Wykosztowałeś się na świetne wino? Zadbaj o nie, bo może okazać się, że tylko wyrzuciłeś pieniądze w błoto

Oczywiście atmosfera podczas prezentacji firmy Amica była bardzo wesoła
Oczywiście atmosfera podczas prezentacji firmy Amica była bardzo wesoła Fot. mat. prasowe
Stajesz się wybitnym specjalistą z zakresu enologii. Bezproblemowo rozpoznajesz, z jakiego szczepu i regionu pochodzi wino, którym właśnie się delektujesz. Lecz w trakcie cmokania z zachwytem, odpowiedz sobie na pewne pytanie: czy na pewno dbasz o to, o czym zbyt wielu Polaków często zapomina?


Polacy coraz bardziej kochają wino. Oczywiście oznacza to, że coraz częściej zwracają uwagę na to, aby ów trunek był przechowywany w odpowiednich warunkach. Ideałem są oczywiście odpowiednie chłodziarki (nazywane winiarkami), które do tej pory trafiały głównie do restauracji oraz specjalistycznych sklepów.

Chodzi o to, że nawet najlepszy trunek nie dostarczy ci pełni doznań, o ile nie przebywał tam, gdzie zapewniono mu idealną temperaturę i wilgotność czy też zadbano o kontakt z korkiem (pionowe stawianie butelek w lodówce – tak przecież nad Wisłą powszechne – to profanacja).

O ile w domu Włocha albo Francuza domowa chłodziarka do wina są pozycją niemal obowiązkową, to na rynku rodzimym można było znaleźć niemal wyłącznie modele profesjonalne; imponujące zarazem gabarytami, jak i ceną.
To wszystko pomimo faktu, że świetnej jakości domowe winiarki już od jakiegoś czasu tworzy polska firma Amica. Dodajmy, że robi to z wielkim powodzeniem – tylko w ubiegłym roku sprzedała na rynkach zagranicznych niemal 65 tysięcy takich właśnie urządzeń!


Dziś spółka z siedzibą we Wronkach postanowiła zadbać również o Polaków, dając im sprzęty, dzięki którym idealnie przechowywane wino może nareszcie trafić pod nadwiślańskie strzechy.

Oto dwie gorące (sic!) nowości, czyli modele WCF1K15B7.1 oraz WCB1K54B24.1, które idealnie wkomponują się w domową kuchnię. Pierwsza z nich pozwala przechowywać do 7 butelek wina, natomiast w drugiej pomieścisz 24 butelki.

Wyekwipowano je w elektroniczną regulację temperatury w zakresie od 5 do 20°C i nowoczesne systemy, dbające o zapewnienie właściwych warunków (włączając w to optymalną wilgotność) różnym typom win.
Do tego dochodzą odpowiednie oświetlenie LED i przyciemniane szyby, które zatrzymują szkodliwe dla trunków promieniowanie ultrafioletowe, a także bardzo ciche kompresory, gwarantujące cichą pracę i co za tym idzie, spokój domowników.

O to, aby twojemu ukochanemu napojowi było naprawdę wygodnie, zadbają drewniane półki, niwelujące szkodliwe dla wina wibracje. Aha, przestawne drzwi sprawiają, że korzystanie z winiarek jest naprawdę wygodne niezależnie od tego, czy jesteś prawo- czy leworęczny - .

Czyżbyśmy o czymś zapomnieli? Aha, te sprzęty są naprawdę ładne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Maska opadła". PiS szuka pieniędzy na swoje obietnice. Oto gdzie wszyscy za nie zapłacimy
0 0Zdrojewski "chlapnął" o jedno zdanie za dużo. PO odcięła się od jego słów