Tak dociska redaktor Holecka. Przed "ulubioną dziennikarką prezesa” rozpościera się świetlana kariera polityczna

Redaktor Danuta Holecka jest jedną z głównych twarzy TVP po "dobrej zmianie". Internauci dworują sobie jednak z jej "bezkompromisowości" w przepytywaniu polityków PiS
Redaktor Danuta Holecka jest jedną z głównych twarzy TVP po "dobrej zmianie". Internauci dworują sobie jednak z jej "bezkompromisowości" w przepytywaniu polityków PiS Fot: Facebook
Zamiast ostrymi jak brzytwa pytaniami swoich gości rozbraja śmiechem. Redaktor Danuta Holecka nie tylko dała twarz "dobrej zmianie” w "Wiadomościach" TVP 1, ale prowadzi też wywiady w programie, który otwiera wieczorne pasmo publicystyczne w TVP Info (wcześniej "Dziś Wieczorem”, obecnie "Gość Wiadomości")”. I tutaj internauci są dla dziennikarki bezlitośni. Nie tylko obnażają jej warsztatowe braki, ale przede wszystkim okrutnie kpią z jej "dociekliwych pytań” i lizusostwa wobec polityków PiS.


W internecie aż roi się od zabawnych filmików i wpisów, które pokazują jak nisko, wręcz na kolana, upadło dziennikarstwo pani redaktor. To ją widzowie rozszyfrowali jako "pulpeta” z drugiej części kabaretowego "Ucha prezesa” (prezes grozi szefowi TVP, że jak "ten pulpet z 'Wiadomości' nie schudnie, to ją zwolni”). "Holecka miażdży. Absolutnie bezkompromisowe dziennikarstwo” – to jedno z najbardziej sarkastycznych określeń po ostatnim wywiadzie gwiazdy "Wiadomości" z szefem MSZ Witoldem Waszczykowskim.

Internauci wróżą red. Holeckiej rychłą karierę polityczną u boku byłej dziennikarki "Gazety Polskiej”, a obecnie posłanki Joanna Lichockiej, czy byłej szefowej TVP 1 Małgorzaty Raczyńskiej, która wprawdzie – mimo podejmowanej próby – nie załapała się jeszcze do Sejmu, ale to zapewne tylko kwestia czasu. Na razie red. Holecka z ramienia TVP walczy o Telekamerę "Tele Tygodnia” w kategorii prezenter informacji. O głosy widzów rywalizuje z Dorotą Gawryluk, Jarosławem Gugałą, Anitą Werner i Tomaszem Wolnym.


My, "w kategorii publicystka", przedstawiamy TOP 5 pytań redaktor Holeckiej, które wyróżniają się celnością, kwiecistą polszczyzną, zbiły gości z tropu i zatrzęsły polską polityką, a wiec na pewno przejdą do annałów dziennikarstwa.

1. Wywiad z szefem MSZ, Witoldem Waszczykowskim

Pytanie redaktor Holeckiej do ministra Waszczykowskiego ma strukturę barokową. Jest zadawane z niespotykaną atencją i podziwem dla wykonywanej przez niego pracy: "Załatwia pan bardzo ważne sprawy dla Polski, lobbuje na rzecz naszego kraju, abyśmy bardziej liczyli się na arenie międzynarodowej, abyśmy nie byli członkiem ONZ i członkiem NATO drugiej kategorii. A tu w Polsce dzieją się rzeczy różne. Z pewnością wiem pan o tym, że nie ma porozumienia w sprawie kryzysu sejmowego (...)"

2. Wywiad z Beatą Mazurek, rzeczniczką prasową PiS

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek wzięła w obronę posła Stanisława Piotrowicza, odczytując na wizji pozytywne opinie osób, które miały z nim do czynienia, gdy ten był prokuratorem. Po dwóch minutach monologu, spróbowała wejść jej w słowo prowadząca program – red. Danuta Holecka. "Dlaczego pan Pikul dziś mówi co innego?" – zapytała. Wystarczyło, by Mazurek podniosła palec i… redaktor odpuściła.

3. Wywiad z Adamem Bielanem (PiS) i Marcinem Święcickim (PO)

Redaktor Holecka pyta o fenomen Radia Maryja przy okazji 25-lecia rozgłośni. Jeden z gości, Marcin Święcicki, nie wyrażał się o radiu wystarczająco przychylnie. "Ja bym jednak oczekiwał, żeby radio katolickie promowało taką wiarę chrześcijańską, która nie jest politycznie zaangażowana po jednej stronie bardzo wyraziście i przeciwko innym bardzo wyraziście” – stwierdził Święcicki. – "Czyli rozumiem, że pan do sympatyków radia się nie zalicza? To przechodzimy dalej” – ucięła dziennikarka". (zapis pytania i fragmentu wywiadu po 23')

4. Wywiad z Jadwigą Wiśniewską (PiS) i Janem Grabcem (PO)

Redaktor Holecka przeprasza posłankę Wiśniewską. "W studio Jadwiga Wiśniewska, europosłanka PiS i Jan Grabiec, poseł Platformy Obywatelskiej. Witam" – zagaja red. Holecka. " Prawa i Sprawiedliwości, dla równowagi" – wtrąca Wiśniewska. "Przepraszam, w skrócie panią wymieniłam, ok". "Ładna nazwa" – przerywa jeszcze raz posłanka. „Prawo i Sprawiedliwość , powtórzę jeszcze raz żeby pani poseł mogła się skupić”

5. Wywiad z dr Ryszardem Piotrowskim, konstytucjonalistą

Redaktor Holecka oczekuje, że konstytucjonalista potępi członków Trybunału Konstytucyjnego rekomendowanych przez PO, po ujawnieniu przez media służbowych meili jakimi się wymieniali. "Czy to nie jest psucie państwa?" – pyta. „Ja generalnie nie czytam cudzych listów. Zajmowanie się cudzymi listami jest dość wątpliwe” – odpiera pytanie dr Piotrowski.Napisz do autora:jaroslaw.karpinski@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...