Nie zgadniecie, co naprawdę znaczy "zamknij ryj". Wojewódzki mistrzowsko sparodiował język Pawłowicz

Jakub Wojewódzki zamieścił na Facebooku "mały słownik parlamentarny Krystyny Pawłowicz.
Jakub Wojewódzki zamieścił na Facebooku "mały słownik parlamentarny Krystyny Pawłowicz. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Krystyna Pawłowicz znana jest z ostrego języka i prowokujących zachowań, które są masowo komentowane przez opinię publiczną. Tym razem o interpretację bogatego w wulgaryzmy języka posłanki PiS pokusił się Kuba Wojewódzki.

Dziennikarz TVN w poście na Facebooku zamieścił "mały słownik parlamentarny Krystyny Pawłowicz". I tak na przykład "Sp***dalaj” znaczy tak naprawdę "Proszę opuścić teren parlamentu", a "niemiecka szmata" to w istocie "współpracownik sąsiada". "Zamknij ryj" to znacznie mniej wulgarne "dopuść innych do głosu proszę", a "stul pysk" "zmień proszę temat wystąpienia".

MAŁY SŁOWNIK PARLAMENTARNY KRYSTYNY PAWŁOWICZ Spier.alaj - Proszę opuścić teren parlamentu. Niemiecka szmata – Współ...

Opublikowany przez Kuba Wojewódzki - Król TVN na 7 listopada 2017
Wpis Kuby Wojewódzkiego zyskał szeroki odzew, zareagowało na niego niemal 10 tys. osób, a prawie 1,3 tys. udostępniło. Internauci nie szczędzili gorzkich słów Krystynie Pawłowicz, a takie określenia jak "wstyd na cały świat za taką prostaczkę", "w samo sedno", "Przykre że tacy ludzie reprezentują nasz kraj", są nielicznymi, które można zacytować.


Opisywaliśmy incydent, który miał miejsce w Sejmie. Posłowie uczcili pamięć "szarego człowieka", który podpalił się w proteście przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości na placu Defilad w Warszawie. Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz jako jedyna nie wstała podczas minuty ciszy ku czci Piotra Szczęsnego, jaką zainicjował Marek Sowa z Nowoczesnej. Z ław Prawa i Sprawiedliwości padały krytyczne wobec minuty ciszy okrzyki "hańba".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...