WAŻNE

"Dziś trochę łatwiej uwierzyć mi, że światło zwycięża ciemność". Kasia Tusk gratuluje tacie

Lech Wałęsa: Donald Tusk nie zasłużył sobie, by potraktować go inaczej

– To są plusy ujemne – tak żartobliwie były prezydent Lech Wałęsa skomentował przegraną Prawa i Sprawiedliwości na wojnie wypowiedzianej Donaldowi Tuskowi. – Będą się denerwować... – ocenił.

WAŻNE

Donald Tusk: Obiecuję, że Was nie zawiodę. Teraz musimy się wziąć znów do roboty

– Nie zawiodę Was, będę współpracował ze wszystkimi bez wyjątku – mówił "nowy" przewodniczący Rady Europejskiej w pierwszych słowach po ogłoszeniu decyzji o przedłużeniu jego kadencji.

Grzegorz Schetyna: Chciałem wszystkich w Europie przeprosić za to, co zrobił polski rząd

– To nie był polski głos w Europie – oznajmił w Sejmie lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Postanowił on też przerosić Europejczyków za antyunijne działania Prawa i Sprawiedliwości.

WAŻNE

Tak cieszył się Donald Tusk po zwyciestwie

Beata Mazurek: W ocenie PiS ta decyzja nie wróży nic dobrego Europie

– W naszej ocenia ta decyzja nie wróży nic dobrego Europie. To zła decyzja dla Europy – mówiła w Sejmie rzeczniczka prasowa Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. – W naszej ocenie, to niczemu dobremu na przyszłość Europie nie służy – podkreśliła. Beata Mazurek wyraziła przekonanie, że "Unia Europejska nie będzie już unią jedności". Przedstawicielka przegranego w wojnie przeciw polskiemu szefowi RE PiS nie chciała też zbyt długo odpowiadać na pytania dziennikarzy.

WAŻNE

Tak odpowiada Prawo i Sprawiedliwość