NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • kadr z filmu „Song to song”
  Seksizm jeden na jeden z ekranem nie boli: 8 filmów z bardzo przystojnymi (lub po prostu fascynującymi) mężczyznami

  Może nie jest to najbardziej palący problem XXI wieku, ale niewątpliwie żyjemy w czasach, które cierpią na niedostatek ludzi uroczych. W tym subiektywnym przeglądzie nie będzie pośladków Brada Pitta, klaty Hugh Jackmana ani gładkiej buźki Pierce’a Brosnana. Przed wami lista dobrych filmów, w których natkniecie się na mężczyzn frapujących, przyciągających wzrok i hipnotyzujących. Takich w których towarzystwie zmiękłyby wam kolana. Oczywiście gdyby nie byli po drugiej stronie ekranu.

 • Kampania marki LaMania na sezon jesień-zima 2017
  Joanna Przetakiewicz ma ogromne ambicje. Sesja zapowiadająca nową kolekcję to najciekawsza polska kampania sezonu

  Tym, którzy w polskiej modzie siedzą LaMania kojarzyła się dotychczas z zachowawczymi kreacjami dla pań z socjety, czyli kieckami na rauty i bale. Czas zrewidować poglądy. Marka postawiła na młodych profesjonalistów i to był strzał w dziesiątkę. Kampania kolekcji FEMINITY SEX REBEL to seksowna nonszalancja, rzadko spotykana dotychczas u polskich marek.

 • „Dzień świra” 2002
  Chamstwo we krwi, czyli dlaczego Polak prędzej cię obrazi, niż się do ciebie uśmiechnie

  Wystarczy iść do pierwszego lepszego urzędu i przejechać się komunikacją miejską, żeby uświadomić sobie jak bardzo zawieszone w próżni jest dobre wychowanie rozumiane jako wiedza gdzie położyć widelec o trzech zębach. Cóż po eleganckich trikach społeczeństwu, które wciąż na siebie powarkuje?

 • James Vanderzee, 1932
  Magazyn „Time” prezentuje 100 najważniejszych fotografii w historii. Pokazujemy niektóre z nich

  W ostatnich latach „Time” wyspecjalizował się w monumentalnych zestawieniach. Niewątpliwie jednym z nich jest wirtualna galeria stu najbardziej wpływowych fotografii w historii, wybranych przez redaktorów czasopisma i międzynarodowy zespół kuratorów. Najważniejsze, czy nie, tych kilkadziesiąt fotografii i stojące za nimi historie zapierają dech w piersiach – raz szokując, kiedy indziej wzruszając.

 • „Amerykańska sielanka”, film na podstawie powieści Philipa Rotha o tym samym tytule
  Największy lęk klasy średniej, czyli jak w dobrych domach chowa się przyszłych morderców

  Eva, niegdyś autorka książek podróżniczych, mieszka w designerskim domu na przedmieściach. Lata mijają, a w niej narasta przekonanie, że z jej synem jest coś nie tak. Mąż i psychologowie uważają, że ma paranoję. Przecież 7-latek nie może być świadomie mściwy, ani okrutny. Kevin dorasta, a Eva czuje coraz większy niepokój. Pewnego dnia nastolatek przychodzi do szkoły z kuszą i w sali gimnastycznej urządza polowanie na kolegów. Kiedy przerażona współpracownica przyjdzie do biura Evy, żeby poinformować ją, że w liceum jej syna doszło do tragedii, Eva domyśla się, że jej syn nie jest jedną z ofiar.

 • Shailene Woodley i Reese Witherspoon w serialu „Big Little Lies” (2017)
  Czy mężczyzna bez prawa jazdy jest męski? 8 rzeczy, których kobiety wciąż nie potrafią wybaczyć facetom

  Deklarujemy zapamiętale, że pragniemy równouprawnienia. Nie tylko dla siebie i swoich córek, ale i facetów, którzy wstydzą się płakać na komediach romantycznych nie mniej, niż my krępujemy się siedzieć w rozkroku. Niestety, w głowach wciąż mamy sporo uświadomionych, choć trudnych do pootwierania klapek. Zniechęcamy się do mężczyzn niewpisujących się w pokutujący w naszych głowach model męskości. Poniżej lista grzechów i grzeszków, które popełniamy przeciw równouprawnieniu. Ku samoświadomości i świadomości, że mężczyźni w kwestiach równościowych też nie mają lekko.

 • Akty nie powinny być tylko dla kobiet szczupłych i młodych. Ten fotograf pokazuje dziewczyny bez retuszu

  Dobry akt to nie jest zdjęcie bez ubrania stylizowane na rozkładówkę magazynu dla panów na widok którego kolegom powinny opaść szczęki. Akt ma przedstawić ludzkiego ciało, w taki sposób w jaki dobry portret pokazuje twarz. Sugerować historię czy nawet cechy charakteru fotografowanej osoby, sprawiać, że za twarzą i ciałem zaczynamy widzieć historię (nawet jeśli tylko wymyśloną).

 • Ulice Warszawy podczas lipcowych protestów
  „Idiotyczne przekonanie, że jakiś kraj jest najlepszy, bo ty się w nim urodziłeś” – czyli młodzi o patriotyzmie

  Wnioskując po ofercie sklepów biorących na reklamowe sztandary hasło „patriotyzm” czy fanpage’ach z rodzaju Tatuaże Patriotyczne, słowo na „P” jest równoznaczne z uwielbieniem dla husarii i żołnierzy wyklętych, bezgranicznej dumy z powstania warszawskiego, a do tego z nienawiścią do komunistów, Unii Europejskiej i islamu. Jak młodzi warszawiacy rozumieją patriotyzm? Czy, jak Dmowski, wierzą, że z racji bycia Polakami mają „obowiązki polskie”?

 • 10 superproduktów, które udowadniają, że SuperPharm to znacznie więcej niż szansa na kupienie perfum za ułamek ceny

  Człowiek XX wieku na zakupy wybierał się raz na kilka miesięcy. W dobie bycia offline właściwie tylko wtedy, gdy śpimy, na zakupach jesteśmy cały czas i to nawet z debetem na koncie. Trudno nie zagrzebać się w stosie „okazji” i „hitów”. W naszych seriach pokazujemy wam oryginalne produkty, za którymi warto rozejrzeć się w różnych sieciach sklepów i schylić do najniższej półki. W tym tygodniu przegląd kosmetyków i akcesoriów z SuperPharm.

 • Typowe, acz oldschoolowe
  Pokaż mi swoje mieszkanie, a powiem ci kim jesteś, czyli wróżymy z tego, jak urządziłeś swoje M2

  Nie czarujmy się – wróżenie z mieszkań to kretynizm. Ale ile już razy zdarzyło ci się spędzić pół godziny na nameteście klikając w kolejne ikonki, żeby dowiedzieć się jakim smakiem chipsów jesteś, co chce ci przekazać ufo oraz którzy znajomi są twoimi siedmioma krasnoludkami. Któż nie lubi niezobowiązująco się odmóżdżyć?