Znany kucharz Grzegorz Russak nie żyje. Był autorem doskonałych polskich przepisów

Grzegorz Russak był znanym polskim kucharzem, który prowadził w TVP programy o myśliwstwie.
Grzegorz Russak był znanym polskim kucharzem, który prowadził w TVP programy o myśliwstwie. fot. Facebook/Polski Związek Łowiecki
Grzegorz Russak szczególnie znany był widzom Telewizji Polskiej, która od lat nadawała jego programy poświęcone tematyce myśliwskiej. O jego śmierci poinformował Polski Związek Łowiecki. Miał 70 lat.


Russak specjalizował się w kuchni staropolskiej. Na antenie TVP promował myślistwo. Prowadził w Dwójce program "Ostoja". Zasłynął w nim jako wspaniały gawędziarz.

"Odszedł Grzegorz Russak – znawca tradycji szlacheckiego dworu, myśliwy. Chętnie dzielił się swoim bogatym doświadczeniem łowieckim. Las nie miał dla Niego tajemnic, a polska kuchnia była Jego pasją. Niech spoczywa w pokoju" – napisał Polski Związek Łowiecki na Facebooku.

W dniu 29 września 2018 r. odszedł do Krainy Wiecznych Łowów Grzegorz Russak myśliwy promujący dziczyznę jako polską...

Opublikowany przez Polski Związek Łowiecki - Suwałki Poniedziałek, 1 października 2018
Oddział Polskiego Związku Łowieckiego w Suwałkach zauważył, że Russak był myśliwym promującym dziczyznę jako polską zdrową żywność i znawcą staropolskiej kuchni myśliwskiej.

Z kolei oddział w Przemyślu wspomina go jako autora wielu doskonałych przepisów kuchni myśliwskiej. Grzegorz Russak był również prezesem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, a także wieloletnim dyrektorem Domu Polonii w Pułtusku. Dał się poznać jako lekarz weterynarii i doktor nauk rolniczych.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że do krainy wiecznych łowòw odszedł kolega Grzegorz Russak. Wspaniały myśliwy, kucharz,...

Opublikowany przez Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Przemyślu Sobota, 29 września 2018
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piasecki udowodnił, że sprawa VAT to tylko propaganda PiS. [/b]Pokazał proste wyliczenia[/b]

Piasecki udowodnił, że sprawa VAT to tylko propaganda PiS. Pokazał proste wyliczenia

Barbara Kurdej-Szatan wyrzucona z "The Voice". [b]TVP ukarała ją za poglądy polityczne?[/b]

Barbara Kurdej-Szatan wyrzucona z "The Voice". TVP ukarała ją za poglądy polityczne?

Wojciech SadurskiWojciech Sadurski

Dlaczego nikt nie rozważa takiego scenariusza? (...) Chwila jest taka, że osobiste koszty należy odłożyć na dalszy plan. Niesmak w UE? Nie będzie. Wszyscy zrozumieją, że nadzwyczajny czas wymaga nadzwyczajnych działań.