Tragedia w escape roomie w Koszalinie. Pięć dziewczyn zginęło w wyniku pożaru

Pięć dziewczyn zginęło w wyniku pożaru w koszalińskim escape roomie.
Pięć dziewczyn zginęło w wyniku pożaru w koszalińskim escape roomie. Fot. Screen / Facebook / Koszalin Info
W escape roomie w Koszalinie doszło do pożaru, w wyniku którego zginęło pięć dziewczyn, a jedna osoba jest ranna. Wszystkie ofiary śmiertelne są 15-latkami, które bawiły się podczas imprezy urodzinowej jednej z dziewcząt. Tragiczne zdarzenie miało miejsce późnym popołudniem w piątek niedaleko koszalińskiego centrum.


– O godzinie 17:15 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru w pomieszczeniu przy ulicy Piłsudskiego w Koszalinie doszło do pożaru. Na miejscu okazało się, że jest to tzw. escape room – poinformował Tomasz Kubiak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.


Potwierdził, że znaleziono pięć ofiar śmiertelnych. O tym, że są to 15-letnie dziewczyny, mówił w TVN24 Joachim Brudziński.

W pożarze został też ranny mężczyzna, którego przetransportowano do szpitala. Nie wiadomo, czy był pracownikiem escape roomu, prawdopodobnie ma 26 lat. W szpitalu był przytomny, był z nim kontakt, miał oparzenia pierwszego i drugiego stopnia. Straż pożarna opanowała już ogień, na miejscu zdarzenia jest policja.
Minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński zlecił kontrolę we wszystkich tego typu obiektach w Polsce.
Czym jest escape room
Escape room to tzw. pokój ucieczki. Grupa uczestników, która płaci około 100-130 zł, daje się zamknąć w tematycznie zaaranżowanym pomieszczeniu. By się z niego wydostać, musi rozwiązać serię zagadek.

Escape roomy stały się dla Polaków dobrym sposobem na zarobek. Wystarczy wynająć pokój w jednym z większych miast, zainwestować w jego wyposażenie. Nakłady finansowe, jak informował serwis INN:Poland, mogą zwrócić się już w przeciągu kilku miesięcy.

Źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Radziecki sprzęt i brak śpiworów. Żołnierz opisuje, co zobaczył w wojsku: "Nie wiedziałem, że jest aż tak źle"
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"