Szokujące nagrania z negocjacji w CZD dowodzą kłamstwa. Wbrew temu co mówiono, mali pacjenci cały czas byli w szpitalu

Szokujące nagrania z negocjacji w CZD ujawniają kłamstwa. Wbrew temu co mówiono, mali pacjenci cały czas byli  w szpitalu.
Szokujące nagrania z negocjacji w CZD ujawniają kłamstwa. Wbrew temu co mówiono, mali pacjenci cały czas byli w szpitalu. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka i ministerstwo zdrowia mijały się z prawda? Taśmy z negocjacji w CZD pokazują, że wiele z tego, co słyszeliśmy z ust urzędników miało jedynie zaszkodzić protestującym pielęgniarkom.


Minister Radziwiłł oskarżał pielęgniarki o przekroczenie granic i podkreślał, że odeszły od łóżek najciężej chorych dzieci. Dziękował swoim pracownikom, którzy mieli "dwoić się i troić", aby załatwić miejsce dla każdego dziecka w innych szpitalach w całej Polsce. Jak było naprawdę?

Według doniesień oko.press, protest pielęgniarek wcale nie był tak drastyczny, jak usiłowała przedstawić go druga strona. Szpital wciąż prowadził zabiegi i operacje oraz przyjmował kilkuset pacjentów dziennie. Według danych z 6 czerwca, w Centrum leczyło się 318, a dzień później 438 dzieci, czyli mniej więcej tyle, co zawsze.

Dzieci z oficjalnie zamkniętych oddziałów cały czas były w szpitalu, tylko przesuwano je do tych oficjalnie otwartych. Na ujawnionych nagraniach słychać, jak dyrektor Centrum Małgorzata Syczewska w obecności ministra Radziwiłła mówi:

"Pacjenci urologiczni są częściowo na chirurgii, częściowo na nefrologii. Pacjenci z immunologii są na nefrologii, a z kolei diabetologia z endokrynologią jest na Wieloprofilowym Oddziale Pediatrycznym. Ale ci pacjenci tam są…".

Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka zakończył się, więc rządzący zapewne odetchnęli z ulgą. Jednak porozumienie pomiędzy dyrekcją szpitala a pielęgniarkami nie zmieniło smutnej bieda-rzeczywistości szpitala. Potrzebne są zmiany systemowe, żeby personel tego i innych szpitali pediatrycznych zarabiał przyzwoicie a dzieci były leczone w dobrych warunkach.


Już po publikacji tekstu do redakcji wpłynęło sprostowanie od pełnomocnika CZD, w którym odnosi się do artykułu. Można je przeczytać tutaj.

źródło: oko.press
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...