"Newsweek" o seksualnych zwyczajach nastolatków: "Seks analny i oralny to nie seks"

"Newsweek" o seksualnych zwyczajach nastolatków. "Dziewice idą do nieba"
"Newsweek" o seksualnych zwyczajach nastolatków. "Dziewice idą do nieba" Fot.Tomasz Wiech / AG
Nastolatki uprawiają seks oralny i analny, aby nie zajść w ciążę i w obawie przed potępieniem – donosi najnowszy "Newsweek". To zaś, zdaniem ekspertów, ma powodować u nich groźne choroby. – Cierpią szczególnie dziewczynki, bo to im częściej przytrafiają się stany zapalne, bakterie, wirusy, uszkodzenia odbytu – wylicza tygodnikowi Izabela Jąderek, seksuolożka i edukatorka seksualna.


Dziennikarze "Newsweeka" przyjrzeli się zwyczajom seksualnym polskich nastolatków. Obraz, który wyłania się z tekstu jest wręcz przerażający. – Wyraźnie widać, jaki rodzaj seksu uprawiają dziś nastolatki – mówi tygodnikowi prof. Andrzej Kaszuba, ordynator oddziału i krajowy konsultant ds. dermatologii i wenerologii.
Prof. Andrzej Kaszuba

Przy seksie oralnym i analnym zmiany chorobowe pojawiają się w ustach i okolicach odbytu. Z tym trafiają do nas najczęściej. (...) Do nas przychodzą, gdy jest już naprawdę źle, gdy mają do wyboru wstyd albo życie.

Dla nastolatków, seks oralny lub analny właściwie seksem nie są. Dr Beata Wróbel, ginekolożka i seksuolożka z Dąbrowy Górniczej opowiada historię 16-latki, która przyszła do jej gabinetu. Dziewczyna twierdziła, że nie współżyje, choć miała ogromną infekcję.

– Oral to podstawa. Jest bezpieczny – mówi "Newsweekowi" 15-letnia gimnazjalistka. – Mam seks oralny za sobą. Chłopaki ciągle pokazują nam na komórkach różne biseksy, swingerskie klimaty, oral i anal – dodaje kolejna 15-latka. – Czasem robię chłopakowi loda. Ale się dławię – mówi jednemu z lekarzy inna nastolatka.

– Wmawianie nastolatkom, że za seks idzie się do piekła, może mieć wyłącznie jeden skutek – one to i tak będą robić, tyle że w dużo bardziej głupi i ryzykowny sposób – oburza się dr Grzegorz Południewski, znany warszawski ginekolog.

źródło: "Newsweek"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...