Uwaga alergicy! GIF wycofuje z aptek popularny lek. Sprawdźcie, czy go kupiliście

Polcrom 2 proc. wycofany z aptek! Sprawdź numer serii!
Polcrom 2 proc. wycofany z aptek! Sprawdź numer serii! fot. Ruslan Huzau/123rf
Polcrom 2 proc. to jeden z chętnie kupowanych środków na nieżyt błony śluzowej nosa. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu cztery serie tego leku. Sprawdźcie na opakowaniu, czy nie kupiliście właśnie takich specyfików.


W uzasadnieniu GIF poinformował, że opakowania z wymienionych serii zostały rozhermetyzowane. Takie środki nie nadają się do użycia i muszą zostać usunięte z aptek i hurtowni.

Chodzi o serie 010614, 020614, 030614 i 040614. Daty ważności leków to czerwiec 2017 roku. GIF nie informuje o lekach z serii oznaczonych innymi numerami, można więc uznać, że są pełnowartościowe.

Polcrom 2 proc. to aerozol, stosowany przez alergików. Pomaga przy alergicznym niezycie błony śluzowej nosa. Zapobiegawczo działa podczas kontaktu z alergenami zawartymi w sierści psów i kotów.
Pełną listę wycofanych środków znajdziecie na stronie inspektoratu. Poważne problemy mieli niedawno użytkownicy leku Atram. Do opakowań ze środkiem zapakowano zupełnie inny specyfik, wywołujący zupełnie inne efekty. Pomieszane zostały dwa leki – kardiologiczny Atram oraz psychotropowy Neurol.

źródło: GIF
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".