Nierówna walka z dodatkowymi kilogramami

http://pixabay.com/pl/ta%C5%9Bmy-apple-glas-wody-niebieski-403590/ CC0 1.0
Pogoń za wymarzoną, szczupłą sylwetką skłania nas do sięgania po najrozmaitsze, często katorżnicze diety. Niestety, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że takie działania mogą przynieść naszemu organizmowi więcej szkody niż pożytku.


Eliminowanie cennych składników odżywczych negatywnie wpływa na zachodzące w naszym ciele procesy, także metaboliczne. Nawet jeśli za sprawą restrykcyjnego odchudzania uda się nam zrzucić kilka kilogramów, to efekt najczęściej nie jest długotrwały. Spoczywając na laurach, wracamy do dawnych nawyków żywieniowych, narażając się na wystąpienie efektu jo-jo (https://portal.abczdrowie.pl/efekt-jo-jo-nie-pozwol-by-zrujnowal-twoje-plany). Poszukując w sieci wskazówek dotyczących zdrowego odchudzania, warto zajrzeć na portal abcZdrowie.pl, który z myślą o swoich użytkownikach przygotował projekt „Lekarze z misją”, na którym możemy otrzymać bezpłatną poradę nie tylko od dietetyków, ale całego grona lekarzy i psychologów.

Jednym z najbardziej aktywnych ekspertów ubiegłego miesiąca była mgr Martyna Gorczyńska (https://ranking.abczdrowie.pl/d/73392,martyna-gorczynska), dietetyk z Jaworzna. Odpowiadając na 163 pytania, otrzymała 85 podziękowań, za co została wynagrodzona 940 punktami.

Mgr Martyna Gorczyńska studiowała na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Dziś zajmuje się prowadzeniem własnego gabinetu dietetycznego w Jaworznie, w którym służy pomocą osobom zmagającym się z zaburzeniami odżywiania, m.in. z problemem nadwagi, otyłości (https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-otylosc), bulimii, anoreksji czy celiakii. Pacjenci mogą skorzystać także z badania analizy składu ciała, które ułatwia wybór najlepszej metody terapii. Wykonywana praca jest dla mgr Gorczyńskiej prawdziwą pasją, o czym świadczyć może aktywne zaangażowanie w organizowanie licznych konferencji poświęconych tematyce związanej z żywieniem, m.in. IV Ogólnopolskiej Konferencji Dietetyki. Posiada także członkostwo w Polskim Stowarzyszeniu Dietetyków.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

0 0"Widzę histerię". To on forsuje zakaz edukacji seksualnej, który tak bulwersuje Polaków

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką