Jan Kulczyk nie żyje. Najbogatszy Polak zmarł w wieku 65 lat

Nie żyje Jan Kulczyk.
Nie żyje Jan Kulczyk. Fot. Bartosz Bobkowski / AG
Nie żyje Jan Kulczyk, najbogatszy Polak. O śmierci przedsiębiorcy poinformowały władze jego firmy Kulczyk Holding S.A.. Kulczyk zmarł w czasie operacji w wieku 65 lat. To zaskoczenie, bo przedsiębiorca cieszył się dobrym zdrowiem.

- To był drobny zabieg kardiologiczny, ale w wyniku komplikacji po północy Doktor zmarł - mówi w rozmowie z naTemat Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Holding. - Zabieg był za granicą, we Wiedniu, tam, gdzie siedzibę ma fundacja. Pan Doktor był tam służbowo - dodaje.
Jan Kulczyk to absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy (1968). Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Posiadał stopień naukowy doktora prawa międzynarodowego – doktorat obronił w 1975.

W 2012 magazyn „Forbes”, umieścił Jana Kulczyka na pierwszym miejscu listy najbogatszych polskich ludzi biznesu, wskazując iż jego majątek wynosi 8,9 mld zł. W tym samym roku tygodnik „Wprost” również umieścił Jana Kulczyka na pierwszym miejscu swojej listy, jednak oszacował jego majątek na 9,7 mld złotych.

Kulczyk był uznawany za jednego z najlepszych polskich przedsiębiorców. Miał szerokie kontakty biznesowe poza granicami kraju. W 2013 amerykańskie czasopismo „Forbes” umieściło Jana Kulczyka na 384. miejscu wśród najbogatszych ludzi świata, szacując jego majątek na 3,5 mld USD. Był najwyżej uplasowanym Polakiem w rankingu światowych miliarderów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...