Nowoczesna chirurgia w walce o życie

http://pixabay.com/pl/chirurgia-chirurdzy-operacja-688378/ CC0 1.0
Współczesny pacjent ma do wyboru o wiele więcej metod terapii niż jeszcze kilka lat temu. Rozwój nauki i techniki przyczynił się do znacznego postępu w obrębie chirurgii – zarówno ogólnej, jak i onkologicznej.


Leczenie przebiegające z wykorzystaniem najnowszych urządzeń znacznie zwiększa szanse chorego na powrót do zdrowia, a niejednokrotnie ratuje życie. Ogromnym osiągnięciem jest także zmniejszająca się inwazyjność zabiegów przeprowadzanych pod czujnym okiem coraz lepiej wykwalifikowanych specjalistów. Wielu z nich razem z dietetykami i psychologami za pośrednictwem portalu abcZdrowie.pl jest gotowych bezpłatnie odpowiedzieć na każde pytanie użytkowników, w ramach akcji „Lekarze z misją”.

Jednym z ekspertów odznaczających się w minionym miesiącu największą aktywnością był dr n. med. Igor Madej (https://ranking.abczdrowie.pl/d/27979,igor-madej), który udzielił odpowiedzi na 374 pytania, za co otrzymał 187 podziękowań. Jego zaangażowana postawa została wynagrodzona 2067 punktami, co pozwoliło mu znaleźć się wśród grona najbardziej aktywnych specjalistów.

Dr n. med. Igor Madej specjalizuje się w chirurgii ogólnej oraz onkologicznej. Jako Kierownik Bloku Operacyjnego Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego we Wrocławiu opiekuje się pacjentami cierpiącymi na choroby nowotworowe. Zajmuje się leczeniem m.in. czerniaka (https://portal.abczdrowie.pl/czerniak), raka trzustki, wątroby, ślinianek czy jelita grubego – zarówno w postaci łagodnej, jak i złośliwej. Wykonuje także specjalistyczne badania, takie jak biopsja (https://portal.abczdrowie.pl/biopsja-szpiku), w tym biopsja szpiku, USG piersi, jamy brzusznej oraz jąder. Jego działalność zawodowa obejmuje także chirurgię estetyczną. Jako pracownik gabinetu EVADERM we Wrocławiu przeprowadza m.in. zabiegi usuwania zmarszczek, korekcji opadających powiek, powiększania ust, likwidacji rozstępów czy zamykania naczynek. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem szkoleń dotyczących tej dziedziny przeznaczonych dla lekarzy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł: