NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Szalejąca grypa ptaków wyhamuje nieco dynamikę branży drobiarskiej, ale jak zapewniają jej przedstawiciele, konsumenci nie mają powodów do niepokoju
  Strach ma wielkie oczy. Branża, w której Polska jest potęgą, zapewnia, że nie mamy czego się bać

  Europejska potęga. Niekwestionowany lider UE. Kraj bijący kolejne rekordy. Nie, to nie pean pochwalny na cześć naszego sąsiada zza Odry – Niemiec. Taką renomą cieszy się Polska, przynajmniej gdy mowa o hodowanych w kraju nad Wisłą kurczakach, kaczkach i gęsiach, którymi ze smakiem zajadają się europejczycy i nie tylko. Na branżę, w której szczycimy się pozycją potentata, a szczególnie konsumentów jej wyrobów, padł jednak niedawno cień niepokoju.

 • Dla niektórych przedstawicieli młodego pokolenia kariera w sporcie nie kończy się na marzeniach. Od najwcześniejszych lat intensywnie szlifują talent i osiągają pierwsze sukcesy.
  Oni już spełniają dziecięce marzenia. Młode talenty, które mają szansę zrobić karierę w sporcie

  „Jak będę duży, będę piłkarzem”. To zdanie, które pewnie padło z ust niejednego małego chłopca. Często to po prostu dziecięca deklaracja, którą po latach wspomina się z sentymentem, będąc przedstawicielem białych kołnierzyków. Niekiedy ze sportowych marzeń zostaje co najwyżej bierna miłość kibica, manifestująca się zdzieraniem gardła przed szklanym ekranem tudzież na trybunach stadionu w towarzystwie podobnych zapaleńców. Bywa jednak, że za słowami idą czyny i to już przed 18-tką na karku.

 • Wymyślne oszustwa w social mediach, ataki z użyciem urządzeń Internetu Rzeczy i pobieranie haraczy za odszyfrowanie danych na dyskach – w ubiegłym roku internetowi przestępcy nie próżnowali
  Oto, w czym gustują cyberprzestępcy. Tych zasad musisz się trzymać, jeśli chcesz pokrzyżować im szyki

  Wielkie koncerny czy szarzy internauci – nie ma zmiłuj. Na cel ataku cyberprzestępcy równie chętnie wybierają gromadzącą gigantyczne zbiory danych firmę, co robiącego przelewy przez smartfon zwykłego Kowalskiego. I stosują przy tym coraz bardziej wyrafinowane metody na forsowanie wirtualnych drzwi i kradzież cyfrowych kosztowności. Twórcy najnowszego raportu CERT Orange Polska wzięli pod lupę obecny modus operandi internetowych włamywaczy. Na jakie zagrożenia musimy być szczególnie wyczuleni i co najważniejsze – jak się przed nimi bronić?

 • Orange Fab to akcelerator technologicznych start-upów. Na zdjęciu finaliści 4. edycji programu wraz ze swoimi opiekunami biznesowymi i mentorami
  Pomocna dłoń na wagę złota. Startupowcy opowiadają o akcji, dzięki której wypłyną na szerokie wody

  Pasja, determinacja i kreatywność. Bez wątpienia te właśnie cechy stoją za sukcesem niejednego biznesu. I tyle? Nie do końca. Choć w CV przedsiębiorców przyjęło się pisać, że wszystkie osiągnięcia zawdzięcza się wyłącznie własnej ciężkiej pracy, to rzeczywistość nie jest tak prosta, jak się ją maluje. Nawet czasem najlepszy pomysł przepadnie z kretesem, jeśli raczkujący biznes nie będzie miał swojego mecenasa. Są tacy, co nie kryją się z tym, że poprosili go o pomoc.

 • Lek. wet. Aleksandra Porada przekonuje, że informacje o faszerowaniu drobiu hormonami i antybiotykami są nieprawdziwe
  Chemiczny koktajl, od którego rosną piersi i stopy? To wyssane z palca zarzuty – zapewnia ekspertka

  Bezpieczny produkt czy chemiczna bomba z opóźnionym zapłonem? Lepiej kupować go luzem na bazarku czy w folii z supermarketu? Chociaż na Starym Kontynencie jesteśmy absolutnym liderem w jego produkcji, zaczynamy podchodzić z dużą rezerwą do jego spożycia, mając w głowie niestworzone opowieści na jego temat. Drób – co o nim myślimy, a co powinniśmy wiedzieć?

 • Na rynku mieszkań rośnie popyt, przy czym w najbliższym czasie czekają go spore zmiany. O tym, czego się spodziewać, będzie można dowiedzieć się na najbliższych Targach Mieszkań i Domów
  Popyt rośnie, ale... To miejsce musisz odwiedzić, jeśli poważnie myślisz o własnym M!

  Pierwsze przekręcenie klucza w zamku. Później przekroczenie progu i już można delektować się unoszącym się w powietrzu zapachem świeżości. Może jeszcze w całości nieumeblowane, może niewyróżniające się metrażem, ale najważniejsze, że WŁASNE. To doświadczenia tych, którzy stali się już szczęśliwymi posiadaczami czterech kątów. U innych zakup mieszkania wciąż pozostaje w sferze marzeń, co nie oznacza, że nie starają się wcielić ich w życie.

 • Kluby Sportowe Orange to program wspierania aktywności fizycznej wśród najmłodszych w całym kraju. Ambasadorami akcji są: Artur Siódmiak, Jerzy Dudek, Milena Radecka, Tomasz Jankowski i Marcin Urbaś
  Rodzicu, rusz się z kanapy! Twoje dziecko liczy na ciebie

  Wielogodzinne ślęczenie przed monitorem komputera. Zarywanie nocek ze wzrokiem wbitym w ekran smartfonu. W parze z falą zwolnień z WF-u i narastającym problemem nadwagi – nie da się zaprzeczyć, że kondycja polskiej młodzieży pozostawia wiele do życzenia. Nie ma co jednak załamywać rąk nad przyszłością młodego pokolenia, tylko samemu trzeba świecić dobrym przykładem.

 • Pracodawcy wyróżnieni certyfikatem Top Employers Poland 2017
  Najlepsi z najlepszych. W tych firmach pracownicy mają szczególne warunki pracy

  Nie dają urlopu, nie płacą na czas i wyzyskują przy każdej możliwej okazji. W przestrzeni medialnej dominują przekazy, które chluby wizerunkowi polskiego pracodawcy bynajmniej nie przynoszą. Na szczęście w naszej rzeczywistości nie brakuje też przedsiębiorców rozumiejących, że pracownicy to największy skarb firmy. Dobro, w które trzeba i warto inwestować. To właśnie pracodawców wyznających taką filozofię promuje program Top Employers Poland.

 • Do telefonowania, wysyłania wiadomości, słuchania muzyki i oczywiście oglądania filmów. Bez smartfonu dziś ani rusz
  4 w 1, czyli kino i inne atrakcje na miarę XXI wieku!

  Za jednym zamachem i na wyciągnięcie ręki. Obecnie tymi kryteriami głównie oceniamy wszystko, z czym stykamy się na co dzień. To, co możemy zrobić tu i teraz, w tym samym czasie i bez ograniczeń, daje nam poczucie nieskrępowanej wolności, swobody i radości. A to, czego nie można osiągnąć w ten właśnie sposób, bez cienia żalu i wątpliwości odsyłamy do lamusa.

 • Robert Szustkowski, przedsiębiorca prowadzący działalność biznesową na wielu światowych rynkach, złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew na rekordowe odszkodowanie przeciwko wydawnictwu Axel Springer Polska i dziennikowi „Fakt”
  Rekordowe odszkodowanie – Robert Szustkowski pozywa poczytny tabloid

  Aż 4 mln złotych. Wypłacenia odszkodowania w takiej wysokości domaga się od dziennika „Fakt” biznesmen Robert Szustkowski, który pozwał tabloid i związane z nim wydawnictwo za naruszenie dóbr osobistych. Czarę goryczy przelał artykuł na łamach serwisu gazety, w którym przedsiębiorcy polskiego pochodzenia zarzucono rzekome związki z rosyjską mafią.