Genodieta – hit w USA, nowość w Polsce

[url=http://tinyurl.com/owlbrob]Genodieta[/url] cieszy się dużą popularnością w USA.
Genodieta cieszy się dużą popularnością w USA. Fot. Shutterstock.com
Co sezon z mediów można dowiedzieć się na temat kolejnej cudownej kuracji, która ma spowodować spadek wagi ciała, ujędrnienie skóry i lepsze samopoczucie. Tym razem lekarze propagują genodietę.


Właściwa dieta powinna zawierać dobrze zbilansowane i zdrowe posiłki. Powinna być różnorodna. Stanowić plan żywieniowy, opracowany dla zachowania zdrowego trybu życia. Wzór, który będziemy stosować się przez dłuższy okres czasu. Między bajki należy włożyć przekonanie o skuteczności monoskładnikowych diet, które, o ile przyniosą jakieś doraźne rezultaty w postaci niewielkiej utraty wagi, równocześnie osłabią organizm i spowodują efekt jojo oraz spadek energii.


- Genodieta to sposób odżywiania dostosowany do profilu genetycznego danej osoby (więcej informacji o genodiecie można znaleźć na stronie: https://portal.abczdrowie.pl/genodieta-czy-szczupla-sylwetka-jest-zapisana-w-genach). Umożliwia to odkrycie produktów, których spożywanie jest korzystne dla organizmu. Jest to tworzenie spersonalizowanego planu żywieniowego na podstawie informacji zapisanych w kodzie genetycznym oraz analizie wzajemnego wpływu genów na siebie. Indywidualny profil genetyczny pozwala ułożyć dietę, która umożliwia zachowanie należnej masy ciała, minimalizuje prawdopodobieństwo rozwoju wielu schorzeń oraz poprawia jakość życia - wyjaśnia Magdalena Borowiec, dietetyk (sprawdź profil eksperta: https://ranking.abczdrowie.pl/d/47743,magdalena-borowiec).

Genodieta – hit w USA

Metoda ta, zwana inaczej dietą DNA, oparta jest na dostosowaniu codziennego jadłospisu do kodu genetycznego. Przed opracowaniem menu przechodzi się krótkie badanie, na podstawie którego specjaliści oceniają, jakie wadliwe geny znajdują się zapisane w organizmie osoby badanej. Mogą wykryć gen otyłości lub inne mutacje, które w niedalekiej przyszłości spowodują kłopoty ze zdrowiem. Oczywistym jest, że samo poznanie „złych” genów nie wystarczy dla zachowania witalności, dlatego dieta uzupełniona została o dwa inne elementy: skrupulatne dopasowanie menu nie tylko do kodu genetycznego, ale również do sezonu oraz niezbędną w każdym wieku aktywność fizyczną.


Uwzględnienie zmieniających się pór roku, jak twierdzą eksperci, opracowujący zalecenia żywieniowe, jest bardzo ważne. Przykładowo, wiosną pojawiają się warzywa, które na jedne osoby mogą działać zbawiennie, innym – szkodzić. Chodzi również o to, żeby wyeliminować produkty, mogące dodać zbędnych kilogramów osobom cierpiącym z powodu nadwagi. Jadłospis uwzględnia zatem nie tylko skłonności genetyczne, ale również preferencje osobiste, alergie, wiek, stan zdrowia i tryb życia.

Według dietetyków, taka dieta jest bezpieczna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zaleca się ją osobom otyłym i zbyt szczupłym. Może być też stosowana przez dzieci, dla których jest wręcz wskazana.

Genodieta a ćwiczenia fizyczne

Każdej diecie powinna towarzyszyć odpowiednia aktywność fizyczna, bez której samo stosowanie diety jest bezsensowne. Za właściwy wysiłek fizyczny, uznaje się taki, który jest dopasowany do wieku, kondycji fizycznej oraz wieku i indywidualnej diety. Trenerzy, współpracujący z dietetykami rozpisującymi jadłospis w genodiecie, opracowują specjalny zestaw ćwiczeń, które nie obciążą zbyt mocno kości ćwiczącego lub nie pozwolą na redukcję tkanki mięśniowej. Zaleca się, by w początkowej fazie diety, trening i konsultować z doświadczonym trenerem personalnym.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem