To nie może być prawda. Zadania w podręczniku do muzyki dla dzieci sprawiają, że można zaniemówić

"Klucz do muzyki 5" to podręcznik dla dzieci, którego wydawcą są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.
"Klucz do muzyki 5" to podręcznik dla dzieci, którego wydawcą są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Screen/Twitter/Błażej Papiernik.
Co może zawierać podręcznik do muzyki dla klasy 5? Pierwsza oczywista myśl to nauka muzyki z prostymi ćwiczeniami. Dzieci łatwo się przecież dekoncentrują, więc trzeba walczyć o ich uwagę. Tym bardziej trudno uwierzyć, co znalazło się w książce, którą firmują Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, uznana firma z ponad 70-letnią tradycją.


Humor, bogactwo piosenek i minimum teorii - tak "Klucz do muzyki 5", wieloletni podręcznik do szkoły podstawowej, reklamuje wydawca. Dalej w notce o podręczniku czytamy, że podstawowymi jego celami są kształtowanie wrażliwości muzycznej, rozwój umiejętności i poszerzanie wiedzy na podstawie coraz trudniejszego muzycznego materiału. No właśnie…
Na treść podręcznika zwrócił uwagę na Twitterze Błażej Papiernik z samorządu studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Dwa zadania w podręczniku są po prostu kuriozalne. "Podaj datę rozpoczęcia i zakończenia II wojny światowej" i "wypisz dziedziny sztuki, którymi interesował się Jan Paweł II". Łatwo zauważyć, że nie mają one kompletnie nic wspólnego z nauką muzyki. Pierwsze byłoby dobre na lekcjach historii, drugie – na religii.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...