy z nas są do niego przekonani. Aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska (pierwsza z lewej) i lekarz weterynarii Aleksandra Porada (pierwsza z prawej) zapewniają, że nie mamy czego się bać
  Produkujemy go na potęgę, a sami tak się go boimy. Jaka jest prawda o eksportowanej na cały świat polskiej specjalności?

  Dzięki niemu jesteśmy numerem jeden w Unii Europejskiej – wyprzedzamy nawet takie potęgi jak Wielka Brytania, Francja czy Niemcy. Nic w tym dziwnego, skoro mogą zajadać się nim wszyscy już od 6 miesiąca życia. Na przeszkodzie nie stoi nawet uczulenie, ciąża czy „uroki” starości. Jednak paradoksalnie w naszym kraju powstały na jego temat niestworzone historie, przez co w niektórych z nas wzbudza nieuzasadnione lęki.

 • W Miasteczku Orange w Warszawie odbyła się konferencja Innovation Gardens Summit, dla której inspiracją były niedawno zakończone targi World Mobile Congress w Barcelonie
  Innovation Gardens Summit w Warszawie. Tu zaprezentowano ostatnie hity i nakreślono przyszłość mobilnego internetu

  Świat, gdzie w globalnej sieci surfujemy 10 razy szybciej, używając do tego naszego telefonu. Rzeczywistość, w której nie musimy już dłużej męczyć się z instalowaniem dziesiątek aplikacji na smartfonie i zamartwiać się, czy starczy nam na nie pamięci, bo wszystko znajdziemy na wyciągnięcie ręki w tzw. „chmurze”. Czasy, w których pojęcie „Internet of Everything” będzie prawdziwe jak nigdy dotąd. Tak może wyglądać przyszłość, gdy wejdzie w życie standard 5G z całym wachlarzem możliwości, jakie zapowiadają najwięksi gracze branży telekomunikacyjnej.

 • Od stycznia 2017 r. papierosy sprzedawane są w paczkach ze zmienionym wyglądem. Nałogowych palaczy kłują w oczy sugestywne zdjęcia nowotworów, stąd kupują na potęgę specjalne zasłaniacze
  Potrzeba matką wynalazku. Tak Polacy radzą sobie z dyskomfortem po gryzącym sumienie zakupie

  Co z oczu, to z serca. Jeśli czegoś ciągle nie widzimy, szybko o tym zapominamy i przechodzimy do porządku dziennego. A gdy to „coś” nie należy do przyjemności, tym bardziej dążymy do tego, by jak najszybciej zniknęło z naszego pola widzenia. Ten mechanizm obronny ostatnio dał o sobie znać wśród amatorów dymka, którzy w ten sposób zareagowali na najnowszy „image” fajek.

 • Projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej ma stać się cywilizacyjną zmianą dla polskich szkół. W jego urzeczywistnieniu wezmą udział także komercyjni operatorzy tacy jak Orange. Na zdjęciu minister cyfryzacji Anna Streżyńska
  Rządowy projekt OSE nabiera realnych kształtów. W resorcie cyfryzacji podpisano ważne porozumienie

  Zaledwie 15 proc. Ten odsetek dowodzi, że nadal rzeczywistość w polskich szkołach pozostawia wiele do życzenia. Nic dziwnego, skoro tylko 5 tys. spośród 30 tys. szkół może pochwalić się szerokopasmowym dostępem do sieci i to w czasach, w których internet jest niemal jak powietrze. Rząd zamierza jednak wyeliminować te wieloletnie zaniedbania. Wspólnie z partnerami z biznesu rozwija projekt, który ma wreszcie przenieść szkoły w XXI w.

 • Szalejąca grypa ptaków wyhamuje nieco dynamikę branży drobiarskiej, ale jak zapewniają jej przedstawiciele, konsumenci nie mają powodów do niepokoju
  Strach ma wielkie oczy. Branża, w której Polska jest potęgą, zapewnia, że nie mamy czego się bać

  Europejska potęga. Niekwestionowany lider UE. Kraj bijący kolejne rekordy. Nie, to nie pean pochwalny na cześć naszego sąsiada zza Odry – Niemiec. Taką renomą cieszy się Polska, przynajmniej gdy mowa o hodowanych w kraju nad Wisłą kurczakach, kaczkach i gęsiach, którymi ze smakiem zajadają się europejczycy i nie tylko. Na branżę, w której szczycimy się pozycją potentata, a szczególnie konsumentów jej wyrobów, padł jednak niedawno cień niepokoju.

 • Dla niektórych przedstawicieli młodego pokolenia kariera w sporcie nie kończy się na marzeniach. Od najwcześniejszych lat intensywnie szlifują talent i osiągają pierwsze sukcesy.
  Oni już spełniają dziecięce marzenia. Młode talenty, które mają szansę zrobić karierę w sporcie

  „Jak będę duży, będę piłkarzem”. To zdanie, które pewnie padło z ust niejednego małego chłopca. Często to po prostu dziecięca deklaracja, którą po latach wspomina się z sentymentem, będąc przedstawicielem białych kołnierzyków. Niekiedy ze sportowych marzeń zostaje co najwyżej bierna miłość kibica, manifestująca się zdzieraniem gardła przed szklanym ekranem tudzież na trybunach stadionu w towarzystwie podobnych zapaleńców. Bywa jednak, że za słowami idą czyny i to już przed 18-tką na karku.

 • Wymyślne oszustwa w social mediach, ataki z użyciem urządzeń Internetu Rzeczy i pobieranie haraczy za odszyfrowanie danych na dyskach – w ubiegłym roku internetowi przestępcy nie próżnowali
  Oto, w czym gustują cyberprzestępcy. Tych zasad musisz się trzymać, jeśli chcesz pokrzyżować im szyki

  Wielkie koncerny czy szarzy internauci – nie ma zmiłuj. Na cel ataku cyberprzestępcy równie chętnie wybierają gromadzącą gigantyczne zbiory danych firmę, co robiącego przelewy przez smartfon zwykłego Kowalskiego. I stosują przy tym coraz bardziej wyrafinowane metody na forsowanie wirtualnych drzwi i kradzież cyfrowych kosztowności. Twórcy najnowszego raportu CERT Orange Polska wzięli pod lupę obecny modus operandi internetowych włamywaczy. Na jakie zagrożenia musimy być szczególnie wyczuleni i co najważniejsze – jak się przed nimi bronić?

 • Orange Fab to akcelerator technologicznych start-upów. Na zdjęciu finaliści 4. edycji programu wraz ze swoimi opiekunami biznesowymi i mentorami
  Pomocna dłoń na wagę złota. Startupowcy opowiadają o akcji, dzięki której wypłyną na szerokie wody

  Pasja, determinacja i kreatywność. Bez wątpienia te właśnie cechy stoją za sukcesem niejednego biznesu. I tyle? Nie do końca. Choć w CV przedsiębiorców przyjęło się pisać, że wszystkie osiągnięcia zawdzięcza się wyłącznie własnej ciężkiej pracy, to rzeczywistość nie jest tak prosta, jak się ją maluje. Nawet czasem najlepszy pomysł przepadnie z kretesem, jeśli raczkujący biznes nie będzie miał swojego mecenasa. Są tacy, co nie kryją się z tym, że poprosili go o pomoc.

 • Lek. wet. Aleksandra Porada przekonuje, że informacje o faszerowaniu drobiu hormonami i antybiotykami są nieprawdziwe
  Chemiczny koktajl, od którego rosną piersi i stopy? To wyssane z palca zarzuty – zapewnia ekspertka

  Bezpieczny produkt czy chemiczna bomba z opóźnionym zapłonem? Lepiej kupować go luzem na bazarku czy w folii z supermarketu? Chociaż na Starym Kontynencie jesteśmy absolutnym liderem w jego produkcji, zaczynamy podchodzić z dużą rezerwą do jego spożycia, mając w głowie niestworzone opowieści na jego temat. Drób – co o nim myślimy, a co powinniśmy wiedzieć?

 • Na rynku mieszkań rośnie popyt, przy czym w najbliższym czasie czekają go spore zmiany. O tym, czego się spodziewać, będzie można dowiedzieć się na najbliższych Targach Mieszkań i Domów
  Popyt rośnie, ale... To miejsce musisz odwiedzić, jeśli poważnie myślisz o własnym M!

  Pierwsze przekręcenie klucza w zamku. Później przekroczenie progu i już można delektować się unoszącym się w powietrzu zapachem świeżości. Może jeszcze w całości nieumeblowane, może niewyróżniające się metrażem, ale najważniejsze, że WŁASNE. To doświadczenia tych, którzy stali się już szczęśliwymi posiadaczami czterech kątów. U innych zakup mieszkania wciąż pozostaje w sferze marzeń, co nie oznacza, że nie starają się wcielić ich w życie.