Upijanie się wprost prowadzi do obżarstwa. Tyjemy przez irracjonalne nawyki żywieniowe w stanie upojenia i na kacu

[url=http://www.shutterstock.com/pl/pic-100103645/stock-photo-fat-man-eating-hamburger-seated-on-armchair.html?src=HiKSQRaBkOTTCN3dWCbMpg-1-89]Alkohol[/url] sprawia, że chętniej sięgamy po niezdrowe i kaloryczne jedzenie.
Alkohol sprawia, że chętniej sięgamy po niezdrowe i kaloryczne jedzenie. Fot. Shutterstock.com
Piłeś, nie j... jedz! Jak donosi BBC, z najnowszych badań wynika, że upijanie się dla większości z nas oznacza równoczesne zerwanie ze zdrową dietą. Wystarczą trzy kieliszki wina, by odrzucić zdrowy rozsądek i pozwolić sobie przy stole na zbyt wiele.


Badania, o których własnie donosi BBC, zostały przeprowadzone na grupie ponad dwóch tysięcy pijących osób. Analizie poddano ilość wypijanego przez nich alkoholu ze zmianą nawyków żywieniowych. W rezultacie udało się potwierdzić, że decydując się na suto zakrapianą imprezę decydujemy się też na tysiące dodatkowych kalorii. I bynajmniej nie chodzi tu tylko o powszechnie znany fakt, iż napoje alkoholowe bywają bardzo kaloryczne.

O wiele większy wpływ na nasze zdrowie i figurę ma to, iż po przekroczeniu pewnej granicy w piciu alkoholu łatwiej decydujemy się na niezdrowe wybory żywieniowe. Już dawka alkoholu odpowiednia trzem kieliszkom wina ma wystarczać do tego, by chętniej stołować się w fast foodach. Cytowani przez BBC eksperci tłumaczą, że alkohol sprawia, że jedzenie staje się smaczniejsze i lepiej pachnące. A to powoduje większe łaknienie niż, gdy jesteśmy trzeźwi.

Na tym się jednak nie kończy. Przez alkohol zbieramy tłuszcz także wówczas, gdy jego stężenie powoli maleje w naszym organizmie. Na kacu nawyki żywieniowe są jednak równie irracjonalne, co bezpośrednio po kilku głębszych. Do tego większość osób za najlepszy sposób na przeżycie "syndromu dnia poprzedniego" uważa przespanie go lub przeleżenie przed telewizorem, komputerem itp.Źródło: BBC
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie