Szokujące nagrania z negocjacji w CZD dowodzą kłamstwa. Wbrew temu co mówiono, mali pacjenci cały czas byli w szpitalu

Szokujące nagrania z negocjacji w CZD ujawniają kłamstwa. Wbrew temu co mówiono, mali pacjenci cały czas byli  w szpitalu.
Szokujące nagrania z negocjacji w CZD ujawniają kłamstwa. Wbrew temu co mówiono, mali pacjenci cały czas byli w szpitalu. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka i ministerstwo zdrowia mijały się z prawda? Taśmy z negocjacji w CZD pokazują, że wiele z tego, co słyszeliśmy z ust urzędników miało jedynie zaszkodzić protestującym pielęgniarkom.


Minister Radziwiłł oskarżał pielęgniarki o przekroczenie granic i podkreślał, że odeszły od łóżek najciężej chorych dzieci. Dziękował swoim pracownikom, którzy mieli "dwoić się i troić", aby załatwić miejsce dla każdego dziecka w innych szpitalach w całej Polsce. Jak było naprawdę?

Według doniesień oko.press, protest pielęgniarek wcale nie był tak drastyczny, jak usiłowała przedstawić go druga strona. Szpital wciąż prowadził zabiegi i operacje oraz przyjmował kilkuset pacjentów dziennie. Według danych z 6 czerwca, w Centrum leczyło się 318, a dzień później 438 dzieci, czyli mniej więcej tyle, co zawsze.

Dzieci z oficjalnie zamkniętych oddziałów cały czas były w szpitalu, tylko przesuwano je do tych oficjalnie otwartych. Na ujawnionych nagraniach słychać, jak dyrektor Centrum Małgorzata Syczewska w obecności ministra Radziwiłła mówi:

"Pacjenci urologiczni są częściowo na chirurgii, częściowo na nefrologii. Pacjenci z immunologii są na nefrologii, a z kolei diabetologia z endokrynologią jest na Wieloprofilowym Oddziale Pediatrycznym. Ale ci pacjenci tam są…".

Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka zakończył się, więc rządzący zapewne odetchnęli z ulgą. Jednak porozumienie pomiędzy dyrekcją szpitala a pielęgniarkami nie zmieniło smutnej bieda-rzeczywistości szpitala. Potrzebne są zmiany systemowe, żeby personel tego i innych szpitali pediatrycznych zarabiał przyzwoicie a dzieci były leczone w dobrych warunkach.


Już po publikacji tekstu do redakcji wpłynęło sprostowanie od pełnomocnika CZD, w którym odnosi się do artykułu. Można je przeczytać tutaj.

źródło: oko.press
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Widzę histerię". To on forsuje zakaz edukacji seksualnej, który tak bulwersuje Polaków

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką