Wyczuł, co się święci i… Na nagraniu z kamery widać, jak łosie nielegalnie przekraczają granice

Już nawet łosie uciekają z Polski.
Już nawet łosie uciekają z Polski. YouTube/ Białoruska Straż Graniczna
Ten krótki film, pokazujący ucieczkę łosia, obejrzały już tysiące internautów. Choć wystawiony na YouTube przez białoruską Straż Graniczną, to w Polsce cieszy się szczególną popularnością. Internauci zwracają uwagę, że zwierzę na pewno dowiedziało się o planach polowań na łosie i postanowiło nie czekać na myśliwych, tylko uciec z kraju.

Granice Białorusi w niczym nie przypominają tej, jaką mamy z Niemcami, Czechami czy Słowacją. Pas ziemi niczyjej, zaoranej, po środku płot z rozciągniętą siatką. Tak wygląda granica Unii Europejskiej i każdy, kto chciałby ją przekroczyć musi poddać się kontroli granicznej. Każdy? No, prawie...
Jak widać na filmie, zdarzają się też nielegalni imigranci, którzy przeskakują przez płot. Jednym z nich jest… łoś. Zwierzę nic sobie nie robi z granic administracyjnych i po prostu przekroczyło granicę tam, gdzie mu było wygodnie.
A w sieci zawrzało. Komentujący śmieją się, ze już nawet łosie uciekają z Polski. Jeszcze kilka dni temu mówiło się o zniesieniu zakazu strzelania do łosi przez myśliwych. I choć ostatecznie te zwierzęta jeszcze są objęte ochroną, to nie wiadomo, czy Jan Szyszko nie postawi na swoim i zakazu nie zniesie.

Zwierzę nie jest jednak prawdopodobnie polskim łosiem. Ten nielegalny imigrant przeskakiwał z terenów Białorusi na Litwę. Jego polskich korzeni nie można jednak też tak do końca wykluczyć. Możliwe jest, że wcześniej uciekł z Polski, bo usłyszał o planach odstrzałów łosi w Polsce, a teraz uciekł z Białorusi gdyż zorientował się, że u naszego wschodniego sąsiada takie polowania są dozwolone. Widać, że zwierzę ma dużą wprawę w pokonywaniu wysokich płotów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...