Siedzenie za kółkiem potrafi być prawdziwą męką. Z tych lekcji dowiesz się, jak komfortowo podróżować autem

W ramach podnoszącej świadomość kampanii społecznej marka Opel zorganizowała w różnych miejscowościach w Polsce warsztaty ''Zdrowych Pleców''
W ramach podnoszącej świadomość kampanii społecznej marka Opel zorganizowała w różnych miejscowościach w Polsce warsztaty ''Zdrowych Pleców'' Opel
Ergonomia to coś więcej nie tylko ustawiony na odpowiedniej wysokości monitor w biurze. Wszędzie musimy bowiem zwracać uwagę na to, by wyposażenie, z jakim się codziennie stykamy, było nam przyjazne i bezpieczne dla naszego zdrowia. Ponieważ wielu z nas spędza dużo czasu za kółkiem, reguła ta dotyczy również samochodów.


W ramach podnoszącej świadomość kampanii społecznej marka Opel zorganizowała w różnych miejscowościach w Polsce warsztaty ''Zdrowych Pleców''. Podczas nich rozmawiano o tym, jak prawidłowo siedzieć w samochodzie oraz w jaki sposób zwiększyć komfort podróżowania autem i jaki wpływ mają na to nowoczesne fotele samochodowe.

Szkolenia, jakie wymyśliła marka spod znaku błyskawicy, przeprowadzono we współpracy z Dominikiem Kożuchem, ekspertem w dziedzinie rehabilitacji ortopedycznej i fizjoterapii. Uczestnikom warsztatów zademonstrował on ćwiczenia, które pozwalają zapobiegać bólom pleców w aucie, tak aby jazda na długich dystansach nie była okupiona cierpieniem.
Oczywiście nici z naszych najlepszych chęci, jeśli fotel w samochodzie nie będzie spełniał ergonomicznych norm. Dlatego niemiecki producent samochodów deklaruje, że podchodzi z dużą troską do jakości siedzisk w swoich autach. Budowane z lekkich materiałów fotele Opla mają atesty AGR i są przystosowane do użytkowników o różnym wzroście i tuszy.

Na potrzeby kampanii przygotowano również filmowy Poradnik Zdrowego Podróżowania. Cykl video składa się z krótkich filmików instruktażowych, na których fizjoterapeuta Dominik Kożuch doradza, jak prawidłowo wyprofilować fotel, a także pokazuje ćwiczenia przydatne podczas przerwy w podróży czy proste triki pomocne w czasie jazdy.
Twórcy akcji przekonują, że warto wziąć sobie serca te rady, bo statystyki są nieubłagane. Przeciętny kierowca spędza za kierownicą ok. 300 godzin przy przebiegu 15 000 km/rok, w tym 39 godzin rocznie musi ''odsiedzieć'' w korkach. Takie długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej bez ruchu ma swoje konsekwencje i dlatego trzeba je minimalizować.

Artykuł powstał we współpracy z marką Opel

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi