NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Sędzia Dominik Czeszkiewicz ma problemy bo uniewinnił działaczy KOD?
  Uniewinnił działaczy KOD, właśnie usłyszał zarzuty dyscyplinarne. "Dla środowiska sędziowskiego to czytelny sygnał”

  Zastępca rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Okręgowym w Suwałkach postawił dwa zarzuty sędziemu Dominikowi Czeszkiewiczowi, który w styczniu ubiegłego roku uniewinnił działaczy Komitetu Obrony Demokracji. Sędziowie nie mają wątpliwości, że to sprawa polityczna.

 • O. Tadeusz Rydzyk na razie zawarł pakt o nieagresji z PiS, ale z politycznych ambicji nie rezygnuje.
  Partia zwolenników Rydzyka jest juz blisko? Najbliższe tygodnie pokażą jego prawdziwą siłę

  Polityczny rozkaz prezesa Kaczyńskiego, by ministrowie PiS przekazywali swoje nagrody na Caritas, nie mógł się spodobać o. Tadeuszowi Rydzykowi, szefowi Radia Maryja. Już wcześniej, od momentu zmian w rządzie, w toruńskich mediach słychać było zresztą pomruki niezadowolenia na partię rządzącą. Na razie kryzys został podobno zażegnany. Na tajnym spotkaniu z szefem PiS redemptorysta miał obiecać, że – w zamian za życzliwość rządu dla jego biznesów – powściągnie ambicje utworzenia własnej reprezentacji w Sejmie, ewentualnie narodowo-katolickiej partii. Czy zbliżająca się nowa wojna aborcyjna nie przekreśli jednak tego znaku pokoju?

 • Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny PO i jeden z jego obrońców mec. Roman Giertych przed siedzibą prokuratury w Szczecinie
  Giertych nie uratował Gawłowskiego przed aresztem. Czy show mecenasa naprawdę pomaga politykowi?

  Mecenas Roman Giertych z zatrzymania i aresztowania sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego zrobił medialny show. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz w swojej adwokackiej karierze. Na bieżąco relacjonuje w mediach społecznościowych kolejne odsłony tej sprawy, a swojego klienta kreuje na pierwszego więźnia politycznego PiS. Nic dziwnego, do tej pory ta taktyka znanemu prawnikowi się sprawdzała.

 • Gdyby to zależało tylko od członków PiS, to Beata Szydło wystartowałaby w wyborach prezydenckich 2020 r. zamiast Andrzeja Dudy
  "Szydło na prezydenta". Ile w tym scenariuszu jest chciejstwa aparatu PiS, a ile presji na Andrzeja Dudę?

  Gdyby potraktować nieco przewrotnie pomysł tzw. głosowania rodzinnego, który rzucił podczas ostatniej konwencji PiS Jarosław Gowin i przeprowadzić je tylko w partii rządzącej przed najbliższymi wyborami prezydenckimi, to "dzieci”, czyli członkowie PiS, wybraliby na pewno "matkę” Beatę Szydło, a nie "ojca” czyli Andrzeja Dudę. Ale pomimo tego, że zarówno w domu jak i w partii liczniejszą "rodzinę” ma była premier, to jednak Duda wciąż miałby większe szanse na reelekcję. Choć, jak zwykle, decyzję podejmie "siwa głowa rodziny", czyli Jarosław Kaczyński.

 • Miłosz Motyka jest szefem Forum Młodych Ludowców, czyli młodzieżówki PSL
  To on wymyślił akcję, która w weekend była wielkim problemem dla PiS. Kim jest Miłosz Motyka?

  Polskie Stronnictwo Ludowe nie wyróżniało się dotąd w sieci, ale z akcją "Sami swoi” trafiło w dziesiątkę. W sobotę w dniu konwencji PiS ludowcy "przejęli" hasztag #PolskaJestJedna i zaczęli prześwietlać zarobki radnych PiS. O kampanii nowego PSL rozmawiamy z Miłoszem Motyką, jej pomysłodawcą i szefem Forum Młodych Ludowców.

 • Dr Jerzy Głuszyński jest socjologiem z instytutu badawczego Pro Publicum, był szefem Pentora
  "To prognoza ostrzegawcza dla PiS". Ekspert analizuje ostatnie sondaże i wyjaśnia jak je rozumieć

  PiS ewidentnie osłabło w ostatnich sondażach, ale czy mamy już do czynienia z załamaniem poparcia dla partii rządzącej? Jak należy czytać sondaże i jakie wnioski można wyciągać z ostatnich badań przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi? Rozmawiamy o tym z dr Jerzym Głuszyńskim, socjologiem z instytutu badawczego Pro Publicum, byłym szefem Pentora (obecnie Kantar Public).

 • Stanislaw Gawłowski, poseł PO i jego obrońca mecenas Roman Giertych czekają w kancelarii na ewentualne zatrzymanie parlamentarzysty
  "Pierwsze polityczne zatrzymanie od 1989 roku"? Dlaczego sprawa Gawłowskiego zakrawa na skandal

  Według Romana Giertycha, pełnomocnika Stanisława Gawłowskiego "zatrzymanie sekretarza generalnego PO będzie pierwszym politycznym zatrzymaniem od 1989 roku, a sprawa nadaje się tylko do umorzenia”. Sejm, głównie głosami PiS, zgodził się w czwartek na aresztowanie polityka Platformy w ramach śledztwa dotyczącego korupcji. Gawłowski zrzekł się immunitetu już kilka miesięcy temu. On sam twierdzi że jest niewinny, a jego koledzy z partii są przekonani, że sprawa jest dęta. Przypominamy najważniejsze fakty z nią związane.

 • Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej" podczas konferencji prasowej nazwał Macierewicza kłamcą i przestępcą
  Jedno słowo, które Czuchnowski powiedział do Macierewicza, może wpędzić go w kłopoty. Nie do obrony?

  Publiczne nazwanie "przestępcą” Antoniego Macierewicza przez dziennikarza "Gazety Wyborczej” Wojciecha Czuchnowskiego ma swój ciężar prawny i może pociągnąć za sobą nie tylko pozew o naruszenie dóbr osobistych ze strony byłego szefa MON. Jak wiadomo, od orzekania o tym, czy ktoś jest przestępcą, jest sąd. Ale czy Czuchnowski, w sensie prawnym, byłby na straconej pozycji?

 • Piotr Walentynowicz kalkuluje, że w przyszłych wyborach dostanie się do Sejmu
  "Wnuk smoleński”. Walentynowicz odwrócił się plecami do Andrzeja Dudy, bo chodzi mu o coś więcej

  Nie załapał się do wielkiej polityki w wyborach w 2015 roku, po których w ławach sejmowych zasiadło wielu przedstawicieli tzw. rodzin smoleńskich. Teraz próbuje nadrobić stracony czas i wykorzystuje wszelkie możliwości jakie daje mu nazwisko, które nosi.

 • Od lewej : prokurator Krzysztof Schwartz , zastępca Prokuratora Generalnego Marek Pasionek, oraz kierownik zespołu smoleńskiego prokurator Marek Kuczyński
  Kim są eksperci smoleńscy Ziobry? To oni mogą ostatecznie pogrążyć Macierewicza i jego podkomisję

  Nie tylko Antoni Macierewicz ma swoich ekspertów smoleńskich. Przyczyny i okoliczności katastrofy lotniczej wyjaśnia także specjalny 8-osobowy zespół prokuratorów powołany dwa lata temu przez ministra Zbigniewa Ziobrę. Formalnie ekspertami smoleńskimi, tzw. Zespołem Śledczym Numer 1 kieruje zastępca Prokuratora Generalnego Marek Pasionek, ale faktycznie jego pracę nadzorują śledczy z Wrocławia Marek Kuczyński i jego zastępca Krzysztof Schwartz.

O sobie

Pochodzę z Radomia. Miałem przyjemność pracować dłużej bądź krócej m.in. w „Teleexpressie” TVP1, „Trybunie”, „Przeglądzie”, „Fakcie”, „Super Expressie”, „Panoramie” TVP2, TVP Info, tvp.info. Głównie działy polityczne albo publicystyka. Po „dobrej zmianie” w TVP trafiłem do naTemat.