Woda z ich logo cieszy się uznaniem i zaufaniem Polaków. Na ocenę jej jakości mają własny sprawdzony patent

Fabryka Żywiec Zdrój w gminie Radziechowy-Wieprz
Fabryka Żywiec Zdrój w gminie Radziechowy-Wieprz Materiały prasowe
Produkt dobry, bo sprawdzony. A może należałoby powiedzieć, że dobry, bo regularnie sprawdzany? Nie tylko przez konsumenta, ale przede wszystkim producenta. W biznesie bowiem ważne jest ,by zadbać o oryginalność własnej marki i napędzający sprzedaż marketing, a także o zachowanie bezpieczeństwa i wysokiej jakości produktów, jakie trafiają do rąk konsumentów. Benedyktyńską cierpliwością w tej sprawie wykazuje się chociażby Żywiec Zdrój.


Niekwestionowany od lat lider krajowego rynku i najbardziej rozpoznawalna marka wody butelkowanej ma więc dość wysoko zawieszoną poprzeczkę, wszak od liderów wymaga się zawsze najwięcej. Jak zatem najmocniejsza lokalna marka wśród napojów bezalkoholowych radzi sobie z taką odpowiedzialnością? Tajemnica jej sukcesu tkwi w sprawdzonym patencie na ocenę produktów.


W kwestii bezpieczeństwa oraz jakości wód i napojów Żywiec Zdrój kieruje się głównie dwiema zasadami. Po pierwsze, żadnych kompromisów. Kontrola musi przebiegać na wszystkich etapach produkcji i dystrybucji. Dlatego też każdy pracownik musi być czujny w kwestiach związanych z bezpieczeństwem i jakością trafiających na półki sklepowe towarów.


Po drugie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i wysoką jakość produktów, skrupulatnie prowadzi się działania wynikające z obowiązujących przepisów prawa polskiego i unijnego. Można wdrożyć także inne, dobrowolne procedury, które zapewniają najwyższą drożność procesu weryfikacji jakości. W przypadku producenta wody butelkowanej z Żywiecczyzny są to ISO: 9001 (System Zarządzania Jakością), FSSC 22000 (System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności) i PN-N-18001 (System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy), wszystkie certyfikowane i poddawane corocznemu audytowi.
– Bezpieczeństwo to najważniejsze zobowiązanie naszej firmy. Wypełniamy je wspólnie z każdym z naszych pracowników, na wszystkich etapach produkcji oraz dystrybucji – mówi Edyta Krysiuk-Kowalczyk, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju w Żywiec Zdrój. – Gwarancja bezpieczeństwa obejmuje jednak nie tylko łańcuch produkcyjny oraz logistyczny, ale - w równie wysokim wymiarze - pracowników oraz mieszkańców miejscowości, w których mamy swoje fabryki. Dzięki tak holistycznemu podejściu do kwestii bezpieczeństwa gwarantujemy wysoką jakość zarówno naszych produktów, jak również działań realizowanych w ramach zrównoważonego rozwoju naszego biznesu.