Youtuberka zmusiła swojego liska do wegańskiej diety. Zwierzę jest teraz w opłakanym stanie

Weganka Sonia Sae doprowadziła do tragicznego stanu swojego liska.
Weganka Sonia Sae doprowadziła do tragicznego stanu swojego liska. Fot. Instagram.com/soniasae
Sonia Sae to pochodząca z Hiszpanii youtuberka i aktywistka walcząca o prawa zwierząt, która same nie je mięsa. Z powodu swoich przekonań kobieta doprowadziła do tragicznego stanu swojego liska imieniem Jumanji. Wpadła bowiem na pomysł, by zwierzę pozostawało na diecie wegańskiej.

Fenek pustynny to w ostatnim czasie modny zwierzak, nadający się do prywatnej hodowli. Tyle, że taki lisek żyje w 90 proc. na diecie mięsnej. Fenki żywią się małymi ptakami i gryzoniami, lubią też owady i rośliny. Tragiczne w skutkach efekty wegańskiej diety obrazują zdjęcia zwierzaka, które Sonia Sae publikuje na Instagramie. YouTuberka tłumaczy się, że zwierzę straciło futro, ma "konwulsje" i jest "w połowie ślepe", bo cierpi na alergię.
O sprawie wygłodzonego fenka opinię publiczną poinformowała Alice Natanya Moore. To miłośniczka zwierząt, która powiadomiła Sonię, że jej pupil ma objawy życia w stanie permanentnego wygłodzenia. Weganka jednak nic sobie z tego nie zrobiła. Jednak biolodzy i ekolodzy zgodzili się z Moore. Alarmują, że to, co robi youtuberka, jest znęcaniem się nad liskiem.

Jak odpiera zarzuty Sonia? Twierdzi, że atakujący ją ludzie są hipokrytami. Argumentuje, że sami jedzą mięso, przyczyniając się tym samym do cierpienia zwierząt na masową skalę. Okazuje się więc, że dla części wegan ważne jest, by nie tylko ich życiowi partnerzy byli weganami – wege muszą też być domowi pupile.
Trwa ładowanie komentarzy...