Nowy rzecznik Dudy oblał chrzest bojowy. Polacy oburzeni jego słowami o potrąceniu w Oświęcimiu

Wydarzenie w Oświęcimiu było sprawdzianem dla nowego rzecznika prezydenta Dudy. Niestety Spychalski go nie zaliczył na piątkę.
Wydarzenie w Oświęcimiu było sprawdzianem dla nowego rzecznika prezydenta Dudy. Niestety Spychalski go nie zaliczył na piątkę. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Samochód, który poruszał się w kolumnie, którą jechaliśmy, potrącił dziecko bardzo delikatnie – powiedział na antenie TVN24 tuż po zdarzeniu w Oświęcimiu Błażej Spychalski. I wygląda na to, że Polacy tych niefortunnych słów długo nie zapomną świeżo upieczonemu rzecznikowi prezydenta.


W czwartkowy wieczór aż huczy od komentarzy po potrąceniu chłopca przez pojazd kolumny Andrzeja Dudę. Najbardziej jednak dostało się rzecznikowi prezydenta Błażejowi Spychalskiemu, który na żywo komentował całe zdarzenie.

Polacy nie mogą mu wybaczyć wielokrotnego podkreślania sformułowania o "bardzo delikatnym potrąceniu", oraz tego, że dziecko... "uderzyło w samochód". Poza tym we wspomnianej rozmowie z TVN24 Spychalski brzmiał, jakby umniejszał wagę zdarzenia.

"Znowu wypadek w Oświęcimiu i znowu kręcą: 'potrącił bardzo delikatnie', 'dziecko uderzyło w samochód'... Jeszcze trochę i będą żądać od rodziców potrąconego ma pasach dziecka zapłaty za zniszczony lakier" – komentował Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej.
"Delikatne potrącenie dziecka samochodem. Rzecznik prezydenta RP. To się w głowie nie mieści" – skomentował dziennikarz "Polska The Times" Witold Głowacki. "Co może 'lepszy sort' – info z dziś. Potrącić dziecko na pasach – można bo delikatnie! Kopać demonstrujące kobiety - można bo patriotyczne! " – podsumowała dosadnie Barbara Nowacka.
Błażej Spychalski jest rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy zaledwie od kilku tygodni. Został nim po nagłej rezygnacji Krzysztofa Łapińskiego. W czwartek przeszedł pierwszy prawdziwy chrzest bojowy tym wymagającym stanowisku. I niestety go oblał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Koniec papierowych legitymacji! Szkoły wprowadzają w życie nowe przepisy MEN

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
CYTATY 0 0Pięć ważnych cytatów, które doskonale oddają nową sytuację w Polsce