"Dostałby po ryju!". Owsiak nie wytrzymał i skomentował palenie książek przez księży

Jerzy Owsiak dosadnie skomentował spalenie książek o Harrym Potterze przez księży w Gdańsku.
Jerzy Owsiak dosadnie skomentował spalenie książek o Harrym Potterze przez księży w Gdańsku. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta / Fundacja SMS z Nieba
W niedzielę księża w Gdańsku spalili książki – między innymi te o przygodach Harry'ego Pottera. O akcji stało się głośno nie tylko w Polsce, a ostatecznie jeden z duchownych przeprosił za akcję. Nie zmienia to faktu, że wciąż oburza ona rzesze ludzi. Głos w sprawie zabrał także szef WOŚP Jurek Owsiak.


Jerzy Owsiak odebrał Nagrodę Specjalną TOK FM za rok 2018. W czasie przemówienia odniósł się do sytuacji z Gdańska. Duchowni spalili książki, amulety i figurki. Szef WOŚP powiedział, że początkowo nie wierzył w te doniesienia.

– Do samego końca myślałem, że te trzy postacie, które były na pierwszym planie, po prostu wynajęły te ubrania i zrobiły coś, żeby nas może zdenerwować, żeby może więcej książek sprzedać. Ale jednak to była najbardziej okrutna prawda – mówił. – Nie pali się książek! (…) Gdyby ktoś zrobił to na moim podwórku na ulicy Czerniakowskiej, dostałby po prostu po ryju – wołał szef WOŚP. Akcja wzbudziła negatywne emocje nie tylko w Polsce. "Niestety to nie prima aprilis. Kapłani publicznie spalili książki Harry'ego Pottera, powieści z serii 'Zmierzch', ale także akcesoria Hello Kitty i afrykańskie maski. Powód: rozprzestrzeniają czarną magię" – napisał na Twitterze Thomas Dudek, znany korespondent z Europy Wschodniej, publikujący dla "Die Zeit" i "Der Spiegel". Ksiądz Rafał Jarosiewicz z fundacji SMS z Nieba przeprosił za całą akcję.

źródło: TOK FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki