"Czasem chce mi się płakać". Piotra Żyła udzielił mocnego wywiadu w przerwie Turnieju Czterech Skoczni

Piotr Żyła wprowadza się w trans podczas zawodów.
Piotr Żyła wprowadza się w trans podczas zawodów. Fot. Marek Podmokly / Agencja Gazeta
Już wiadomo, dlaczego Piotr Żyła w ostatnich tygodniach zawsze w wywiadach tuż po konkursie skoków udzielał tak lakonicznych wywiadów. Polski skoczek w najnowszym wywiadzie uchylił rąbka tajemnicy na temat tego, jak radzi sobie z ciążącą na nim presją.


W ostatnich tygodniach dziennikarze sportowi nie mieli łatwego zadania, próbując skusić Piotra Żyłę do udzielenia choćby krótkiego komentarza po skończonych zawodach. "Tak", "chyba tak" lub "nie" – zwykle to było wszystko, co mówił skoczek w odpowiedzi na stawiane mu pytania. Okazuje się jednak, że to nie gra ze strony Żyły. Wyjaśnienie jest zupełnie inne.

Okazuje się, że Piotr Żyła podczas konkursu wprawia się w coś na kształt transu. Wyznał to w wywiadzie, którego serwisowi Sport.pl udzielił podczas wolnego dnia w czasie Turnieju Czterech Skoczni. Technik medytacyjnych nie zdradził, ale wiadomo, że próbuje dość wprowadzić się w taki stan, że istnieje tylko on i skocznia. Reszta się wówczas nie liczy.

– Czasem to jest łatwiejsze, a czasem trudniejsze. Czasem mam takie poczucie, że chce mi się płakać. Muszę trochę ochłonąć i dopiero jest okej. To jest taki mój świat, że jestem tylko ja i skocznia. I nie ma nic więcej. Bardzo w porządku się z tym czuję. Tylko później po zawodach trudno mi robić najprostsze rzeczy – wyznał w wywiadzie dla sport.pl polski zawodnik.


źródło: Sport.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki