NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Kawa to uniwersalny i znany napój, pity w krajach o różnej kulturze i przy każdej okazji. Bez dobrego ekspresu do jego parzenia trudno jednak mówić o wysokiej kulturze picia ''małej czarnej''
  Warunki udanego spotkania przy kawie. Jeden z nich wcale nie tak trudno spełnić

  Świat pije ją na potęgę. W naszym regionie, czyli na Starym Kontynencie, ludzie zaczęli delektować się nią już na przełomie XVI i XVII wieku, dziś regularnie sięga po nią ponad 80 proc. mieszkańców naszej planety. Nic zatem dziwnego, że w tak długim czasie i przy tak ogromnej popularności pod niemal każdą szerokością geograficzną, wokół kawy, o której właśnie mowa, wytworzyła się bogata i zróżnicowana kultura picia.

 • Jedna z najbardziej szanowanych liderek biznesu Sophie Blum, wiceprezes Procter&Gamble, tłumaczy, czemu duże firmy muszą podtrzymywać silne więzi ze start-upami
  Duży z małym mogą zdziałać cuda. Jedna z największych liderek biznesu tłumaczy, jak musi dzisiaj myśleć korporacja

  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że dzieli je mentalna przepaść, ale przecież powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają, nie wzięło się znikąd. Porównując globalne korporacje i lokalne start-upy, znajdziemy jednak wspólny dla nich mianownik jak chociażby dążenie do ułatwienia ludziom życia na takim czy innym polu. Zresztą duzi zaczynali kiedyś jako mali, a i tak wszyscy są dzisiaj skazani na współpracę. Bo innowacyjność przestaje już być zachcianką znudzonych menadżerów, a staje się filarem sukcesu w biznesie i to wbrew pozorom nie tylko w branży IT.

 • Sałata jest warzywem, z którego z uwagi na bogactwo witamin i składników mineralnych warto wycisnąć sok do picia
  Zdrowie w zielonym płynie. Co możesz wycisnąć z sałaty, czyli o tym, dlaczego warto sięgać po sok na bazie tego warzywa

  Pij soki, będziesz zdrowy. Pewnie nie raz o uszy obiła się nam taka rada. W domu mogliśmy usłyszeć ją od zatroskanych rodziców, w szkole – od wpajającej zdrowe nawyki nauczycielki, a w poradni – od udzielającego konsultacji lekarza czy dietetyka. Prawda, którą obowiązkowo trzeba wziąć sobie do serca, a może wyświechtany slogan niemający wiele wspólnego z rzeczywistością? Ta pierwsza opcja, ale pod warunkiem, że sięgniemy po naprawdę wartościowy produkt, bo jak wiadomo sok sokowi nierówny. Najcenniejsze są bowiem te naturalne, które własnoręcznie wyciśniemy z warzyw czy owoców (czy to kupionych na bazarku, czy pochodzących z gotowych mieszanek), fundując sobie zastrzyk zdrowia w postaci przemycającego bombę witaminową eliksiru.

 • 13 odsłona Miasteczka Myśli, cyklu spotkań poruszających aktualne tematy gospodarczo-społeczno-technologiczne, była poświęcona dyskusji o granicach rozwoju sztucznej inteligencji
  Błogosławieństwo czy przekleństwo? Technologia oczami trzeźwo patrzących wizjonerów

  Czy potrafimy sobie wyobrazić rzeczywistość bez możliwości, jakie daje cyfrowy świat? Dzisiaj pewnie już nie, ponieważ technologia stała się lokomotywą rozwoju ludzkości. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy stawiać sceptycznych pytań o jej rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu. Czy to my nadal nad nią panujemy, czy też to ona zaczyna sterować naszym życiem? Jak blisko jesteśmy świata, w którym o człowieku będzie można powiedzieć, powtarzając za amerykańskim filozofem Henrym Davidem Thoreau, że ''stał się narzędziem swoich narzędzi''?

 • Do swojej oferty telewizyjnej Orange Polska wprowadza kolejny kanał w jakości 4K, a także bezpośredni dostęp z poziomu dekodera do Netflixa, największej na świecie wypożyczalni filmów i seriali
  Telewizor 4K wreszcie się przyda. Na tym dekoderze filmy z Netflixa obejrzysz w superrozdzielczości

  Chcąc najprościej ją zobrazować, wystarczy wyobrazić sobie 4 telewizory Full HD (tego rodzaju odbiorniki TV zadomowiły się na dobre pod niejednym polskim dachem) postawione obok i nad sobą. Robi wrażenie? Na taki właśnie efekt ''wow'' liczą producenci sprzętu wykorzystującego technologię 4K (tudzież UHD), która swoją poprzedniczkę bije na głowę i to aż czterokrotnie.

 • Dania z dodatkiem sałaty, jakie przygotowaliśmy wspólnie z restauracją Kit Fit Bar w Warszawie. W centrum makaron kasztanowy z łososiem i rukolą
  Sałatowy foodpairing, czyli z czym warto zeswatać sałatę. Prezentujemy dania, które wyciągną z niej to, co najlepsze

  Ci, którzy odnoszą się do niej lekceważąco, żartują, że jest dobra dla królików. Głosicielom takich poglądów można jedynie współczuć, bo nie wiedzą biedni, co tracą. Na szczęście z drugiej strony rośnie grono tych, którzy stają się jej zagorzałymi smakoszami i nie wyobrażają sobie, by mogło zabraknąć jej na talerzu. Sałata – bo to ona właśnie jest dla jednych przedmiotem króliczych skojarzeń, a dla drugich obowiązkową pozycją w codziennym menu – kryje w sobie walory, które czynią z niej coś więcej niż tylko ''zwykłe zielsko'', jak co poniektórym zdarza się o niej w niewybredny sposób mówić.

 • Hulakula to nowoczesne centrum rozrywki, usytuowane przy ul. Jagiellońska 82b w Warszawie
  Obowiązkowy punkt na rozrywkowej mapie stolicy. To miejsce odwiedzają chętnie i klubowicze, i znane gwiazdy

  W stolicy na brak miejsc do rozerwania się warszawiacy nie mogą narzekać. Kluby, dyskoteki, bary, restauracje. Wielu mieszkańców Warszawy chętnie robi przysłowiową rundkę po najciekawszych stołecznych lokalach. A gdyby można było w jednym miejscu zażyć porządnej dawki rozrywki? Zagrać w bilard, stanąć do rywalizacji w grze na kręgle i bawić się przy występie zdolnego bandu? I jeszcze na dodatek zapewnić najmłodszym relaks? Takie możliwości stwarza Hulakula – Rozrywkowe Centrum Miasta, którego nazwa mówi sama za siebie.

 • Maria Campos, członkini zarządu Banku Millennium, otrzymała indywidualną nagrodę specjalną Wizjonera Rynku 2017
  Tegoroczny wizjoner rynku IT chodzi w spódnicy. Konferencja IT@Bank wyróżniła ekspertkę od e-bankingu

  Bohaterką tytułu jest Maria Campos. Członkini zarządu Banku Millennium, odpowiedzialna za obszar IT, została właśnie laureatką indywidualnej nagrody specjalnej Wizjonera Rynku 2017 podczas konferencji IT@Bank, która odbyła się 22 listopada. Prestiżowe wyróżnienia zwyciężczyni przyjęła z rąk Włodzimierza Kicińskiego, wiceprezesa Związku Banków Polskich, i Stanisława Brzeg-Wieluńskiego, redaktora naczelnego „Miesięcznika Finansowego BANK”.

 • Coders Lab to największa szkoła programowania w Polsce. Program ich kursów przygotowano z myślą o kwalifikacjach na stanowisko Front-end i Back-end developera
  "Przekraczaj granice". Przyszłościowy zawód i nauka w języku angielskim to znak rozpoznawczy tej szkoły

  W których zawodach pracownicy na ogół są cali w skowronkach, bo mogą łączyć satysfakcjonujące zajęcie z godziwą wypłatą? Dużym zaskoczeniem nie będzie fakt, że za największych szczęśliwców mają się informatycy i programiści. Poza ponadprzeciętnymi zarobkami ich pracę wyróżnia duża swoboda, stosunkowo niski poziom stresu oraz hojne pakiety socjalne, jakie oferują im pracodawcy.

 • W Warszawie odbył się VIII Kongres Innowacyjnej Gospodarki. Mowę powitalną wygłosił wicepremier Mateusz Morawiecki
  Koniec klasycznego kapitalizmu bliski? W Warszawie dyskutowano o przyszłości nowoczesnej gospodarki

  Hale warszawskiego Pin-Up Studio zamieniły się w miejsce, gdzie wszyscy krzewiący ideę nowoczesnej ekonomii mogli oddychać pełną piersią. Tam bowiem odbył się 8 Kongres Innowacyjnej Gospodarki. Gdyby pokusić się o wyciągnięcie wspólnego mianownika do przeprowadzonych dyskusji, byłoby to stwierdzenie, że innowacyjność musi mieć bardziej społeczne i gotowe na mentalną rewolucję oblicze.