Genodieta – hit w USA, nowość w Polsce

[url=http://tinyurl.com/owlbrob]Genodieta[/url] cieszy się dużą popularnością w USA.
Genodieta cieszy się dużą popularnością w USA. Fot. Shutterstock.com
Co sezon z mediów można dowiedzieć się na temat kolejnej cudownej kuracji, która ma spowodować spadek wagi ciała, ujędrnienie skóry i lepsze samopoczucie. Tym razem lekarze propagują genodietę.


Właściwa dieta powinna zawierać dobrze zbilansowane i zdrowe posiłki. Powinna być różnorodna. Stanowić plan żywieniowy, opracowany dla zachowania zdrowego trybu życia. Wzór, który będziemy stosować się przez dłuższy okres czasu. Między bajki należy włożyć przekonanie o skuteczności monoskładnikowych diet, które, o ile przyniosą jakieś doraźne rezultaty w postaci niewielkiej utraty wagi, równocześnie osłabią organizm i spowodują efekt jojo oraz spadek energii.

- Genodieta to sposób odżywiania dostosowany do profilu genetycznego danej osoby (więcej informacji o genodiecie można znaleźć na stronie: https://portal.abczdrowie.pl/genodieta-czy-szczupla-sylwetka-jest-zapisana-w-genach). Umożliwia to odkrycie produktów, których spożywanie jest korzystne dla organizmu. Jest to tworzenie spersonalizowanego planu żywieniowego na podstawie informacji zapisanych w kodzie genetycznym oraz analizie wzajemnego wpływu genów na siebie. Indywidualny profil genetyczny pozwala ułożyć dietę, która umożliwia zachowanie należnej masy ciała, minimalizuje prawdopodobieństwo rozwoju wielu schorzeń oraz poprawia jakość życia - wyjaśnia Magdalena Borowiec, dietetyk (sprawdź profil eksperta: https://ranking.abczdrowie.pl/d/47743,magdalena-borowiec).

Genodieta – hit w USA

Metoda ta, zwana inaczej dietą DNA, oparta jest na dostosowaniu codziennego jadłospisu do kodu genetycznego. Przed opracowaniem menu przechodzi się krótkie badanie, na podstawie którego specjaliści oceniają, jakie wadliwe geny znajdują się zapisane w organizmie osoby badanej. Mogą wykryć gen otyłości lub inne mutacje, które w niedalekiej przyszłości spowodują kłopoty ze zdrowiem. Oczywistym jest, że samo poznanie „złych” genów nie wystarczy dla zachowania witalności, dlatego dieta uzupełniona została o dwa inne elementy: skrupulatne dopasowanie menu nie tylko do kodu genetycznego, ale również do sezonu oraz niezbędną w każdym wieku aktywność fizyczną.


Uwzględnienie zmieniających się pór roku, jak twierdzą eksperci, opracowujący zalecenia żywieniowe, jest bardzo ważne. Przykładowo, wiosną pojawiają się warzywa, które na jedne osoby mogą działać zbawiennie, innym – szkodzić. Chodzi również o to, żeby wyeliminować produkty, mogące dodać zbędnych kilogramów osobom cierpiącym z powodu nadwagi. Jadłospis uwzględnia zatem nie tylko skłonności genetyczne, ale również preferencje osobiste, alergie, wiek, stan zdrowia i tryb życia.

Według dietetyków, taka dieta jest bezpieczna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zaleca się ją osobom otyłym i zbyt szczupłym. Może być też stosowana przez dzieci, dla których jest wręcz wskazana.

Genodieta a ćwiczenia fizyczne

Każdej diecie powinna towarzyszyć odpowiednia aktywność fizyczna, bez której samo stosowanie diety jest bezsensowne. Za właściwy wysiłek fizyczny, uznaje się taki, który jest dopasowany do wieku, kondycji fizycznej oraz wieku i indywidualnej diety. Trenerzy, współpracujący z dietetykami rozpisującymi jadłospis w genodiecie, opracowują specjalny zestaw ćwiczeń, które nie obciążą zbyt mocno kości ćwiczącego lub nie pozwolą na redukcję tkanki mięśniowej. Zaleca się, by w początkowej fazie diety, trening i konsultować z doświadczonym trenerem personalnym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
INN:Poland 0 0Sieć 5G to nie tylko szybszy Netflix. To również ochrona amazońskich lasów deszczowych
0 0Coldplay wydał nową płytę i zagrał najdziwniejszy koncert w historii. Tutaj obejrzysz go w całości
Diverse 0 0Na pewno masz w szafie ubrania z ich logo. Teraz będą w nich jeździć uczestnicy Rajdu Dakar
INN:Poland 0 014 prostych sposobów na bardziej ekologiczne życie. Od tego warto zacząć

TYLKO W NATEMAT

0 0Nie możesz pojąć, dlaczego PiS stawia na Pawłowicz i Piotrowicza? Eliza Michalik ma teorię
0 0"Znów muszę bronić Polski". Patryk Jaki w swoim żywiole, sprawdziliśmy jego aktywność w PE
0 0Jachira obiektem drwin. Zachowała się tak, jakby to nie był Sejm
0 0"Kaczyński jest wam wdzięczny". Posłowie Lewicy wsparli PiS w ważnym głosowaniu
dad:HERO 0 0Wyniósł się z rodziną na środek Bałtyku. Jak polskiemu blogerowi żyje się na dalekiej Północy?
Volvo 0 0Ten samochód to fenomen. Wielu próbowało zrobić podobny, udało się tylko jednej marce
dad:HERO 0 0Pierwsze 5 lat jest najważniejsze dla relacji ojca z synem. Przekonałem się o tym na własnej skórze
0 0Im droższa kasza, tym lepsza? Zaskakujące wyniki testów
0 0Pan Witek: "Niewyobrażalne". Jak 34-latek z Krosna stał się gwiazdą internetu
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Psy zagryzły kobietę w ciąży. Umarła w lesie, w którym trwało polowanie