NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Pracodawcy wyróżnieni certyfikatem Top Employers Poland 2017
  Najlepsi z najlepszych. W tych firmach pracownicy mają szczególne warunki pracy

  Nie dają urlopu, nie płacą na czas i wyzyskują przy każdej możliwej okazji. W przestrzeni medialnej dominują przekazy, które chluby wizerunkowi polskiego pracodawcy bynajmniej nie przynoszą. Na szczęście w naszej rzeczywistości nie brakuje też przedsiębiorców rozumiejących, że pracownicy to największy skarb firmy. Dobro, w które trzeba i warto inwestować. To właśnie pracodawców wyznających taką filozofię promuje program Top Employers Poland.

 • Do telefonowania, wysyłania wiadomości, słuchania muzyki i oczywiście oglądania filmów. Bez smartfonu dziś ani rusz
  4 w 1, czyli kino i inne atrakcje na miarę XXI wieku!

  Za jednym zamachem i na wyciągnięcie ręki. Obecnie tymi kryteriami głównie oceniamy wszystko, z czym stykamy się na co dzień. To, co możemy zrobić tu i teraz, w tym samym czasie i bez ograniczeń, daje nam poczucie nieskrępowanej wolności, swobody i radości. A to, czego nie można osiągnąć w ten właśnie sposób, bez cienia żalu i wątpliwości odsyłamy do lamusa.

 • Robert Szustkowski, przedsiębiorca prowadzący działalność biznesową na wielu światowych rynkach, złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew na rekordowe odszkodowanie przeciwko wydawnictwu Axel Springer Polska i dziennikowi „Fakt”
  Rekordowe odszkodowanie – Robert Szustkowski pozywa poczytny tabloid

  Aż 4 mln złotych. Wypłacenia odszkodowania w takiej wysokości domaga się od dziennika „Fakt” biznesmen Robert Szustkowski, który pozwał tabloid i związane z nim wydawnictwo za naruszenie dóbr osobistych. Czarę goryczy przelał artykuł na łamach serwisu gazety, w którym przedsiębiorcy polskiego pochodzenia zarzucono rzekome związki z rosyjską mafią.

 • Kampania szwedzkiej sieci aptek Apotek zyskała rozgłos w mediach krajowych i zagranicznych
  Akcja, o której rozpisały się media na całym świecie. Co chcą powiedzieć nam jej twórcy?

  „Naszą misją jest pomóc ci żyć dłużej i zdrowiej. Właśnie dlatego tutaj jestem. Aby pomóc ci zdobyć nowe, zdrowsze przyzwyczajenia w sam raz na nowy rok”. Tymi słowami zwraca się do internautów mężczyzna z zamieszczonego w sieci filmu, promując akcję, którą zainteresowały się media na całym świecie. Jakie jest jej przesłanie?

 • E-papierosy stanowią atrakcję dla osób uzależnionych, ale nie dla niepalących – wynika z najnowszego badania szkockiego Center for Substance Use and Research
  Furtka do nałogu? Przynajmniej nie dla młodych

  Zwykłe fajki? Nikt zdrowo myślący nie wątpi w armagedon, jaki fundują one płucom palacza. Elektroniczne papierosy? To już zupełnie inna bajka. Na tym polu trwa gorąca dyskusja i zdania są mocno podzielone. Jedni twierdzą, że ta alternatywa ratuje ludzi przed zgubą, drudzy przekonują, że to wciąż to samo zło, ale w innym opakowaniu.

 • Ucząc przydatnych umiejętności, szkoła powinna kłaść nacisk na szkolenia z zakresu pierwszej pomocy
  Programowanie? A może patriotyzm? Jest jeszcze jedna rzecz, którą powinna uczyć polska szkoła

  Programowanie rozwijające logiczne myślenie? A może ekonomia, która wyrabia nawyk oszczędzania? Czy też skupić się na kształtowaniu postaw patriotycznych albo wychowywaniu w duchu tolerancji? Każdy z ekspertów od edukacji ma jakąś gotową odpowiedź na pytanie, czego w dzisiejszym świecie powinna uczyć i na co kłaść nacisk polska szkoła.

 • Dzięki zajęciom z pierwszej pomocy niejedno dziecko w Polsce uratowało życie dorosłemu, stając się pokazywanym w mediach małym bohaterem
  Mali a wielcy bohaterowie. Z tych dzieci wszyscy musimy brać przykład

  Piątkowy wieczór, wrzesień 2009 roku. Biechów koło Kunowa. Czwórka dzieci – dwie dziewczynki w wieku 9 i 13 lat oraz dwóch chłopców w wieku 12 i 13 lat – wracają na rowerach z pobliskiego sklepu. Wyprzedza ich 29-letni motorowerzysta, który po zjechaniu na polną drogę nagle przewraca się. Widząc to zdarzenie, dzieci bez chwili wahania rzucają się mu na ratunek.

 • Zdaniem Agnieszki Durlik rynek e-papierosów będzie notował wzrosty pod warunkiem, że Ministerstwo Finansów stworzy przedsiębiorcom pewność otoczenia prawnopodatkowego i proste rozwiązania podatkowe
  Opodatkować albo nie opodatkować – oto jest pytanie. Ekspertka KIG o planach Ministerstwa Finansów

  Polski rząd i Bruksela, choć skonfliktowane na różnych frontach, łączy z pewnością jedno – wola walki z nałogiem palenia. Na celowniku decydentów walczących o zdrowsze płuca Europejczyków znalazły się m.in. zastępujące tradycyjne fajki e-papierosy. W ostatnim czasie w Polsce zrównano je pod wieloma względami ze zwykłymi papierosami, a jak wynika z przecieków resort finansów myśli o objęciu ich akcyzą. Czy to słuszny kierunek?

 • Lago di Garda, największe jezioro we Włoszech, to jeden z "klejnotów" winiarskiego regionu Veneto
  Bogate zaplecze sławnego miasta kanałów. Z czego słynie Veneto?

  Nie można mienić się podróżnikiem, nie „odhaczając” na mapie świata tego niezwykłego miasta. To miejsce, w którym historia kryje się w każdym, nawet najmniejszym zakamarku, życie nabiera karnawałowych barw, a miłość wydaje się trwać wiecznie. Wenecja, historyczna, turystyczna i kulturalna perła w koronie Włoch, a jednocześnie, o czym mało kto pamięta, stolica jednego z najciekawszych regionów w Italii. To właśnie Veneto świat zawdzięcza najsławniejszą parę kochanków, największych myślicieli w historii, kilku wybitnych narciarzy alpejskich oraz jedną z najmodniejszych ostatnio odmian wina - Prossecco.

 • Straż Graniczna w województwie podlaskim wykryła rekordowy przemyt w cysternach z gazem
  Czego to ludzie nie wymyślą, czyli „niespodzianka” w cysternie i niechlubny rekord

  Kartony po sokach, samochód oznakowany jako „pogotowie energetyczne”, przelatująca nad granicą motolotnia, zrzucający kartony z wysokości dron, a nawet bożonarodzeniowe torty. Żyjący z przemytu uciekają się do wszystkiego, aby przechytrzyć służby graniczne i przeszmuglować chodliwy towar. Tym razem spróbowali swoich sił z... cysterną. Na próżno.