NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Od środy trwają protesty w Sejmie mające na celu zmienienie sytuacji związanej m.in. ze świadczeniem socjalnym dla dzieci niepełnosprawnych.
  "Czemu ci zarabiający więcej mają łożyć na nasze dzieci?" Matka niepełnosprawnych dzieci stawia słuszne pytanie

  W rozmowie z RMF FM protestująca matka niepełnosprawnych dzieci Katarzyna Milewicz została m.in. zapytana o propozycję premiera Mateusza Morawieckiego odnośnie daniny solidarnościowej. Kobieta stanowczo odpowiedziała, że pomysł jest chybiony w swojej naturze, bo to w gestii rządu leży rozwiązanie problemu związanego m.in. ze skandalicznie niskim świadczeniem socjalnym dla dzieci niepełnosprawnych.

 • Szwedzki producent DJ Avicii miał zaledwie 28 lat. Nie są znane przyczyny jego śmierci.
  Zmarł znany szwedzki DJ i producent muzyczny. Miał 28 lat

  Nie żyje Tim Berling, szwedzki DJ i producent muzyczny znany lepiej pod pseudonimem Avicii. O jego śmierci poinformowała agentka artysty Diana Baron. Miał 28 lat.

 • Poseł PO Krzysztof Brejza nie ustaje w swoim działaniach, aby odsłonić, jak "dobra zmiana" nagradza swoich pracowników.
  Krzysztof Brejza nie zamierza ustąpić. Tym razem wysyła pytania do Prezesa TVP

  Krzysztof Brejza nie zamierza ustawać w swoich dążeniach do odkrycia wszystkich afer związanych z nagrodami przyznawanymi przez Prawo i Sprawiedliwość i osoby związane z rządem. W jednym ze swoich ostatnich wpisów na Twitterze poseł PO napisał o tym, że wysłał do Jacka Kurskiego zapytanie związane z wynagrodzeniem dla pracowników Telewizji Polskiej. Wśród pytań pojawił się także wątek związany ze spółką Solvere.

 • Magdalena Cielecka wywołała prawdziwą burzą po swoim zdjęciu przy pomniku ofiar smoleńskich.
  Cielecka zrobiła zdjęcie przy pomniku katastrofy smoleńskiej. Ostry hejt internautów i prawicowych mediów

  Magdalena Cielecka opublikowała kilka dni temu zdjęcie na instagramie, gdzie widać w tle pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej 2010. Aktorka przyjęła na nim zdziwioną minę i podpisała swój post pytaniem "ktoś wie co to za schody?". Na ostrą reakcję oburzonych internautów i prawicowych mediów nie trzeba było długo czekać.

 • Ojciec Tadeusz Rydzyk mieszka bardzo skromnie w swoim klasztorze w Toruniu.
  Gdzie mieszka o. Tadeusz Rydzyk? Miejsce pobytu duchownego z Torunia jest dalekie od przepychu

  Ojciec Tadeusz Rydzyk w 2017 roku znalazł się w pierwszej setce najbogatszych Polaków. Jak podał wówczas "Wprost", założyciel i prezes Radia Maryja na swoich biznesach w samym 2015 roku zarobił ok. 56 mln złotych. Z tego tytułu można byłoby się spodziewać, że redemptorysta żyje w prawdziwym przepychu, mieszkając w luksusowej willi. Prawda jest zgoła odmienna.

 • Stanisław Gawłowski był posłem na Sejm nieprzerwanie od 2005 roku.
  Majątek Stanisława Gawłowskiego. Poseł PO ma się czym pochwalić w swoim oświadczeniu

  Były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski decyzją sądu na wniosek Prokuratury Krajowej z 15 kwietnia 2018 roku znajduje się obecnie w tymczasowym areszcie, który będzie trwał przez trzy miesiące. Gawłowski to znana postać w świecie polityki. Był m.in. przez 8 lat wiceministrem w resorcie środowiska za czasów rządu PO-PSL. Przez całą swoją karierą polityczną zdążył zgromadzić pokaźny majątek.

 • Osoby, które sprzedają regularnie na Allegro, ale nie prowadzą działalności gospodarczej, mogą narazić się na poważne kary.
  Sprzedaż przedmiotów na Allegro. W jakich sytuacjach nie trzeba płacić podatku?

  Sprzedaż na Allegro to świetny sposób dla przedsiębiorców, aby promować swoją markę, zdobyć nowych klientów, a nawet skierować ich na swoją stronę internetową. Są też ludzie, którzy nie prowadzą własnej działalności, ale sprzedają różne rzeczy na Allegro. Jest kilka warunków, które należy spełnić, aby nie płacić podatku od sprzedaży.

 • Ponad półtora tysiąca wolontariuszy wręcza na ulicach Warszawy papierowe żonkile, które są związane z akcją zorganizowaną przez Muzeum "Polin".
  75. rocznica powstania w getcie warszawskim. O co chodzi z akcją "Żonkile"?

  Powstanie w getcie warszawskim wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. W 2018 roku obchodzimy jego 75. rocznicę. Z tej okazji Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" zorganizowało po raz szósty akcję społeczno-edukacyjną o nazwie "Żonkile", w której m.in. przechodnie dostają papierowe kwiaty i mogą sobie przypinać do ubrania.

 • Egzaminy gimnazjalne będą trwały od 18 do 20 kwietnia. Wyniki będą dostępne 15 czerwca.
  Egzamin gimnazjalny 2018. Na jego wyniki uczniowe będą musieli trochę poczekać

  To zdecydowanie najważniejszy moment dla wszystkich uczniów gimnazjum, który sprawdza ich wiedzę po trzech latach nauki i decyduje o dalszej edukacji. 18 kwietnia rozpoczął się egzamin gimnazjalny, który potrwa trzy dni. Na początku uczniowe zmierzą się z częścią humanistyczną. Następnie czeka na nich część matematyczno-przyrodnicza oraz języki obce. A później pozostaje już tylko czekać na oficjalne wyniki egzaminu gimnazjalnego. A te nie pojawią się tak szybko.

 • Listonosz ma obowiązek zostawić awizo, jeżeli nikogo nie było w domu przy próbie dostarczenie przesyłki poleconej.
  Odbieranie przesyłek poleconych na poczcie. W jakich sytuacjach może to zrobić ktoś za nas?

  Zdarzają się sytuacje, w których nie możemy osobiście odebrać przesyłki poleconej, gdy odwiedza nas listonosz. Jeżeli akurat ktoś jest w domu, to ma możliwość odebrania przesyłki za nas. Gdy jednak listonosz nie zastał nikogo, to w takiej sytuacji jego obowiązkiem jest powiadomienie, gdzie i kiedy można odebrać paczkę. Tę informację przekazuje za sprawą awizo. W sytuacji braku możliwości udania się samemu na pocztę w celu odebrania przesyłki, może to zrobić ktoś inny.

O sobie

Publikowałem teksty m.in. w "naEkranie", "Stopklatce" i dwumiesięczniku "Coś na Progu". Doświadczenie zbierałem nie tylko w publicystyce, ale także jako redaktor newsowy w "Antyradiu". Od końca 2009 roku prowadzę blog "Dyletanci". Wielbiciel m.in. Davida Cronenberga, Jamesa Joyce'a i Davida Bowiego. W "naTemat" mogę zmierzyć się z wydarzeniami, które są bliskie nam wszystkim.