Do Polski zbliża się niż Heinz. Z ciepłym powietrzem przyjdzie niebezpieczna wichura

Lepiej schować rzeczy pozostawione na balkonie.
Lepiej schować rzeczy pozostawione na balkonie. Fot. screen z ventusky.com
W sobotni poranek nad Polską przechodził będzie niż Heinz, a już po kilku dniach niż Igor. Eksperci ostrzegają przed wichurami z porywami wiatru przekraczającymi 100 km/h. Należy pamiętać o zamykaniu okien, rzeczach na balkonach i tarasach oraz o samochodach zaparkowanych pod drzewami.


Niebezpieczna wichura napłynie nad Polskę znad zachodniego wybrzeża Bałtyku i obejmie praktycznie cały kraj. Porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 100 km/h (to w centrum kraju), a na wybrzeżu nawet ponad 110 km/h.

Bardzo silny wiatr może uszkodzić budynki i linie energetyczne, łamać drzewa czy podrywać luźne przedmioty z balkonów i tarasów. Wiatrowi mogą towarzyszyć także burze. To wszystko za sprawą niżu Heinz, który może spustoszyć równiez północne Niemcy, wschodnią Danię i wybrzeże Szwecji.

Sobotnia wichura to jednak nie jedyny powód, aby unikać parkowania pod drzewami. Zaraz za Heinzem nad Polskę napłynie Igor, który także może przynieść silne porywy wiatru, a na Suwalszczyźnie opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Jedynym pocieszeniem może być w ten weekend temperatura. W sobotę będzie oscylować w granicach 6-10 stopni Celsjusza, ale w niedzielę słupki rtęci mogą skoczyć nawet do 20 stopni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy.[/b] Prezydent nie będzie zadowolony

Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony

Anna RydekAnna Rydek

W chwili, gdy pierwszy szok wywołany dokumentem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zaczyna mijać, czas włączyć racjonalne myślenie i poszukać odpowiedzi na pytanie: kim jest i jak działa pedofil? Do odpowiedzi posłuży mi doświadczenie własne, jako ofiary pedofila, oraz ludzi, których spotkałam w toku swojego procesu terapeutycznego. Który to proces – dodam, prawdopodobnie nigdy się tak naprawdę nie skończy, a w każdym razie nie zlikwiduje całkowicie objawów i nie cofnie...

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. [b]Zełenski rozważa referendum ws. Rosji

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. Zełenski rozważa referendum ws. Rosji