Nagroda za ustawkę z ważeniem tornistrów? Zalewska odznacza pisowskiego wiceburmistrza

Warszawa Bemowo, Szkoła Podstawowa nr 316 przy ul. Szobera. 1 października minister edukacji Anna Zalewska wzięła tu udział w akcji   "Dzień Tornistra ".
Warszawa Bemowo, Szkoła Podstawowa nr 316 przy ul. Szobera. 1 października minister edukacji Anna Zalewska wzięła tu udział w akcji "Dzień Tornistra ". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"Wzorowe wprowadzenie reformy edukacji na Bemowie" – za to m.in. został odznaczony dr Błażej Poboży medalem Komisji Edukacji Narodowej. To najwyższe resortowe wyróżnienie. Nagrodzony przez Annę Zalewską samorządowiec to politolog z UW, który jakiś czas temu poszedł w politykę.


Dr Błażej Poboży obecnie jest wiceburmistrzem stołecznej dzielnicy Bemowo odpowiadającym m.in. za edukację. Jest także kandydatem PiS do warszawskiej Rady Miasta, redaktorem naczelnym serwisu warszawskipis.pl oraz – co wydaje się najistotniejsze – szefem zespołu programowego w sztabie ministra Patryka Jakiego.

Ale zasług Błażeja Pobożego da się znaleźć więcej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości lubią powtarzać, że Bemowo jest jedyną stołeczną dzielnicą, gdzie spraw edukacji pilnuje człowiek PiS, Anna Zalewska zaś lubi Bemowo wizytować. W ostatnich miesiącach, jak przypomina "Gazeta Stołeczna", pani minister dwa razy brała udział w lekcjach pokazowych w bemowskich szkołach.

Ostatnia wizyta odbiła się szerokim echem w całym kraju. W jednej ze szkół na Bemowie zorganizowano akcję ważenia tornistrów uczniów, by sprawdzić, czy nie są one aby za ciężkie. Zadbano o to, by akcja wypadła pomyślnie. W piątek przed weekendem dzieci uprzedzono, aby na poniedziałek w plecakach przyniosły tylko zeszyty.


Dwa tygodnie po tej akcji, dr Błażej Poboży znalazł się w gronie odznaczonych przez Annę Zalewską.
Wiceburmistrz jest dumny z odznaczenia. Chwali się nim na Facebooku. Wcześniej niejednokrotnie przekonywał, że na Bemowie udało się wprowadzić zmiany związane z oświatową reformą w taki sposób, że uczniowie i nauczyciele nie odczuli żadnych negatywnych skutków.

Lecz rodzice i nauczyciele z Bemowa w komentarzach podkreślają, że samorządowiec powodów do dumy nie ma. Na profilu dzielnicy padają pytania, czy to nagroda za ciężkie plecaki, za brak szkoły o profilu sportowym, czy za chaos w klasach VII i VIII.

Nasz wiceburmistrz Błażej Poboży otrzymał wczoraj z rąk Ministerstwo Edukacji Narodowej najwyższe resortowe odznaczenie...

Opublikowany przez Dzielnica Bemowo Czwartek, 11 października 2018
Przedstawiciele dzielnicy odpowiadają, że odznaczenie przyznano za "całokształt działalności naukowej dydaktycznej i oświatowej".

Rozwiewają też podejrzenia, że medal KEN mógł mieć cokolwiek wspólnego z akcją z tornistrami. "Szanowny Panie, wniosek o odznaczenie zastępcy burmistrza złożyło kuratorium pół roku temu, dużo wcześniej niż Ogólnopolski Dzień Tornistra, o którym Pan wspomina" – odpowiedziano jednemu z internautów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...