Ten 12-centymetrowy, jadowity "okaz" wyskoczył z prania w Warszawie. Matka była "przerażona"

Skolopendra paskowana to najbardziej jadowita skolopendra w Europie. Została znaleziona w praniu w mieszkaniu na warszawskiej Pradze.
Skolopendra paskowana to najbardziej jadowita skolopendra w Europie. Została znaleziona w praniu w mieszkaniu na warszawskiej Pradze. Fot. Straż Miejska
Warszawska straż miejska dostała nietypowe zgłoszenie z jednego z mieszkań na Pradze-Południe. Miał tam biegać "bardzo podejrzanie wyglądający robak". Po interwencji strażników wiadomo już, że z prania wypełzła jadowita skolopendra paskowana, która zamieszkuje górzyste tereny takich państw jak Francja, Włochy czy Hiszpania.


Ekopatrol otrzymał zgłoszenie w sobotę. – Po mieszkaniu miał biegać bardzo duży i podejrzanie wyglądający robak – podał insp. Jerzy Jabraszko ze straży miejskiej.

Strażnicy pojechali na miejsce i w mieszkaniu – jak relacjonowali – zastali "przerażoną matkę z półtorarocznym dzieckiem". Z relacji kobiety wynikało, że gdy zbierała suche pranie, wypełzło z niego dziwne stworzenie.

Okazało się, że to skolopendra paskowana, największa skolopendra zamieszkująca Europę. Miała 12 centymetrów długości i była jadowita. Zdaniem straży miejskiej jest bardzo prawdopodobne, że uciekła hodowcy. Po odłowieniu i sprawdzeniu, czy w mieszkaniu nie ma więcej takich osobników, skolopendra została przewieziona do zoo.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach