Mężczyzna zgwałcił kurę - dostał grzywnę i 10 miesięcy w zawieszeniu. Biegli wydali zaskakującą opinię o jego psychice

Zgwałcona przez Pawła Sz. kura nie przeżyła ataku.
Zgwałcona przez Pawła Sz. kura nie przeżyła ataku. 123rf
Sąd orzekł, że Paweł Sz. dopuścił się gwałtu i skazał oskarżonego na karę tysiąca złotych grzywny i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Co ciekawe, biegli orzekli, że mieszkaniec Orawy jest zdrowy psychicznie.

Matka Pawła Sz. znalazła w ogrodzie martwą, okaleczoną kurą. Gdy szukała wyjaśnienia tej sprawy, znalazła spodnie swojego syna, a na nich ślady kurzych odchodów i pióra. Matka już od roku podejrzewała syna o zoofilię. Teraz zebrane dowody skłoniły ją do wezwaniapolicji.

Sąd rejonowy w Nowym Targu przed wydaniem wyroku poprosił o opinie biegłych, którzy musieli sprawdzić, czy oskarżony jest w pełni władz umysłowych. Gdy biegli orzekli, że owszem, Paweł Sz. jest poczytalny, można było już wydać wyrok. Tysiąc złotych grzywny na rzecz Krakowskiego towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

To bardzo typowa kara, jaką polskie sądy często orzekają dla gwałcicieli kobiet. To zresztą jedna z przyczyn, dla których kobiety coraz częściej decydują się nie zgłaszać gwałtu na policję. Podczas przesłuchań nierzadko słyszą oskarżenia ze strony przesłuchujących. Traktowane są czasem jako prowokatorki.


źródło: polsatnews.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b] "Jak sąd kapturowy". [/b] Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera
WYWIAD

"Jak sąd kapturowy". Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.

[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"