W Polsce będą plantacje marihuany. Ministerstwo zdrowia wybrało już trzy lokalizacje upraw

W Polsce mają powstać plantacje marihuany, planowana jest też produkcja lekarstw na bazie tej rośliny.
W Polsce mają powstać plantacje marihuany, planowana jest też produkcja lekarstw na bazie tej rośliny. Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
W Polsce nie tylko mają być dopuszczone leki na bazie marihuany. Będą też produkowane. Co więcej, wiceminister zdrowia twierdzi, że wybrano już trzy miejsca, gdzie mają powstać plantacje marihuany.


Dotychczas leki zawierające kannabinoidy były sprawdzane z zagranicy. Z powodu skomplikowanych procedur cierpieli przede wszystkim pacjenci, którzy mieli utrudniony dostęp do leków na bazie marihuany. Planowana jest nowelizacja ustawy refundacyjnej, dzięki której procedury importu leków na bazie konopi indyjskich będą łatwiej osiągalne.

To nie wszystko. W ministerstwie wyłoniono już trzy lokalizacje, gdzie planowane są uprawy konopi indyjskich. Plantacje marihuany mają być kontrolowane przez państwo, a leki na bazie tej rośliny będą produkowane w Polsce. „Dobra zmiana” w lecznictwie?

Ostatnio głośno zrobiło się o leczniczej marihuanie, gdy były rzecznik SLD Tomasz Kalita ogłosił, że ma glejaka i tylko olej z konopi indyjskich mógłby mu pomóc w walce z chorobą.

źródło: gazeta.pl

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ