Skaczące libido, czyli jak zmienia się popęd seksualny

Niskie [url=http://tinyurl.com/m4mmjxy]libido[/url] związane jest też z porami roku.
Niskie libido związane jest też z porami roku. Fot. Shutterstock.com
Nie tylko dieta, czy stres mają wpływ na zmniejszenie lub zwiększenie się naszego libido. Okazuje się, że to jak silny mamy popęd seksualny zależy też między inny od pory roku lub tego, jaka pogoda za oknem.


Jemu się chce, a Tobie nie? Pewnie Twoje wytłumaczenia zna na pamięć – ból głowy, ciężki dzień, stres. Załóżmy, że nie wymyślasz, a mówisz prawdę. Warto jednak wiedzieć, że jeśli Ci się nie chce, a nic z powyższych Ci nie dokucza, to przyczyną niższego libido może być pora roku.

- Dzisiaj wiemy, że poziom libido zależny jest od poziomu hormonów oraz od neuroprzekaźnika o nazwie dopamina. Substancje te są produkowane w ciele w różnej ilości, w zależności od wielu zmiennych. Jedną z tych zmiennych jest poziom światła słonecznego. Dlatego też, w czasie pochmurnej jesieni i zimy nasz apetyt na łóżkowe igraszki maleje i ożywa znów wraz z wiosną – mówi Karolina Piotrowska, psycholog. Jak dodaje, ciekawostką jest jednak fakt, że w okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem przeżywamy gwałtowny wzrost pożądania, wtedy też poczętych zostaje najwięcej dzieci.

Kalendarz pobudzenia seksualnego

Niektórzy seksuologowie twierdzą, że istnieje nawet coś takiego jak kalendarz napięcia seksualnego. Libido u kobiet jest zależne od ilości światła i słońca. Ma to także związek z wydzielaniem dopaminy. Jak to pokonać? Jak najczęściej przebywaj na świeżym powietrzu w dzień. Wiosną i latem masz ułatwione zadanie - w tych porach natężenie docierającego do nas światła jest od 2 do 100 razy większe niż zimą. Wpływ światła lub jego niedoboru na libido jest wyraźniejszy w przypadku kobiet.


Mężczyźni ciut lepiej

Według badań męska seksualność jest bardziej stabilna niż seksualność kobiet. Na tę damską w znacznej mierze wpływa cykl menstruacyjny czy okoliczności zewnętrzne. Kobieta podlega w końcu nie tylko cyklowi rocznemu, ale także miesięcznemu. A ten jest w dodatku jest podatny na pewne, większe lub mniejsze, wahania. Na kobiece libido w większym stopniu niż w przypadku mężczyzn wpływa także wszystko to, co dzieje się aktualnie w jej życiu: zmartwienia, problemy, zagwozdki.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem