Gimnazjaliści nie muszą pisać o prezydencie Lechu Kaczyńskim. Kuratorium dało im alternatywę: trzy matki Jana Pawła II

Lech Kaczyński czy Karol Wojtyła? To wybór, który kuratorium dało uczniom.
Lech Kaczyński czy Karol Wojtyła? To wybór, który kuratorium dało uczniom. fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Gimnazjaliści z Mazowsza mają teraz wybór między trzema tematami konkursowymi: wiedza o Lechu Kaczyńskim, wiedza o Biblii lub wiedza o życiu Jana Pawła II. "Zachęcamy Was gorąco do rozpropagowania niniejszej inicjatywy wśród swoich podopiecznych, do zarażenia ich ideą twórczego poznawania sylwetki oraz nauczania św. Jana Pawła II" - apeluje kuratorium do nauczycieli.


"Trzy matki Jana Pawła II - Emilia Wojtyła, Matka Boża i Ojczyzna" to temat konkursowy zaproponowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczniowie mogą zdecydować na wybór tego tematu do 7 listopada.– Pragniemy zaprosić Was do wzięcia udziału w tej pasjonującej, intelektualnej przygodzie, podczas której zapoznacie się z osobą św. Jana Pawła II – zachęca kurator. Wcześniej w podobnym tonie kuratorium zachęcało do wyboru tematu "Lech Kaczyński - historia najnowsza".

Wybór tematyki, kuratorium tłumaczy faktem że, Jan Paweł II wciąż dla części młodzieży jest ważnym autorytetem. – Z pewnością stanowi pożądany z punktu widzenia zadań wychowawczych wzorzec dla dobrej realizacji swojego życia... Spojrzenie na Jana Pawła II, na świadectwo jego życia, na jego nauczanie i całą jego spuściznę może być budujące i normotwórcze dla współczesnego młodego pokolenia. – czytamy na stronie kuratorium.

Miesiąc temu pisaliśmy o konkursie wiedzy o Lechu Kaczyńskim, również ogłoszonym przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Wśród jurorów znajdą się m.in prawicowy publicysta Łukasz Warzecha, autor książki "Lech Kaczyński – ostatni wywiad" oraz redaktor naczelny związanej z PiS-em "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz.


źródło: Gazeta Wyborcza

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...