Chcesz mieć młodą skórę? Przestań korzystać z tabletu i smartfona

http://pixabay.com/pl/urz%C4%85d-spotkanie-336368/ CC0 1.0
Tabletom i smartfonom zarzuca się często zakłócanie życia rodzinnego, mniejszą ilość przesypianych godzin czy niepoprawną postawę ciała. Teraz z kolei obwinia się je za przedwczesne powstawanie zmarszczek.


Czym jest syndrom technoszyi?

Zmarszczki spowodowane syndromem technoszyi występują głównie u osób od 18. do 39. roku życia, które mają średnio 3 urządzenia mobilne, w których ekrany wpatrują się średnio 150 razy dziennie. Zdaniem dermatologów, ciągłe zginanie szyi w celu spoglądania na ekran telefonu prowadzi do powstawania zwisającej skóry, opadania policzków oraz wyraźnej zmarszczki nad obojczykiem, co zostało nazwane syndromem technoszyi.


Problem zmarszczek oraz wiotczejących policzków i skóry szyi zwykle rozpoczynał się u osób w średnim wieku, ale w ciągu ostatnich 10 lat stał się również zmartwieniem młodszych kobiet. Poprzednie pokolenia zwracały głownie uwagę na strefę T – dermatolodzy apelują jednak, że współcześnie powinniśmy przyjrzeć się raczej strefie Y, czyli również niższej części twarzy, szyi i dekoltowi.

Wpatrywanie się w ekrany tabletów i telefonów przyspiesza wpływ grawitacji i naturalny proces utraty elastyczności skóry. Ciągłe patrzenie w dół przykłada się również do powstawania kolejnych zmarszczek w okolicy brody i szyi. Co więcej, skóra szyi wystawiona jest na działanie promieni słonecznych każdego dnia, ale ludzie rzadziej zwracają uwagę na jej ochronę niż pielęgnację twarzy. W związku z tym działanie promieni słonecznych pogarsza stan niechronionej cery, która jest bardziej podatna na zmarszczki i wiotczenie.


Specjaliści tłumaczą, że molekuły cukru w skórze, nazywane glikanami, odpowiedzialne są za produkcję kolagenu, który sprawia, że skóra jest jędrna i gładka (dowiedz się, co zrobić, by mieć piękną i gładką skórę: https://portal.abczdrowie.pl/jak-uzyskac-efekt-super-gladkiej-skory). Jednak z wiekiem glikany przestają efektywnie pracować, przez co zmniejsza się ilość kolagenu, powodując utratę elastyczności cery, a co za tym idzie, dochodzi do powstawania zmarszczek.

Sposoby zapobiegania technoszyi

Jeśli nie chcesz, aby dotyczył cię syndrom technoszyi, lepiej odłożyć urządzenia mobilne i zastosować kilka wskazówek ekspertów:

1. Szyja powinna być postrzegana jako przedłużenie twarzy, jeśli chodzi o pielęgnację cery. Należy pamiętać, że skóra szyi, podobnie jak wokół oczu, jest dwa razy cieńsza niż reszty twarzy. Wiotczejącej skórze najlepiej zrobią produkty, które zawierają retinol i peptydy, które wspomagają produkcję kolagenu i dają efekt wygładzający.

2. Aplikacja to podstawa. Nieczęsto zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest sposób aplikacji kosmetyku na cerę. Najlepszym sposobem na szyję jest nałożenie niewielkiej ilości kremu na wierzchnią część obu dłoni. Następnie należy rozprowadzić produkt kolistymi ruchami i masować szyję długimi ruchami, dopóki kosmetyk się nie wchłonie. Dzięki takiej technice zapobiegamy również starzeniu się dłoni – innej części ciała, na której najszybciej pojawiają się oznaki starzenia skóry.

3. Stosuj delikatny peeling. Skóra szyi jest delikatna, dlatego stosuj delikatne peelingi, które będą wspomagać produkcję nowych komórek. Nie musisz szukać w sklepie – przygotuj domowy kosmetyk, mieszając zmieloną owsiankę z jogurtem naturalnym, tak aby konsystencją przypominał pastę (sprawdź, jak przygotować domowy peeling: https://portal.abczdrowie.pl/sprawdzone-przepisy-na-domowy-peeling). Delikatnie wmasuj w szyję i obficie spłucz wodą.

4. Nigdy nie opieraj brody na dłoniach, kiedy patrzysz w ekran komputera – taka czynność naciąga delikatną skórę szyi.

5. Masuj szyję codziennie z pomocą olejku bogatego w witaminy. Rozpocznij masaż od obszaru pod brodą i podążaj w kierunku skóry za uszami. Następnie użyj balsamu lub kremu nawilżającego, aby zamknąć olej w skórze.

6. Masaż szyi. Dzięki odpowiedniemu masażowi możesz poprawić wygląd szyi i przede wszystkim zapobiegać jej wiotczeniu. Jednym ze sposobów jest umieszczenie prawej dłoni po lewej stronie czoła, lewą rękę należy położyć na ramieniu i delikatnie pociągać głowę w prawo, trzymając 10 sekund pod koniec, powtórzyć na drugiej stronie. Kolejnym krokiem jest umieszczenie dwóch palców wskazujących po obu stronach tchawicy, spojrzeć w górę i żwawo masować, poruszając palcami w dół. Powtarzaj ruchy, kierując się do zewnątrz i powtórz czynność 20 razy. Dzięki temu zwiększysz krążenie krwi w skórze szyi.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka