Żylaki - problem nie tylko estetyczny

http://pixabay.com/pl/yorkshire-terrier-pies-szczeniak-698630/ CC0 1.0
Widoczne tuż pod skórą niebieskawe naczynia to bolączka wielu kobiet.


Szacuje się, że w Polsce żylaki (https://portal.abczdrowie.pl/zylaki-konczyn-dolnych) ma ponad 7 mln kobiet! Skłonność do żylaków bardzo często jest uwarunkowana genetycznie, ale nasz styl życia również przyczynia się do powstawania nieestetycznych poszerzeń żylnych. Siedząca lub stojąca praca, brak odpowiedniej ilości płynów, mała aktywność fizyczna i niezdrowa dieta (https://portal.abczdrowie.pl/dieta-a-zylaki) to główne przyczyny powstawania żylaków. Jakie są pierwsze objawy żylaków? Sygnałem ostrzegawczym może być powtarzające się uczucie ciężkich nóg, obrzęki i ból nóg, swędzenie, nocne skurcze łydek. Jeśli zauważymy, że na skórze są widoczne popękane żyłki o fioletowym i czerwonym zabarwieniu, to powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Nieleczone żylaki są groźne dla zdrowia – mogą być przyczyną zapalenia żył, zakrzepicy, owrzodzeń oraz zatorów żylnych, które są niebezpieczne dla życia. Im wcześniej zgłosimy się do specjalisty, tym większe szanse na skuteczne pozbycie się szpecących żylaków i uniknięcie poważnych konsekwencji dla zdrowia.

Istnieje wiele metod leczenia żylaków. Jeśli zastanawiasz się, który sposób byłyby dla ciebie najlepszy, to możesz skorzystać z usługi „Zadaj pytanie lekarzowi” w serwisie abcZdrowie. Lekarze różnych specjalizacji udzielają bezpłatnie odpowiedzi na pytania użytkowników. Są wśród nich również eksperci zajmujący się leczeniem niewydolności żylnej oraz usuwaniem żylaków.

Wśród najbardziej aktywnych lekarzy medycyny estetycznej znajduje się Iwona Radziejewska z Warszawy (https://ranking.abczdrowie.pl/d/4268,iwona-radziejewska). Udzieliła już 348 odpowiedzi na pytania i uzyskała 1899 punktów za aktywność. Otrzymała również 159 podziękowań za odpowiedzi od użytkowników serwisu.


Iwona Radziejewska specjalizuje się w leczeniu niewydolności żylnej (flebologii) oraz medycynie estetycznej. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie oraz Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej. Posiada tytuł Certyfikowanego Lekarza Medycyny Estetycznej. Iwona Radziejewska szczególnie interesuje się metodami przeciwdziałania starzeniu skóry. Prowadzi również szkolenia dotyczące nici liftingujących, lipolizy iniekcyjnej, kwasu hialuronowego oraz zabiegu Radiesse.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".