Rodzinny Ambasador Zdrowia – sprawdź, może już nim jesteś

Rodzinny Ambasador Zdrowia to osoba, do której najbliżsi najczęściej zwracają się po poradę i pomoc, gdy coś im dolega.
Rodzinny Ambasador Zdrowia to osoba, do której najbliżsi najczęściej zwracają się po poradę i pomoc, gdy coś im dolega. Fot. LuckyImages / Shutterstock
Kiedy Twojego męża boli głowa, to zwraca się do Ciebie po odpowiednią tabletkę. To Ty dbasz o zdrową dietę swoich dzieci, pamiętasz o szczepieniach i wizytach kontrolnych u pediatry. A kogo prosisz o pomoc, gdy źle się czujesz?


Z raportu „USP Zdrowie – Style Zdrowia Polek i Polaków” wynika, że co trzeci dorosły mężczyzna w sprawach zdrowotnych zwraca się o radę do żony lub partnerki albo do matki. Natomiast tylko 13 proc. kobiet korzysta z porad swoich ojców, mężów czy partnerów. Wolą same znaleźć odpowiedź w specjalistycznych książkach i w internecie.


To właśnie panie są bardziej zainteresowane dbaniem o zdrowie, nie tylko swoje, lecz także swoich bliskich. Nic dziwnego więc, że prawie co trzeci z nas gdy coś nam dolega, zwraca się o pomoc do matki. Dopiero potem do przyjaciółki, żony, partnerki czy babci. W sumie 74 proc. dorosłych Polek i Polaków korzysta ze wsparcia i rady najbliższej kobiety. Tacy „rodzinni specjaliści” w dziedzinie zdrowia określeni zostali terminem Rodzinnych Ambasadorów Zdrowia.

Kim jest Rodzinny Ambasador Zdrowia
W każdej rodzinie jest przecież ktoś, kto bardziej niż pozostali jej członkowie interesuje się zdrowiem, kto czyta książki na ten temat, gazety lub portale internetowe i szuka tam konkretnych wskazówek. Pewnie każdy ma bliską osobę, która chce być na bieżąco ze zdrowotnymi nowinkami, a jak idzie do apteki, to rozmawia z farmaceutą, prosi go o radę. Taką właśnie osobą jest Rodzinny Ambasador Zdrowia.


I rzeczywiście Rodzinny Ambasador Zdrowia pamięta o tym, by regularnie się badać (59 proc kobiety i 43 proc. mężczyźni). A jeśli choruje, to prawie zawsze przestrzega zaleceń lekarza. Tak robi 91 proc. kobiet i tylko 5 proc. mniej mężczyzn. Swoją wiedzę stosuje na co dzień. Dba również o bliskich, pamięta o ich wizytach kontrolnych czy o zdrowej diecie. Czyli dzięki wiedzy i wsparciu Rodzinnego Ambasadora jego bliscy także bardziej dbają o swoją kondycję i jakość życia.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Małgorzata Tusk zadała szyku we Francji. Tak wyglądała obok małżonek Trumpa i Macrona
0 0Ciężarna Joanna Krupa całkowicie naga na okładce "Wprost". Stanęła w obronie LGBT
JACEK LIBERSKI 0 0"Robią z Polaków idiotów". Dlaczego Ziobro musiał wiedzieć o aferze hejterskiej
Unum 0 0Nie wszystkie ubezpieczenia chronią przez całe życie. Jak wybrać polisę, która nie wygasa
0 0Smutni 30- i 40-letni. Wyniki światowych badań dają do myślenia
WYWIAD 0 0Aktor, któremu na bank się udało. Lech Dyblik o tym, jak odbić się od dna i... ganiać Malkovicha
NEWSWEEK 0 0Polskę czeka kryzys senioralny? Władze ignorują poważną zmianę demograficzną
0 0Kuchciński odnalazł się po aferze samolotowej. Dostał "zadanie specjalne"
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta