PILNE Nurkowie odnaleźli w jeziorze ciało Piotra Staraka

Bezsenność – nowa choroba cywilizacyjna

https://www.flickr.com/photos/moonsoleil/873582444 / CC BY 2.0
Zaburzenia snu to problem coraz większej liczby osób. Szacuje się, że na różne formy bezsenności cierpi ok. 30–40% populacji na świecie.


Szacuje się, że na różne formy bezsenności cierpi ok. 30–40% populacji na świecie (możesz przeczytać na ten temat tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-snu). Jakie są najczęstsze przyczyny bezsenności? Winny jest przede wszystkim permanentny stres, który oddziałuje na wszystkie sfery aktywności. Życie w biegu, nieodpowiednia dieta, brak czasu na odpoczynek, a nawet promieniowanie emitowane przez komputery i telefony, mają wpływ na jakość snu. Niewystarczająca jego ilość skutkuje złym samopoczuciem i rozdrażnieniem następnego dnia, ale może mieć też dużo poważniejsze następstwa. Bezsenność powoduje problemy z koncentracją, obniżenie odporności organizmu, zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, a także nerwicy i depresji (dowiedz się więcej o bezsenności w depresji: https://portal.abczdrowie.pl/bezsennosc-w-depresji). Jak leczyć bezsenność? Poza leczeniem farmakologicznym warto spróbować terapii psychiatrycznej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy twoje problemy ze snem mają znamiona bezsenności, możesz skorzystać z usługi „Zadaj pytanie lekarzowi” na portalu abcZdrowie. Eksperci z różnych dziedzin bezpłatnie udzielają odpowiedzi pacjentom, którzy potrzebują konsultacji. Są wśród nich również psycholodzy.

W gronie najbardziej aktywnych znajduje się mgr Katarzyna Bodziacka-Kulik z Łodzi (https://ranking.abczdrowie.pl/d/73279,katarzyna-bodziacka-kulik). Udzieliła już 110 odpowiedzi. Ma na koncie 604 punkty za aktywność i 54 podziękowania od użytkowników.


Mgr Katarzyna Bodziacka-Kulik jest psychologiem i neuroterapeutą II stopnia. Specjalizuje się w takich zagadnieniach, jak: treningi Biofeedback, psychoterapia, zmiany nawyków oraz porady z zakresu diety sprzyjającej dobrej pracy mózgu. Mgr Katarzyna Bodziacka-Kulik pomaga również dzieciom, które cierpią na zaburzenia koncentracji oraz mają problemy szkolne i adaptacyjne. Prowadzi gabinet psychologiczny i EEG Biofeedback w Centrum Medycznym Salve Medica w Łodzi oraz Przychodni Zdrowe Życie w Łasku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

AFERA PIEBIAKA

0 0#PiebiakGate to już zbyt wiele. Zbigniewie Ziobro, czas podać się do dymisji!
0 0O co chodzi w aferze z "Emilią" i Piebiakiem? Trzy najbardziej szokujące wątki
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"