Cheerleaderka pozuje z zabitymi przez siebie zwierzętami. Kendall Jones: Dbam o ekosystem

Kendall Jones z upolowanym z łuku lwem
Kendall Jones z upolowanym z łuku lwem Fot: Facebook.com/kendalltakeswild
19-letnia Kendall Jones, cheerleaderka Uniwersytetu Texas Tech wywołała prawdziwą burzę. Wszystko przez to, że , opublikowała zdjęcia, na których uśmiechnięta prezentuje upolowaną przez siebie zwierzynę. Amerykanka twierdzi, że robi to, by zwrócić uwagę na ważną kwestię dbania o przyrodę. Wiele osób nie potrafi jednak tego zrozumieć i nazywa ją hipokrytką.

Uwaga! Niektóre zdjęcia mogą zostać uznane za drastyczne


Prawie 150 tysięcy „lubię to” w ciągu niespełna tygodnia pojawiło się na profilu Kendall Jones - 19-latki, która lubi polować na zwierzęta. Amerykanka z ambicjami prowadzenia programu myśliwskiego wzbudziła olbrzymie kontrowersje po tym, jak na Facebooku opublikowała zdjęcia z upolowaną przez siebie zwierzyną.


Jak dowiadujemy się z BuzzFeed czy „Daily Mail” powstała spora grupa osób, które uważają, że to co robi Kendall jest złe. Twierdzą, że dziewczyna jest sadystką i nie powinna publikować tego typu zdjęć. Ich zdaniem, Jones przyczynia się do wyginięcia wielu gatunków w Afryce, a nie przyczynia się do powiększenia się stad słoni, czy nosorożców. Dlatego zwrócili się do Facebooka z tym, by usunąć jej profil bądź zdjęcia prezentujące zabitą zwierzynę.Polująca od 13-go roku życia dziewczyna natychmiastowo odpowiedziała na krytykę, twierdząc, że nie robi nic złego. Przekonuje wręcz, że upolowana zwierzyna była chora i przeznaczona do odstrzału, a mięso zabitych zwierząt przekazała miejscowej ludności.
Kendall Jones

No dobra, po raz 53567544 to wytłumaczę. Nosorożec nie został zabity, to był „zielony strzał”. Został trafiony lotką po to, by go unieruchomić i pobrać krew do badań DNA, nałożenia mikroczipu na rogu oraz by opatrzyć ranę po walce z lwem (…). Co do innych zdobyczy, to pieniądze które wydaję na polowania trafiają do lokalnych samorządów, a także do rolników, na których terenach zwierzęta grasują (…). Poza tym niektóre zwierzęta jak gepardy potrafią zabić ponad 107 sztuk krów, więc czynią szkody lokalnej społeczności. Natomiast ja nie korzystam z naganiaczy, tylko sama tropię i poluję na zwierzęta. Więc moim zdaniem dbam o ekosystem, a nie bezsensownie poluję. Czytaj więcejWyjaśnienia Kendall spotkały się z częściowym zrozumieniem osób odwiedzających jej stronę. Dziewczynie wytknięto jednak, że pomimo częściowej racji, z drugiej strony nie na miejscu wydają im się pozy i uśmiechy z martwą zwierzyną.

źródło: Buzzfeed.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...