Jak trwoga, to do... ortopedy

abcZdrowie.pl
Urazy narządu ruchu to częste zjawisko – doświadczają ich osoby w każdym wieku i o różnym stanie zdrowia. Objawów urazu i kontuzji nie sposób zbagatelizować, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z ograniczeniem ruchomości stawów. Nie obejdzie się wówczas bez wizyty u lekarza i podjęcia stosownych kroków. Szybka reakcja pacjentów po wystąpieniu niepokojących symptomów sprawia, że ortopedzi mają dużo pracy, ale dzięki temu stosunkowo rzadko dochodzi do zaniedbań, które mogłyby mieć poważne następstwa, na przykład trwałe obniżenie sprawności fizycznej.


Mogłoby się wydawać, że skoro pacjenci z reguły nie zwlekają z udaniem się na konsultację do specjalisty, ortopedzi współpracujący z portalem medycznym abcZdrowie.pl w ramach projektu „Zapytaj lekarza” nie otrzymują wielu pytań od użytkowników serwisu. Nic bardziej mylnego – zapytania pojawiają się regularnie. O skali zainteresowania użytkowników świadczy choćby fakt, iż do najbardziej aktywnych ekspertów portalu należy właśnie ortopeda – lek. Tomasz Kowalczyk. Od chwili dołączenia do projektu odpowiedział na 695 bezpłatnych pytań użytkowników i otrzymał 460 podziękowań za odpowiedzi oraz 3960 punktów za aktywność.

Lek. Tomasz Kowalczyk prowadzi Oddział Chirurgii Jednego Dnia oraz poradnię specjalistyczną w Przeworsku i Jarosławiu. Ponadto od 2007 roku pełni funkcję kierownika Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Szpitala w Przeworsku. Ortopeda zajmuje się urazami sportowymi (przeczytasz o nich na: http://portal.abczdrowie.pl/urazy-w-sporcie), endoprotezami stawu biodrowego, rekonstrukcją więzadeł kolana, oceną uszczerbku zdrowia po wypadkach i orzecznictwem w kwestii odszkodowań po wypadkach. Do wykonywanych przez niego zabiegów i badań należą: artroskopia stawów, operacyjne usuwanie haluksów, przeszczep komórek macierzystych, alloplastyka stawów biodrowych, zespolenie odłamów kostnych oraz usuwanie wyrośli kostnych (więcej informacji na temat artroskopii znajdziesz na stronie: http://portal.abczdrowie.pl/artroskopia).

autor: Joanna Brodziak
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

POLECAMY 0 0"Ostatnio pytali o trolle Ziobry". Uczy WOS-u w podstawówce i tak ocenia świadomość 14-latków
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
WYBORY2019 0 0Ujawniono, że PO zamówiła własny sondaż. Jego wyniki są wyjątkowo ciekawe
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zaskoczenie w porcie w Gdyni. Amerykańskie czołgi... wracają do USA