NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Bez opuchlizny, odcisków i odprysków. 7 produktów, dzięki którym zachowasz piękne stopy przez cały upalny dzień

  Sezon na odkryte stopy możemy uznać za otwarty. W tym roku niemal bez okresu przejściowego "przesiadłyśmy się" z ciepłych butów zimowych na sandałki. A raczej chciałybyśmy, by tak było... Stopy po zimie wymagają opieki, a proces doprowadzania ich do stanu idealnego trwa. Ukrywałyśmy je więc w pełnych butach, mimo 25 stopni aż w końcu uznałyśmy, że musi być jakiś sposób, by mieć piękne stopy w mig. Nie myliłyśmy się.

 • Simona ze swoim krukiem, który kradł złoto i atakował rowerzystów.
  Dzieliła poduszkę z rysiem, kruk kradł dla niej złoto, a sarny ostrzegały przed drapieżnikiem. Mówili: "czarownica"

  "To miał być czwarty Kossak. To miał być syn Jerzego, wnuk Wojciecha i prawnuk Juliusza, który miał odziedziczyć po nich talent, pędzle i paletę z farbami. To miał być męski potomek, dziedzic, który miał przejąć rodzinną pracownię przy placu Juliusza Kossaka 4 w Krakowie, miał dźwigać sztalugi i znane nazwisko oraz przedłużyć dynastię Kossaków, malarzy koni i batalistów. To miał być chłopiec, na którego czekała cała rodzina." Urodziła się ona. Mówili o niej "czarownica". Bo wybrała życie w lesie. Dzieliła poduszkę z rysicą, udomowiła dzika, kruk kradł dla niej złoto, a sarny traktowały jak członkinię stada i informowały o zbliżającym się drapieżniku. Poznajcie Simonę Kossak.

 • Słuchasz Eda Sheerana na Spotify? Lepiej włącz tryb prywatny.
  Jeśli słuchasz Eda Sheerana na Spotify, lepiej włącz tryb prywatny. Dlaczego? Odpowiada Bartek Chaciński

  Kiedy tydzień temu zmarł Chris Cornell za nic nie mogłeś przypomnieć sobie, w jakim grał zespole. Kilka dni później zasmuciła cię wiadomość o śmierci Zbigniewa Wodeckiego, choć prócz "Pszczółki Mai" nie kojarzysz jego utworów. Fanów disco polo uważasz za wieśniaków, nie traktujesz poważnie rekomendacji muzycznych od osób, które na Spotify słuchają Eda Sheerana, a gdy chcesz posłuchać sentymentalnych staroci z czasów liceum z trybu publicznego, przełączasz się na prywatny... Zgadza się?

 • Lekkie, owocowe, z bąbelkami. 15 najlepszych win na lato poleca ekspert Winicjatywy. Większość z nich kupisz w Biedronce

  Lekkie, owocowe, z bąbelkami. 20 najlepszych win na lato z Biedronki i Lidla. Za żadne nie zapłacisz więcej niż 30 zł!

 • Jennifer Aniston w filmie "Żona na niby" (2011)
  Seksowna znaczy dojrzała, czyli dlaczego to pozornie zwyczajne kobiety działają na mężczyzn jak najsilniejszy magnes

  "Rycząca czterdziestka", "magiczna czterdziestka", "druga połowa"... O obchodzeniu 40. urodzin mówi się zazwyczaj jak o wydarzeniu przełomowym, zwłaszcza w przypadku kobiet. Zwykłyśmy myśleć, że to moment, w którym młodość odchodzi bezpowrotnie, a wraz z nią szansa na motyle w brzuchu i ekscytujące doznania erotyczne. Tymczasem w określeniu "magiczna czterdziestka" jest sporo prawdy nie dlatego, że w symboliczny sposób żegnamy się z czymkolwiek, lecz dlatego, że choć faktycznie mamy już cztery dekady życia za sobą, w istocie młodniejemy. I to nie ze względu na inwestycję w botoks. Stajemy się spokojniejsze, pewne siebie, otwarte na miłość, a w konsekwencji szalenie atrakcyjne.

 • Iwaszkiewicz miał żonę i dwie córki.
  Kiedy umarł kochanek Iwaszkiewicza, żona pisarza rozpaczała wraz z nim. Oto lekcja prawdziwej miłości

  Jeszcze do niedawna na pytanie kim był Jarosław Iwaszkiewicz odpowiedzi nawiązywały do dwóch faktów z jego życia: pierwszy – że był mistrzem polskiej literatury, drugi – że mówiono o nim jak o naczelnym geju Rzeczypospolitej Polskiej. I tak dotąd formował się jego wizerunek – z jednej strony poważny, stateczny, bardzo majętny człowiek. Poseł na Sejm PRL, szef Związku Literatów Polskich, redaktor „Twórczości”. Wybitny pisarz, który za życia stał się legendą. Ambasador polskiej literatury, mąż i ojciec. Z drugiej zaś lubieżny kochanek debiutujących poetów, nie kryjący się ze swoimi seksualnymi preferencjami, traktowany przez plotkarską Warszawę dość niepoważnie, często z przymrużeniem oka.

 • Gustowny minimalizm, ponadprzeciętna jakość, nietypowe rozwiązania. 10 rzeczy z Muji, japońskiej Ikei

  Niepozorne, stylowe, wysokiej jakości. 10 rzeczy z Muji, japońskiej Ikei

 • Jeśli nabrałeś przekonania, że ma sensu sprawdzać oferty innych marketów, podpowiadamy, że wg nas jednak jest.
  Jakość Almy, ceny Biedronki, czyli 11 produktów, których dotąd nie docenialiście na zakupach w Carrefourze

  Twoje statystyczne zakupy wyglądają prawie zawsze tak samo. Idziesz do marketu, który masz pod nosem i sięgasz po to, co zwykle. Produkty, które znasz, sprawdzone zestawy i smaki składają się na twoje menu. Znasz ofertę "swojego" sklepu na pamięć i żyjesz w przekonaniu, że nic ciekawego poza tym, co masz na liście, tam nie ma. Nie wychylasz nosa ze swej zakupowej strefy komfortu, choć miewasz ochotę na kulinarną odmianę. Co więcej, przez miesiące (a może nawet lata?) kupowania wciąż tego samego w tym samym miejscu, nabrałeś przekonania, że nie ma sensu sprawdzić oferty innych marketów. Wszak wszędzie jest to samo. No nie, nie jest.

 • Nie istnieje trądzik, z którym nie poradziłaby sobie współczesna dermatologia.
  Możesz mieć skórę nieskazitelnie czystą. Nie istnieje trądzik, na który nie zna sposobu współczesna dermatologia

  W ostatnim czasie pojawiło się na rynku sporo produktów zwalczających "trądzik u osób dorosłych". Zasugerowano nam w ten sposób, że to coś innego niż trądzik młodzieńczy oraz że aktualnie trądzik osób dorosłych to problem nasilony. Czy rzeczywiście zmiany skórne po 30. roku życia różnią się czymkolwiek od zmian, z którymi borykają się nastolatki? Jak je leczyć i co mówią o naszym zdrowiu?

 • Testujemy urodowe hity internetu
  Neonowe włosy możesz mieć w 5 minut, ale o czarnej masce zapomnij. Testujemy 5 najgorętszych urodowych hitów internetu

  Co jakiś czas media społecznościowe ogarnia szał na nowe produkty i metody pielęgnacji. Ogłaszana jest rewolucja w oczyszczaniu twarzy albo koloryzacji włosów. Ostatnimi czasy przewinęło się ich co najmniej kilka. Wybrałyśmy te najgorętsze i sprawdziłyśmy na ile faktycznie są hitem, a na ile kitem.