NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Zasady głosowania w najbliższych wyborach samorządowych zostały nieco zmienione
  PO poszła w ślady PiS i tworzy swój "Ruch Kontroli Wyborów". Armia wolontariuszy będzie pilnować przebiegu głosowania

  Uważamy, że jesienne wybory mogą być sfałszowane, dlatego rusza akcja #WolontariuszeWolnychWyborów. Zrobimy wszystko by wraz z obywatelami przy pełnej mobilizacji PO, Nowoczesnej i innych struktur samorządowych wybory były w pełni uczciwe – zapowiedział poseł Andrzej Halicki z Platformy, informując o nowej inicjatywie swojej partii. Podobne słowa padały z ust przedstawicieli PiS po ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku.

 • To prof. Eugeniusz Sakowicz przygotował dla prokuratury opinię na temat głośnej "Klątwy"
  "Biegły-inkwizytor”. To on stwierdził, że spektakl teatralny obraża uczucia religijne

  Spektakl "Klątwa" obraża uczucia religijne wszystkich chrześcijan – orzekł biegły powołany przez prokuraturę. Chorwacki reżyser Oliver Frljić może więc w najbliższym czasie usłyszeć zarzuty - grozi mu do dwóch lat więzienia. Opinię sporządził prof. Eugeniusz Sakowicz z UKSW, współpracownik Konferencji Episkopatu Polski, a także publicysta m.in. pisma "Egzorcysta” i członek kapituły nagrody ojców redemptorystów "Pro Redemptione".

 • Joachim Brudziński i Paweł Szefernaker są uważani za kadrowych "nowego PiS"
  Zakon Brudzińskiego. Tak wiceprezes PiS szykuje drużynę na "erę po Kaczyńskim"?

  Jak wiadomo, obecny PiS został zbudowany na fundamencie tzw. zakonu Porozumienia Centrum, czyli najbliższych współpracownikach prezesa Kaczyńskiego, jego wiernych towarzyszach politycznego boju i drogi. Ale to już w większości emeryci. Dlatego wywodzący się z PC, ale nadal metrykalnie "młody" 50-latek Joachim Brudziński, szef MSWiA i pierwszy wiceprezes PiS, buduje swój "zakon”. Tak szykuje się na objęcie schedy po schorowanym prezesie.

 • Sejm, marzec 2018. To wtedy prezes PiS przyznał publicznie, że ma problemy z alergią
  "Druga choroba prezesa PiS”. Nie tylko ból kolana uprzykrza życie Kaczyńskiemu

  Niedawne słowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, że "stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego był taki, że nieprzyjęcie go do szpitala zagrażałoby jego życiu i w związku z tym został przyjęty w trybie ostrym” spotęgowały tylko plotki na temat faktycznej kondycji prezesa PiS. Choroba kolana nie zagraża przecież życiu. Na pewno nie znamy więc całej prawdy o stanie zdrowia najważniejszego polityka w Polsce. Wiadomo jednak, że poza chorobą kolana, prezes cierpi też na alergię, która bywa bardzo uciążliwa.

 • Była premier Beata Szydło szybko straciła w rządzie PiS na znaczeniu
  Beata Szydło zostanie "wygumkowana"? Prezes PiS ma powód, by odstawić ją na boczny tor

  Czy wymuszona dymisja Krzysztofa Jurgiela to znak, że następną polityczną ofiarą zmian w rządzie będzie była premier Beata Szydło? Ona sama nigdy nie ukrywała, że z Jurgielem łączą ją specjalne relacje i zawsze broniła go przekonując, że "to jeden z najlepszych ministrów w jej gabinecie”. Mateusz Morawiecki chce jednak "umeblować” rząd, którym kieruje już pól roku, po swojemu. Tajemnicą poliszynela jest, że poza Jurgielem pozbyłby się najchętniej także Krzysztof Tchórzewskiego, Anny Zalewskiej, czy Mariusza Kamińskiego, ale nie ma na razie zielonego światła od prezesa Kaczyńskiego. Także Szydło ma coraz gorsze notowania, bo staje się wizerunkowym obciążeniem dla ekipy Morawieckiego. Zresztą ona sama czuje się już chyba marginalizowana i niepotrzebna.

 • Prezydent Andrzej Duda postanowił zbojkotować mundial w Rosji, ale przed mistrzostwami odwiedził nawet szatnię polskiej reprezentacji
  Sukces piłkarzy spowoduje wzrost poparcia dla PiS? Tak w sieci mieszają politykę z kibicowaniem

  Sądząc po emocjach politycznych, jakie wywołują u nas mistrzostwa świata w Rosji i pierwsze mecze, które zostały na nich rozegrane, trwający mundial ma szanse stać się jednym z najbardziej upolitycznionych w historii. W mediach społecznościowych trwa zaciekłe "okładanie się bejsbolami” między zwolennikami PiS i opozycji. Argumenty z arsenału zagorzałych kibiców i fanów futbolu ustępują często miejsca politycznym przytykom o "chodzeniu na pasku Putina", sprzyjaniu niemieckim interesom", czy uderzają wręcz w tony nacjonalistyczne. W sieci pojawiły się nawet głosy, że ewentualny sukces drużyny Adama Nawałki spowoduje wzrost poparcia dla PiS. Nie dajmy się zwariować.

 • Frans Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej kolejny raz spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim
  Trzaskowski wywołał awanturę słowami o "mrożeniu" unijnych dotacji. Sprawdzamy, o co mu chodziło

  Kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski nawiązując do projektu nowego budżetu UE na lata 2021-27 powiedział w Radiu Zet, że "na szczęście dzięki naszym staraniom pieniądze nie przepadają, tylko będą mrożone”. – Jak wygramy kolejne wybory, to będą odmrożone i Warszawa skorzysta z olbrzymich pieniędzy na inwestycje – podkreślił. "Czy PO właśnie zdradziło swoją taktykę? – kontrował Patryk Jaki, pretendent PiS do stołecznego ratusza, pytając jednocześnie o podstawę prawną do takiego działania. "Wreszcie wiemy co zrobić, aby uspokoić KE – wpisać zwycięstwo PO do Konstytucji. Dziękuje Posłowi R. Trzaskowskiemu za szczerość" – szydził polityk PiS.

 • Prezes Kaczyński przekonuje, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy
  "Władza sama się wyżywi". Wiadomo, do czego doprowadzi obniżka uposażeń posłów. Na Ukrainie już to przerabiali

  Nasi posłowie będą mieli jedne z najniższych pensji wśród parlamentarzystów z krajów UE. Ale byli politycy zarabiają miliony. Firma związana z Adamem Hofmanem, byłym rzecznikiem PiS, tylko w ciągu roku zarobiła 3,6 mln zł – pisze Renata Grochal w artykule "Milionerzy i biedacy" w najnowszym wydaniu "Newsweeka".

 • Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera Morawieckiego był gościem programu "Woronicza 17" w TVP Info
  "To patologia wzywa do atakowania Polski". Suski odnalazł się w poetyce rynsztoka

  Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego przeszedł w niedzielę samego siebie. W programie "Woronicza 17" w TVP Info powiedział, że "w Polsce opozycją rządzi patologia". Trudno wyrokować, co polityk PiS miał na myśli, ale gdyby wziąć jego słowa dosłownie, to należałoby zapytać Grzegorza Schetynę i innych liderów opozycji co oni na to?

 • Prezes Kaczyński wysłał z okazji zjazdu klubów "Gazety Polskiej" list, premier Morawiecki pojawił się osobiście
  Kaczyński wyszedł ze szpitala, ale nie pokazuje się publicznie. Z okazji zjazdu klubów "Gazety Polskiej” napisał list

  Prezes PiS był zaproszony na zjazd klubów "Gazety Polskiej”. Nie pojawił się jednak osobiście; do najtwardszego elektoratu swojej partii napisał list, w którym rozprawia się z opozycją i elitami. "Musieliśmy się mierzyć z atakami coraz bardziej totalnej opozycji, która zatraciwszy przyzwoitość, nie cofała się przed niczym" – stwierdził m.in. Kaczyński. W podobnym duchu do członków klubów "GP" przemówił premier Morawiecki.

O sobie

Pochodzę z Radomia. Miałem przyjemność pracować dłużej bądź krócej m.in. w „Teleexpressie” TVP1, „Trybunie”, „Przeglądzie”, „Fakcie”, „Super Expressie”, „Panoramie” TVP2, TVP Info, tvp.info. Głównie działy polityczne albo publicystyka. Po „dobrej zmianie” w TVP trafiłem do naTemat.