Żylaki - problem nie tylko estetyczny

http://pixabay.com/pl/yorkshire-terrier-pies-szczeniak-698630/ CC0 1.0
Widoczne tuż pod skórą niebieskawe naczynia to bolączka wielu kobiet.


Szacuje się, że w Polsce żylaki (https://portal.abczdrowie.pl/zylaki-konczyn-dolnych) ma ponad 7 mln kobiet! Skłonność do żylaków bardzo często jest uwarunkowana genetycznie, ale nasz styl życia również przyczynia się do powstawania nieestetycznych poszerzeń żylnych. Siedząca lub stojąca praca, brak odpowiedniej ilości płynów, mała aktywność fizyczna i niezdrowa dieta (https://portal.abczdrowie.pl/dieta-a-zylaki) to główne przyczyny powstawania żylaków. Jakie są pierwsze objawy żylaków? Sygnałem ostrzegawczym może być powtarzające się uczucie ciężkich nóg, obrzęki i ból nóg, swędzenie, nocne skurcze łydek. Jeśli zauważymy, że na skórze są widoczne popękane żyłki o fioletowym i czerwonym zabarwieniu, to powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Nieleczone żylaki są groźne dla zdrowia – mogą być przyczyną zapalenia żył, zakrzepicy, owrzodzeń oraz zatorów żylnych, które są niebezpieczne dla życia. Im wcześniej zgłosimy się do specjalisty, tym większe szanse na skuteczne pozbycie się szpecących żylaków i uniknięcie poważnych konsekwencji dla zdrowia.

Istnieje wiele metod leczenia żylaków. Jeśli zastanawiasz się, który sposób byłyby dla ciebie najlepszy, to możesz skorzystać z usługi „Zadaj pytanie lekarzowi” w serwisie abcZdrowie. Lekarze różnych specjalizacji udzielają bezpłatnie odpowiedzi na pytania użytkowników. Są wśród nich również eksperci zajmujący się leczeniem niewydolności żylnej oraz usuwaniem żylaków.

Wśród najbardziej aktywnych lekarzy medycyny estetycznej znajduje się Iwona Radziejewska z Warszawy (https://ranking.abczdrowie.pl/d/4268,iwona-radziejewska). Udzieliła już 348 odpowiedzi na pytania i uzyskała 1899 punktów za aktywność. Otrzymała również 159 podziękowań za odpowiedzi od użytkowników serwisu.


Iwona Radziejewska specjalizuje się w leczeniu niewydolności żylnej (flebologii) oraz medycynie estetycznej. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie oraz Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej. Posiada tytuł Certyfikowanego Lekarza Medycyny Estetycznej. Iwona Radziejewska szczególnie interesuje się metodami przeciwdziałania starzeniu skóry. Prowadzi również szkolenia dotyczące nici liftingujących, lipolizy iniekcyjnej, kwasu hialuronowego oraz zabiegu Radiesse.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

ELIZA MICHALIK 0 0Czas rozpocząć debatę o wielkich winach Kościoła. Zanim fanatycy umeblują nam świat

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką