Atak niedźwiedzicy w Bieszczadach. Ranny 27-latek trafił do szpitala

Niedźwiedzica zaatakowała mężczyznę w gminie Komańcza. Ranny w głowę trafił do szpitala.
Niedźwiedzica zaatakowała mężczyznę w gminie Komańcza. Ranny w głowę trafił do szpitala. Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Pogoda płata figle i niektóre zwierzęta być może pomyślały, że już nadchodzi wiosna. Boleśnie przekonał się o tym mężczyzna w Szczawnem w gminie Komańcza, który został zaatakowany przez niedźwiedzicę podczas spaceru po lesie. 27-latek odniósł liczne obrażenia i trafił do szpitala.

O tym, że niedźwiedzie to nie są pluszowe misie i potrafią być niebezpieczne, wie chyba każdy. Te wielkie zwierzęta zwykle schodzą z drogi człowiekowi, ale czasem dochodzi do ataku. Szczególnie wtedy, gdy jest to niedźwiedzica z małymi. Tak było właśnie w przypadku, do którego doszło wczoraj w okolicy Szczawna w gminie Komańcza w Bieszczadach.

Jak donosi portal esanok.pl, mężczyzna poszedł na spacer do lasu. W pewnym momencie, około 3 km od zabudowań napotkał rodzinę niedźwiedzi. Samica zaatakowała go, po krótkiej walce mężczyźnie udało się uciec i wezwać pomoc. Z uszkodzonym okiem oraz licznymi ranami ofiara ataku trafiła do szpitala. Okoliczni mieszkańcy zostali powiadomieni, że w okolicy jest niedźwiedzica z małymi. Policja i leśnicy apelują o ostrożność i wzywają, by nie zbliżać się do zwierzęcia.

źródło: esanok.pl
Trwa ładowanie komentarzy...