Pyton tygrysi znowu widziany w Warszawie. Policja dostała zgłoszenie od trzech osób

Wylinkę pytona tygrysiego znaleziono w Gassach pod Konstancinem.
Wylinkę pytona tygrysiego znaleziono w Gassach pod Konstancinem. fot. Facebook/Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt
Pyton tygrysi z Konstancina był widziany w Warszawie w okolicach Mostu Świętokrzyskiego. Możliwe, że wąż dopłynął do stolicy wraz z falą kulminacyjną. Policja dostała zgłoszenie od trzech osób, które w nocy z 26 na 27 lipca były nad rzeką.


– Według ich relacji chwilę po północy, gad płynął trzy metry od brzegu w rejonie między mostami Świętokrzyskim, a Śląsko-Dąbrowskim – powiedział portalowi "Metro Warszawa" komisarz Jarosław Sawicki z policji w Piasecznie. Dodał, że z mieszkańcami, którzy mieli widzieć węża, rozmawiał lekarz weterynarii. Po rozmowach stwierdził, że faktycznie mogli widzieć gada.

Przypomnijmy, najpierw znaleziono wylinkę pytona tygrysiego w Gassach pod Konstancinem. To, że nie są to żarty, a świeżo zostawione ślady przez węża, potwierdziła policja z Piaseczna. W pewnym momencie panowała nad Wisłą panika, a policja i Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt odradzała spacery w lesie, gdzie miał przebywać pyton tygrysi.

Potem zwierzę miało być widziane w różnych miejscach. Między innymi w miejscowości Glinki w powiecie otwockim, a nawet w okolicach Torunia. Jedna z mieszkanek miasta miała widzieć węża, który płynął Wisłą pod prąd. Potem pojawiły się doniesienia, że pyton wraca do Warszawy.


źródło: Metro Warszawa
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu