Marsz zwolenników aborcji rozwiązany. Jednak nie przez policję

Poicja rozwiązała marsz zwolenników aborcji? Tak twierdzą uczestnicy, mundurowi są innego zdania.
Poicja rozwiązała marsz zwolenników aborcji? Tak twierdzą uczestnicy, mundurowi są innego zdania. fot. screen/Twitter/Polsat News
Około godz. 18.30 uczestników niedzielnego marszu poinformowano, że marsz zostaje rozwiązany. Rzekomym powodem miały być liczne race, ale prawda była nieco inna,


Marsz zwolenników aborcji ruszył o godz. 17 z Ronda Dmowskiego. Organizatorzy – czemu dawali wyraz na profilu w mediach społecznościowych – domagali się bezpiecznej, legalnej, darmowej aborcji. Ich zdaniem powinna być dostępna zawsze wtedy, kiedy jest potrzebna, niezależnie od powodu, który towarzyszy decyzji o niekontynuowaniu ciąży.

"Zrozum biskupie, mamy cię w d...", "Cześć i chwała aborterom", "Prawo do aborcji prawem człowieka" – skandowali manifestujący. Odpalili liczne race. Wtedy policja miała poinformować, że zgromadzenie jest rozwiązane, tłumacząc to "naruszeniem warunków demonstracji".
Policja zdementowała potem na Twitterze doniesienia, że rozwiązała marsz, pisząc, że rozwiązanie zgromadzenia ogłosiła jego organizatorka. Mundurowi twierdzą, że pirotechnika została użyta po zakończeniu zgromadzenia. Wynika z tego, że organizatorka mogła rozwiązać marsz właśnie w tym celu.

W Polsce nasilają się w ostatnich latach protesty przeciwko przepisom antyaborcyjnym. Zwolennicy liberalizacji regularnie demonstrują w miastach w marszach nazywanych "czarnymi protestami".

Wyniki sondażu badającego poparcie wśród Polaków i Polek aborcji nie pozostawiają złudzeń. Aż 69 proc. badanych opowiedziało się za dostępnością aborcji do 12. tygodnia ciąży.

źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe