Kopacz: Obniżę podatki, jesienią przedstawię propozycje. Jedna z nich będzie alternatywą dla kwoty wolnej od podatku

Ewa Kopacz zapowiada obniżkę podatków.
Ewa Kopacz zapowiada obniżkę podatków. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Przed jesiennymi wyborami czeka nas prawdziwy festiwal obietnic. Ewa Kopacz nie zamierza ustępować duetowi Duda-Szydło i też zaczyna sypać obietnicami jak z rękawa. Teraz obiecuje, że w nowej kadencji obniży podatki.

Politycy w walce o głosy są w stanie obiecać wiele, jeśli nie wszystko. Jako, że kampania już się zaczęła, zaczynają padać pierwsze obietnice. Ewa Kopacz deklaruje w "Rzeczpospolitej", że jeśli po wyborach Platforma Obywatelska nadal będzie rządziła, obniży podatki.
Ewa Kopacz
premier

Zamierzam obniżyć podatki, szczególnie te osobiste. Przedstawię projekt jesienią razem z całym programem. (...) Dziś mogę tylko powiedzieć, ze jedna z propozycji rozwiązań podatkowych będzie alternatywą dla kwoty wolnej od podatku. Czytaj więcej

Źródło: "Rzeczpospolita"
Szefowa PO już teraz chwali się obietnicami, przekonując, że przez osiem miesięcy od zaprzysiężenia zrealizowała już 80 proc. zapowiedzi. Wskazuje też, że o ile przez osiem lat Platforma poprawiała życie Polaków rozwijając infrastrukturę, tak teraz musi sprawić, byśmy lepszą sytuację poczuli w naszych portfelach.

Przyjazne urzędy, bezpłatna pomoc prawna, praca dla młodych – premier Ewa Kopacz już wcześniej przedstawiła długą listę tego, co Platforma Obywatelska planuje zorganizować w najbliższych latach. Jednocześnie zapowiedziała, że program – którego Polacy oczekiwali w sobotę – powstanie na bazie szerokich konsultacji. – Nie chce ludziom niczego nakazywać ani mówić jak mają żyć – przekonywała. Kopacz ogłosiła też długo oczekiwane nazwiska tych, którzy poprowadzą kampanię PO.

Źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...