Chorwackie nazwiska polskich piłkarzy to mistrzostwo świata! Najlepszy Peszko

Sławomir Peszko po chorwacku, czyli "Atmosferić"
Sławomir Peszko po chorwacku, czyli "Atmosferić" Fot. Twitter
Jak poprawić sobie humor, gdy polska kadra dawno odpadła z mundialu, a Chorwacja dotarła do mundialu? Przerabiając nazwiska naszych piłkarzy na chorwacką modłę. Nic lepszego już dziś nie zobaczycie.

Modrić, Mandżukić, Rakitić królowali w środę na boisku i poprowadzili Chorwację do finału mistrzostw świata (ograli Anglię 1:2 po dogrywce). Charakterystyczne brzmienie chorwackich nazwisk posłużyło polskim kibicom. Wymyślają nazwiska dla Polaków, tak, by brzmiały po chorwacku i obrazowały nasze skojarzenia z konkretnym graczem.

Jak to wygląda w praktyce? Sławomir Peszko ochrzczony został "Atmosfericiem" – to nawiązanie do tezy, że pojechał na mundial, by "robić atmosferę". Robert Lewandowski musi być "Gluteniciem" – dzięki pasji żony Anny Lewandowskiej. Dalej są np. Palcović (Grzegorz Krychowiak po nagraniu z wypoczynku na plaży) i Nietrafić (Arkadiusz Milik, to a propo jego skuteczności).

Dla Kamila Glika jest kilka wersji. W jednej jest nazywany "Barkoviciem". Ale ktoś wymyślił też, by określić go jako "Blachotrapezocić" – w nawiązaniu do reklamy.
Macie swoje pomysły?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...