"Teraz zamiast mandatu będzie aniołek i modlitewnik". Tak zostali wyposażeni młodzi policjanci z Rzeszowa

Oprócz policyjnej odznaki, młodzi policjanci dostali też atrybuty innej władzy. Władzy nie z tego świata.
Oprócz policyjnej odznaki, młodzi policjanci dostali też atrybuty innej władzy. Władzy nie z tego świata. źródło: 123rf.com
Policja ostatnio nie ma najlepszej prasy, a takimi doniesieniami z pewnością jej sobie nie poprawi. W wielu zawodach, ślubowanie jest symbolicznym początkiem służby, wejścia do zawodu. Tym razem, policjanci dostali nie tylko odznaki.


Braki kadrowe w policji trzeba jak najszybciej uzupełniać, a do tego potrzebne są: szkoła policyjna, kursy i szkolenia, testy sprawnościowe i ślubowanie. Ślubowanie, które rozpoczyna służbę młodych policjantów to zawsze bardzo ważne wydarzenie w ich życiu. Oprócz podniosłych słów i przysięgi, świeżo upieczeni funkcjonariusze otrzymują odznaki policyjne - znak, że weszli do tego zacnego grona. Jednak podczas ostatniego ślubowania w Rzeszowie, policjanci dostali coś ekstra.
Te ekstra "prezenty" to policyjne... modlitewniki. Ładnie wydane, w okładkach koloru policyjnego granatu, ozdobione srebrnymi krzyżami. Jeśli komuś wydawałoby się, że to koniec, że większego absurdu przeprowadzić już nie można, myli się i to bardzo. Można. Wraz z odznakami i modlitewnikami, policjanci dostali... figurki aniołów. Prawda, że uroczyście?

Jak nietrudno zgadnąć, komentarze do zestawu "policjanta rozmodlonego" są bezlitosne.
Pojawia się oczywiście pytanie, kto za to wszystko zapłacił, choć w tym przypadku jest to pytanie wyłącznie retoryczne. Oczywiście, że my wszyscy. Podatnicy.

Po tym co stało się na komisariacie we Wrocławiu, Grójcu czy na stadionie w Chorzowie, taki zestaw to co najmniej farsa. W tych przypadkach modlitewniki i treści w nich zawarte nie odniosły żadnego skutku. A może właśnie takowych nie było? Wiadomo jedno: mieszkańcy Rzeszowa i okolic- bójcie się! Wszystko co powiecie może być wykorzystane przeciwko Wam. Jak również modlitewniki i anioły.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"