Tym razem McDonald's wygrał ze zdrową żywnością. Dietetyczka sięgnęła po pracy po hamburgera

Tym razem McDonald's wygrał ze zdrową żywnością. Dietetyczka sięgnęła po pracy po hamburgera
Tym razem McDonald's wygrał ze zdrową żywnością. Dietetyczka sięgnęła po pracy po hamburgera
Na taki widok kasjer McDonalda aż podskoczył z wrażenia. – Witam catering dietetyczny! Czy mogę przyjąć zamówienie? – zaczął wesoło. A potem rzucił do kolegów. – Słuchajcie! Uwaga tam! Catering dietetyczny odbiera nasze cheeeesburgeeeery! - krzyknął do obsługi na zapleczu.


To nieprawda, że McDonald's skazany jest na przegraną ze zdrową żywnością. A dokładniej mamy dowód, że co najmniej raz wygrał. I to w jakim stylu. Do drive-in tego fast foodu w Warszawie podjechał catering dietetyczny znanej na rynku firmy kanapkowej po czym...

– Zgrabna pani dietetyczka zamówiła cheesburgery, frytki i colę. Było tuż po 12, czyli w godzinach kiedy dostawcy kanapek skończyli pierwszy objazd. Sprzedali swoje zdrowe i niskokaloryczne kanapki, lunchboxy, a gdzie się stołują sami zobaczcie – donosi naTemat czytelnik, który przesłał zdjęcie.

Firma szczyci się faktem, że często to sami sprzedawcy przygotowują oferowane przez siebie posiłki. Mają być tak dobre, że zabierają je nawet do domu. Jak widać czasem się przeje.

Za to okazuje się, że miał rację Daniel Coudreaut, dyrektor działu "Innowacji Kulinarnych" w sieci McDonald's w USA. Przekonywał amerykańskich dziennikarzy, że jeśli spojrzeć w menu sieci i informacje o kaloriach to nie znajdzie się tam nic sensacyjnego. A dopiero jedzenie w przesadnych ilościach powoduje efekt znany z filmu "Super size me". Zdrowotność produktów sieci potwierdził inny eksperymentator, John Cisna, nauczyciel z Ankeny w stanie Iowa. Przez trzy miesiące nie jadł niczego poza jedzeniem serwowanym w słynnym barze szybkiej obsługi. Schudł prawie 17 kilogramów, a jego cholesterol spadł z 249 do 170. Dowiódł, że to nie fastfoodowe menu sprawia, że ludzie tyją. Wpływ ma dzienne spożycie kalorii i rezygnacja z aktywnego trybu życia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...