Nieprawdopodobne skoki w Planicy. Kobayashi pobił rekord Kamila Stocha i wygrał ostatnie zawody sezonu

Ryoyu Kobayashi pobił rekord Kamila Stocha i wygrał trzynasty konkurs w sezonie.
Ryoyu Kobayashi pobił rekord Kamila Stocha i wygrał trzynasty konkurs w sezonie. Fot. TVP
Japończyk Ryoyu Kobayashi odpalił prawdziwą petardę – Japończyk w pierwszej serii konkursu indywidualnego w Planicy, który zamyka sezon, skoczył niebywałe 252 metry. Kobayashi w ten sposób o pół metra pobił rekord Kamila Stocha. W drugiej serii Kobayashi potwierdził swoją dominację – zdobywca Pucharu Świata wygrał trzynasty konkurs w sezonie.


Taki szalony skok w pierwszej dał oczywiście Kobayashiemu pewne prowadzenie. Japończykowi nie przeszkodziły nawet odjęte punkty za bardzo dobre warunki – w trakcie konkursu w Planicy nie dość, że w niedzielę panowała piękna pogoda (to akurat nie zmienia punktacji), to jeszcze mu mocno podwiało pod wiatry (a to już pomaga).

Warto zauważyć także, że z bardzo dobrej strony pokazał się Piotr Żyła. Polak imponował formą przez cały weekend, tym razem huknął aż 248 metrów, co stanowi drugą odległość w konkursie i jednocześnie drugi najlepszy polski skok w Planicy – po byłym rekordzie Stocha.

Mimo to Żyła w pierwszej serii ostatecznie zajął "dopiero" trzecie miejsce z powodu niższych not – wyprzedził go Domen Prevc. Zawodnik gospodarzy skoczył 239,5 metra.

Nieco słabiej w pierwszej serii spisali się pozostali Polacy. Ósmy był Dawid Kubacki (229,5 metra(), Jakub Wolny po skoku na 223. Metry zajął dwunaste miejsce. Kamil Stoch skoczył metr krócej i był piętnasty.

Kobayashi potwierdził dominację
W drugiej serii zobaczyliśmy trochę słabsze skoki. Piotr Żyła, który zamykał podium, skoczył już "tylko" 222 metry, przez co spadł za Markusa Eisenbichlera, który wcześniej skoczył 235 metrów i miał bardzo wysokie noty.Domen Prevc skoczył niewiele lepiej, bo pół metra dalej niż Żyła. To jednak już… wystarczyło do objęcia prowadzenia. Tak wynikało z punktacji za warunki.


Konkurs zakończył lider klasyfikacji Pucharu Świata, który w tym sezonie nie miał sobie równych. Ryoyu Kobayashi nie pozostawił żadnych złudzeń – skoczył 230,5 metra i pewnie wygrał kolejny konkurs w tym sezonie, już trzynasty w tym sezonie.

Szósty był ostatecznie Dawid Kubacki, który w drugiej serii skoczył najdalej z czołówki, bo aż 234 metry. Dzięki temu nasz mistrz świata zapewnił sobie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na zakończenie sezonu.

Kamil Stoch był finalnie jedenasty (w drugiej serii 220 metrów), a Jakub Wolny dwunasty (219 metrów).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0W trzy lata schudł 50 kg. Kamiński: Polityk PiS współczuł żonie z powodu mojego rychłego odejścia

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż