Polityk PiS z Wałbrzycha pozuje z karabinem snajperskim. "Wzywam do obrony Ojczyzny"

Cezary Kuriata zamieścił zdjęcie z karabinem snajperskim, a jego znajomi na Facebooku pytają, czy to początek kampanii wyborczej.
Cezary Kuriata zamieścił zdjęcie z karabinem snajperskim, a jego znajomi na Facebooku pytają, czy to początek kampanii wyborczej. fot. screen YouTube/Dami Wałbrzych
Cezary Kuriata to szef lokalnych struktur PiS w Wałbrzychu. Na Facebooku promuje się zdjęciem z karabinem snajperskim. Zostało zrobione podczas wizyty Donalda Trumpa w Polsce w lipcu 2017 r. Na swoim koncie Kuriata ma już obraźliwe posty pod adresem Donalda Tuska czy Bronisława Komorowskiego.

– A te zdjęcia robiliśmy sobie z Amerykańcami podczas wizyty Trumpa – mówi w rozmowie z –"Gazetą Wyborczą", tłumacząc się z profilówki z karabinem. Nie zgadza się z zarzutem, że promuje militaryzm. – Można to interpretować tak, że wzywam do obrony Ojczyzny – mówi. Nie wyjaśnia jednak, przed kim.

Internauci komentują krytycznie zdjęcie, pytając czy to przygotowania do kampanii wyborczej. Inni piszą wprost, by wyluzował. "Czaruś wyluzuj, rozmawiaj, nie strzelaj", "Chill, just chill" – komentuje internauta. Inna internautka pisze, że strach się bać.
O Kuriacie było głośno już wcześniej, gdy zamieścił na Facebooku fotomontaż przedstawiający Donalda Tuska w niemieckim mundurze z czasów II wojny światowej. Twierdził też, że nie wstydzi się Jezusa, a o Bronisławie Komorowskim napisał "burak do potęgi".

Kuriata w 2017 roku wraz z grupą radnych PiS chciał zablokować przyznanie tytułu Zasłużonego dla Miasta Wałbrzycha pisarce Oldze Tokarczuk. Pisali, że szkaluje dobre imię Polski. Posty Kuriaty wzbudzają kontrowersje także dlatego, że wciąż – choć jest na emeryturze – pracuje z młodzieżą. Wcześniej był wychowawcą w Domu Dziecka. Ma na Facebooku zdjęcia z wychowankami placówki.


źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...