Krótki seks staje się normą. Prawie połowa mężczyzn kończy już po... dwóch minutach

Krótki [url=http://www.shutterstock.com/pl/pic-51785341/stock-photo-sad-girl-with-boy.html?src=IGV4ti2FBeCOqZGMl4dWhw-3-133]seks[/url] to norma dla prawie połowy mężczyzn.
Krótki seks to norma dla prawie połowy mężczyzn. Fot. Shutterstock.com
Kiedyś był to powód do głębokich kompleksów u mężczyzn. Dziś okazuje się, że krótki stosunek staje się normą. Z badań amerykańskiego urologa dr. Harry'ego Fischa wynika, że prawie połowa współczesnych mężczyzn nie wytrzymuje w miłosnych uniesieniach dłużej niż... dwie minuty.


Ile powinien trwać dobry seks? Według utartych "norm" w tej kwestii, im dłużej może w uniesieniach wytrzymać mężczyzna, tym lepsze doznania gwarantuje partnerce i samemu sobie. Krótkodystansowcy w łóżku nie są bohaterami najlepszych wspomnień większości kobiet i często żyją z głębokimi kompleksami z tego powodu. Jeszcze do niedawna krótki stosunek był oceniany wprost jako przedwczesny wytrysk i problem ze zdrowiem seksualnym.

Z najnowszych badań dr. Harry'ego Fisha wynika tymczasem, iż dziś dwuminutowy seks to codzienność dla prawie połowy mężczyzn. Aż 43 proc. uczestników jego analizy przyznało, iż zwykle właśnie tak długo zajmuje im osiągnięcie orgazmu. I nie widzieli w tym większego problemu.

Co prawda jest jeszcze druga połowa badanych, którzy potrafią panować nad wytryskiem dużo dłużej. Jednak po uśrednieniu wszystkich danych na temat przeciętnego czasu stosunku okazało się, że jest to jedynie nieco ponad siedem minut. To tymczasem liczba niezwykle daleka od tej, którą zarówno mężczyźni, jak i kobiety wskazują jako idealny czas stosunku.


Ciekawe jest jednak to, iż dr. Fish obala stereotyp mówiący, że to paniom zależy na szczególnie długim stosunku. Z najnowszych danych wynika bowiem, że kobiety za idealnie długi seks uważają zbliżenie, które trwa około piętnastu minut. Wśród większości mężczyzn panuje natomiast potrzeba wydłużenia stosunku aż do ponad osiemnastu minut.


Źródło: NewRepublic.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...